Lakerda ve çirozun en doğal adresi By Şükrü!

1996'dan beri Kuruçeşme'den tanıdığımız efsane balıkçı By Şükrü, Büyükada'nın ardından Fenerbahçe'deki yeni yerinde, İstanbullularla yeniden buluştu. Biz de soluğu orada aldık...

26 Şubat 2013 12:19
Lakerda ve çirozun en doğal adresi By Şükrü!
Balık müdavimleri By Şükrü'yü iyi bilir. Yıllardır Büyükada'da balıkseverlerin güvenini kazanarak eşsiz lezzetler sunan By Şükrü, Fenerbahçe Stadı'nın hemen yanında yer alan 3 katlı binası ve Hasanpaşa Konağı ile yaklaşık 20 gün önce İstanbullularla yeniden buluştu.

Lakerda ve çiroz denince akla gelen BY Şükrü, deniz mahsullerinde de oldukça iddialı. Dilediğiniz her an kabuklu deniz ürünlerini (ıstakoz, böcek, pavurya, ayna vb.) bulabiliyorsunuz. Ancak burada By Şükrü'yü diğer balık restoranlarından ayıran çok önemli bir ayrıntı var. Mekanın sahibi Şükrü Budak çirozu ve lakerdayı dışarıdan hazır olarak satın almıyor. Rakının vazgeçilmez mezesi olan bu iki lezzet bizzat By Şükrü şefleri tarafından hazırlanıyor, mevsiminde avlanan balıklar Büyükada'da özenle kurutularak çiroz haline getiriliyor.


Lakerda ise ithal ürünlerden yapılmıyor. Özellikle kış mevsiminde toriğin en serti, en yağlısı seçilerek özenle işlenerek sunuluyor. Çoğu restoranda karşı karşıya kalınan 'kan oturmuş lakerda' By Şükrü'nün kapısından içeri giremiyor.


Kiremitte soya soslu ahtapot, kiremitte deniz mahsülleri, Girit usulü ızgara balık, Paella, buğuda balık, kiremitte kalamar, balıklı makarna, balık krep, kiremitte levrek, balık kokoreç, balık köfte de başka hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz tazelik ve lezzette sunuluyor...


By Şükrü'nün her katında bulunan plazma ekranlar ve bar ise mekana ayrı bir özellik katıyor. Özellikle maç günlerinde 340 kişilik binada adeta futbol şöleni yaşanıyor.


Hasanpaşa Konağı'nda ise Çiçekpasajına gitmiş gibi oluyorsunuz. Çarşamba ve cuma günleri fasılla şenlenen bina, cumartesi günleri ise Greek müzik ile sizi başka bir diyara götürüyor. Köşkte ayrıca çocuklar için oyun odası ve özel davetler için VIP salon bulunuyor.

Gamze AKSU
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: By Şükrü , Balıkçı , lakerda , çiroz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz