La Mia Luce'ye "Gerçek İtalyan" tescili

İtalyan Ticaret Odası, İtalyan Odalar Birliği’nin “İtalyan Konukseverliği; Dünyada İtalyan Restoranları” projesi dahilinde İstanbul’daki iki restorana daha sertifika ve ödül verdi.

26 Ocak 2017 11:10
La Mia Luce'ye "Gerçek İtalyan" tescili
Trattoria La Scarpetta ve La Mia Luce adlı restoranların ödül almasıyla birlikte Türkiye’de ‘Gerçek İtalyan’ tescili alan ve faaliyette olan mekan sayısı sekize yükseldi.

Ödül Töreni’ne İtalyan Ticaret Odası Başkanı Giuseppe Moggi, İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo, İtalya Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo, İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri Fatih Ayçin ve restoran sahipleri katıldı.

İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo ve İtalyan Ticaret Odası Başkanı Giuseppe Moggi; İtalyan yemek kültürünün neredeyse İtalyan Bayrağı haline gelmiş olmasına değinirken; "İtalyan Konukseverliği; Dünyada İtalyan Restoranları" projesinin de İtalyan mutfağının dünya genelindeki tanıtımının çok önemli bir parçası olduğunun altını çizdiler.

Projenin amaçlarına değinen İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri Fatih Ayçin; "İtalyan yemek geleneği ve kültürünü geliştirirken, misafirperverliğin de altını çizerek, taklitlerin önüne geçmek ve ‘Gerçek İtalyan’ duygusunu yaşatmak ana hedeflerimiz. Dünya genelinde bugüne kadar 60 ülkeden ve 300 şehirden yaklaşık 2 bin restoran “Marchio Ospitalità Italiana” yani “İtalyan Konukseverliği” sertifikası ile ödüllendirildi. İstanbul’dan iki restoranımızın bu listeye eklenmesinden mutluluk duyuyoruz." dedi.


İtalya Büyükelçisi Sayın Luigi Mattiolo, İtalya Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo ve İtalyan Ticaret Odası Başkanı Sayın Giuseppe Moggi’nin takdimleriyle belgeleri La Mia Luce adına mekan sahibi Kutlay Erdal Şimşek aldı.

Şefleri daha iyi tanıyalım!

Celal Bekdaş / (La Mia Luce adına): 1979, Ordu Mesudiye doğumlu Celal Bekdaş, mutfakla daha çocukken ilgilenmeye başladı. Osmanlı Mutfağı’ndan Dünya Mutfağı’na pek çok farklı lezzetlere dokunarak ilerlediği kariyerinde son durağı İtalyan Mutfağı’dır. Bekdaş dört yıldır La Mia Luce’nin şefliğini yürütmektedir. Kendi söylemiyle; “Her yemek benim için özel o yüzden hepsini severek yaparım ancak illa ki birini seçmem gerekirse Risotto belki bir adım daha önde olabilir. Tatlıda da Tiramisu.” der.


La Mia Luce hakkında detaylı bilgi ve iletişim için tıklayın.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: la mia luce , gerçek italyan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz