İşte muhteşem Cuma geccesi turu!

Bu hafta da Cuma geccesi evde oturmayalım, biraz gezelim dedim...

23 Şubat 2013 08:45
İşte muhteşem Cuma geccesi turu!
Cuma geccesi Levent'teki, Arnavutköy'deki ve Bebek'teki mekanların yoğunlukları nasıl olur diye merak ettim ve attım kendimi sokağa...

İlk durağımız Levent'teki İş Kulelerinin alt katında bulunan The Agency oldu. Wine & Dine konseptli mekan çevre iş yerlerine hizmeti hedef aldığı için özellikle akşamları daha çok hareketli oluyor. Bende mekana girdiğimde bir kaç masa hariç tüm masalar doluydu. Fakat mekan ne kadar kalabalık olursa olsun, mekanın genişliği ve yükseliği sayesinde insanı boğmayan bir havası var. Ayrıca mekanın nezihliği ve lüks görünümünün yanısıra güleryüzlü ve sıcak kanlı garsonları da özellikle dikkatimi çekti. Mekanın işletmecisi Can bey'le kısa fakat güzel bir sohbet gerçekleştirdikten sonra The Agency'nin ambiyansından çok etkilenmiş bir şekilde mekandan ayrıldım.

Bir sonraki gittiğim mekan ise yıllardır lezzetli kebaplarıyla adından söz ettiren ve şimdi steakhouse keyfini de doyasıya yaşayabileceğiniz Set Kebap & Steakhouse... İç ve bahçe mekanlarına konuşlandırdıkları ‘’Mangal’’ bölümlerinde, büfede sunulan ürünleri misafirler, kendisi seçerek, yardım alarak veya yardım almadan kendileri oturdukları masada pişirebiliyorlar.


Mekanın kapısının önüne geldim ve içeriden bangır bangır müzik sesleri geliyordu. Bende hayretle içeriye girdim ve içeride ilk gördüğüm manzara mekanda bir sıra geccesinin olduğuydu. Mekana girdikten sonra Set Kebap & Steakhouse'nin işletmecisi Gülşah hanım'la görüştüm. Kısa bir sohbetin ardından meğer anladım ki sıra geccesi Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Levent Erdoğan'ın düzenlediği özel bir gecceymiş.


Mekan'da kısa bir süre de sıra geccesini izledikten sonra bu mekandan da ayrıldım. Fakat Levent'teki mekanlara gidilir de meşhur restaurant Cipriani unutulur mu, tabi ki de unutulmaz.

Akşam saatlerindeki trafiğin baya yoğun olmasına rağmen zorda olsa kendimi The İstanbul Edition hotelinin önüne attım. Bu gecce dünyaya damgasını vurmuş olan Koreli şarkıcı PSY, hotelin alt katında bulunan Billionaire Club'ta muhteşem bir performans sergileyecek.


Cipriani'ye girdim ve içerisi oldukça yoğundu. Mekan müdürü Serdar bey'le görüştüm. PSY'ın vereceği konser öncesi düzenlenen kokteylde gördüklerimden Hüsnü Güreli ve eşi Asuman Güreli, Osman Müftüoğlu, Emir ve Fatoş Sarıgül, Melisa Çakaler, Eda Taşpınar, Ebru Şallı, Vatan Şaşmaz ve Wilma Elles gibi isimler vardı.


Eğlenmek için bu Cuma geccesi rotamı Bebek'e çevirdim. Hatta Bebek'teki ilk durağımız Bebek'in gözde mekanlarından olan Catz...

Fazla büyük kapasitesi olmayan bir mekan olmasına rağmen sınırlarını çoğu zaman gerçekten zorlayan Catz bu gecce Pal FM'de de radyocu olan ünlü Dj Yasemin Şefik'in, muhteşem performansıyla coşuyordu.


Ayrıca mekanın güler yüzlü ve bir o kadar da sıcak kanlı olan işletmecisi Alper bey'le de çok güzel bir sohbet ettik. Kendisiyle ilk defa tanışma fırsatı buldum ve gerçekten hem işletmeci olup hem de bu kadar sıcak kanlı ve samimi olunur mu diye sorsalardı hayır derdim ta ki Alper bey'le görüşene kadar.


Bir de ben Alper bey'le sohbet ederken, Catz'e ünlü şarkıcı Berksan geldi ve mekandan çıkmadan Berksan'la da kısaca bir sohbet ettik.


Onur Akal
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz