Hisar Balıkçısı’na Sermet Severöz’den övgüler

Gecce Gurme Kurulu üyesi yazar Sermet Severöz, HaberTürk Gazetesi’ndeki köşesinde Anadolu Hisarı’nda bulunan Hisar Balıkçısı’nı yazdı! Mekana ikinci kez giden Severöz bakın Hisar Balıkçısı için neler demiş? İşte detaylar…

30 Kasım 2017 11:23
Hisar Balıkçısı’na Sermet Severöz’den övgüler
Uzun bir süredir Gecce Gurme Kurulu’nun değerli isimleri arasında yer alan gazeteci yazar Sermet Severöz, köşesinde birçok mekan, etkinlik, otel ve gezi önerisi veriyor. Büyük bir okuyucu kitlesi olan sevilen yazar, köşesinde Anadolu Hisarı’nda bulunan Hisar Balıkçısı hakkında övgü dolu cümleler yazdı.

Göksu Deresi’nin huzurlu kollarında misafirlerine unutulmaz lezzet deneyimi yaşatan mekanın sahibi Süleyman Avşar ile de uzun uzun sohbet ettiğini belirten Severöz, işte mekanı şu cümlelerle anlattı…

“Anadolu Hisarı’nda, Göksu nehrinin Boğaz’la buluştuğu noktada yaklaşık 1 yıl önce açılan bir balık lokantası Hisar Balıkçısı. İlk açıldığında da gitmiştim ancak hiç aç olmadığım için pek bir şey yememiştim. Geçenler de tekrar gittim.


Sahibi Süleyman Avşar ile de sohbet ettim. “Karımın bilezikleri ile çocuklarımın altınlarını bozdurup açtım burayı. Daha bir gün de izin yapmadım” diyen Avşar komilikten gelme. Haliyle işi çok iyi biliyor. Gönül rahatlığıyla dükkanında hem hizmet hem de lezzet mükemmel diyebilirim.

Fiyatları ise Boğaz’daki balıkçılara nazaran çok daha makul.

Hamsili mısır ekmeği, zırla çekilen levrek kebabı ile sarımsaklı ve tereyağlı jumbo karidesi başka bir yerde bulamayacağınız Hisar Balıkçısı lezzetleri.”
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz