Haydi! çocukluğumuza geri dönelim

Bu Pazar farklı bir hafta sonu geçirmek, çocukluğumuza geri dönmek ister misiniz?

07 Kasım 2012 14:09
Haydi! çocukluğumuza geri dönelim
Hafta sonu tatilinize renk katacak bu muhteşem tur ile çocuklarınız ile birlikte çocukluğunuza geri döneceksiniz.

Muhteşem bir Pazar günü geçireceğinizin ilk müjdesi Hereke sahilinde alınacak sabah kahvaltısı. Bir yanında yemyeşil dağlar, bir yanda tertemiz deniz, balık dönen balıkçı motorlarının sesi dalgayla karışır gelir kulağımıza. O harika sabah kahvaltısının ardından çocukluğumuzun kahramanları ile buluşmaya doğru yol alıyoruz.

Daha derince sahiline varmadan heyecan kaplamaya başlıyor içimizi, masalları, hikâyeleri ile büyüdüğümüz kahramanlar ile tanışma fırsatımız olacaktı. Harikalar sahiline vardığımızda ilk zamanlar neye bakacağınızı şaşıracaksınız yada nereden başlayacağınızı bilmeyeceksiniz. Rehberimiz Nasrettin Hocanın göle maya çalma hikâyesinden başlıyor konuya, masal prensesleri ile devam ediyor. Hemen her şeyi resmetmek istiyoruz.

Harikalar Sahili gezisinin ardından öğle yemeğimizi almak üzere Kerpe’ye doğru gidiyoruz, Kerpe’de sizler için hazırlanmış o muhteşem bir öğle yemeği bekliyor olacak. Kerpe’de denize karşı alacağımız öğle yemeğinin ardından Kerpe kayalıkları halk dilinde Peynir kayalıkları olarak bilinen kayalıkları geziyoruz. Kerpe kayalıklarını şaşkınlıkla izlerken rehberimiz bu kayalıkları hakkında bilgiler vermeye başlıyor.

Bu zamana kadar rüya gibi geçen turumuzu bir başka cennet Ağva’da devam üzere Ağva’ya doğru gidiyoruz. Göksu deresinde 45 dakikalık tekne turu ile Göksu deresinin güzellikleri ile tanışma fırsatını buluyoruz. Ağva merkezde verilen molada hediyelik eşyalardan alma fırsatını buluyoruz.

Ağva gezisinin ardından Şile’de ülkemizin en büyük deniz fenerini sağımıza, Karadeniz’i solumuza alarak, iki muhteşem güzellik karşısında çayımızı içiyoruz. Gün batımında seyrine doyum olmayan iki muhteşem manzaranın ardından istemeyerek de olsa İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Eğlence

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz