Hafta sonu önerileri..

Tüm haftanın yorgunluğunu ve stresini atmaya, unutulmaz lezzet deneyimleri yaşamaya hazır olun! İşte hafta sonu için harika lezzet önerileri ve birbirinden eğlenceli aktiviteler..

28 Ağustos 2015 10:37
Hafta sonu önerileri..
GECCERESTORAN MOBİL ile farkı hisset!GECCE MEKAN OSCARLARIBu hafta vizyona girenler..Art of Food yazdı: EleosGizem'li Tatlar yazdı: MidpointBerrak Mekanlarda yazdı: Sanat RestaurantMs. Gurme yazdı: Big ChefsAğustos bitmeden: Sardalyaİzle izle doyamadık!ETKİNLİKLERKAHVALTI ÖNERİLERİ

Kadın - Moda

Stephane Besson Zorlu'daVakko'da sonbahar kış!Tiyatro

İki Kardeş


İki Kardeş oyunu, ağustos ayında ikincikat-karaköy sahnesinde izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.

"Kuzenlerimiz sayılır bonobolar, şempanzeler.
Milyonlarca yıl içinde evrimleşmişiz işte.
Ayakta durmuşuz, en önemlisi bu.
Ama, ben şu an kendi ayaklarım üzerinde durabildiğime inanmıyorum, anlıyor musun? Dünya biter, kardeşler arasında çekişme bitmez."

Proje Tasarımı: Sami Berat Marçalı
Yazan: Melida Tüzünoğlu
Yöneten: Eyüp Emre Uçaray
Yrd Yönetmen: Heves Duygu Tüzün
Oynayanlar: Haki Biçici, Elit Andaç Çam, Yezdan Kayacan, Aslı Menaz
Müzik: Eda Er
Dekor Tasarımı: Eyüp Emre Uçaray, Jesse Gagliardi
Işık Tasarımı: Melis Karaman
Kostüm Tasarımı: Dilek Tora
Afiş İllüstrasyonu: Murat Mahmutyazıcıoğlu
Fotoğraf: Ahmet Alp Babür
Süre: 80’

Kitap

Düşüş - Albert Camus


Albert Camus çağdaş düşün ve yazın dünyasındaki saygın yerini yalnızca oyunlarıyla da, yalnızca "Sisifos Söyleni" ve "Başkaldıran İnsan"la da alırdı belki. Ama Camus'yü Camus yapan öncelikle anlatı yapıtlarıdır. "Yabancı" (1942), "Veba" (1947) ve "Düşüş"se (1956) bu yapıtlar arasında üç büyük doruktur. Ancak, kimi yazınseverler bu üç başyapıt arasında daha çok "Düşüş"ü yeğlerler. Bu kitap, herhangi bir düşünce ya da savı özellikle öne çıkarmaya çalışmadan, yalın bir anlatım ve özgün bir kurgu içinde, zengin bir düşünce duygu yüküyle, çağdaş dünyayı ve insanlarını derinlemesine sorgulayıp yargılar, çirkinliklerini ve düşkünlüklerini sergiler. Ama, aynı zamanda, bu dünyada yaşayan, dolayısıyla şu ya da bu biçimde, şu ya da bu ölçüde onun sorumluluğunu taşıyan bireyler olarak tek tek her birimize bir ayna tutar, eski avukat Jean-Baptiste Clamence'ın öyküsü aracılığıyla, bize kendini tehlikeye atmadan yaşayanların, yani hepimizin ve her birimizin benzersiz öyküsünü anlatır. "Düşüş"ün yayımlanmasından bir yıl sonra Camus'nün Nobel Ödülünü kazanması bir rastlantı olmasa gerek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz