Günay Restaurant’ta Ebru Gündeş fırtınası esti

Müzik hayatında bu sene 20’inci yılını kutlayan Ebru Gündeş'i sahnede dinlemek isteyenler, Günay Restaurant’ı kapılara kadar doldurdu.

04 Kasım 2013 10:23
Günay Restaurant’ta Ebru Gündeş fırtınası esti
İstanbul’un en elit eğlence mekanı Günay Restaurant’ta önceki gecce Ebru Gündeş fırtınası esti. Müzik hayatında bu sene 20’inci yılını kutlayan şarkıcıyı sahnede dinlemek isteyenler, BVS Group’a ait Günay Restaurant’ı kapılara kadar doldurdu.

Ayhan Şenyaylar yönetimindeki 19 kişilik orkestra eşliğinde sahneye çıkan Gündeş, eski şarkılarıyla konuklarını yıllar öncesine götürürken, son albümlerindeki dillerden düşmeyen parçaları da seslendirdi. İlk bölümde Sezen Aksu ve Kayahan parçalarına da yer veren Gündeş, sahnede tam 3 saat kaldı ve 56 şarkı söyledi. Program boyunca duygulu şarkılarda Ebru Gündeş’e eşlik eden hayranları, neşeli şarkılarda da coşup oynadılar.


FATİH TERİM, EŞİYLE BİRLİKTE İZLEDİ

Ebru Gündeş’i dinlemek için gelenler arasında Fulya Terim, eşi, milli takımın teknik direktörü Fatih Terim, Fatih Hoca’nın yardımcısı Müfit Erkasap ile eşi, sosyetenin seçkin çifti Şirin-Neşet Yalçın, Demet Akalın-Okan Kurt çifti, Nazım Kalkavan, Kerem Hattat, Selami Şahin, Serdar Yılmaz ve Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Necati Demirkol gibi tanınmış isimler vardı.

Geçen ay Galatasaray futbol takımındaki teknik direktörlük görevinden uzaklaştırılan Fatih Terim, Ebru Gündeş’i sahneyi tam karşıdan gören locadan izledi. Oldukça neşeli olduğu görülen Fatih Hoca ünlü şarkıcıyı her şarkının bitiminde alkışladı.

Terim, güftesi Sezen Aksu’ya, bestesi Bülent Özdemir’e ait ‘Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?” sözlerini de içeren ‘Kaçak’ isimli şarkıda Ebru Gündeş’e oturduğu yerden coşkuyla eşlik etti.


ZUHAİR MURAD VE BADGLEY MİSCHKA İMZALI
2 KOSTÜM!

Ebru Gündeş Günay sahnesinde iki farklı elbiseyle şarkı söyledi. Sahneye Lübnanlı modacı Zuhair Murad imzalı, kırmızı renkli, kendinden desenli ve parıldayan bir sahne kostümüyle çıkan Ebru Gündeş doğrusu çok şıktı.

Gündeş, ikinci bölümde ise Badgley Mischka modaevinin kreasyonundan lacivert bir elbiseyle sahneye çıktı.

Genellikle 1940’lı yılların Hollywood zerafetini yansıtan, kadınsı ve romantik çizgileriyle tanınan New York’lu moda evinin hazırladığı lacivert elbise, en az programın ilk bölümünde giydiği kıyafet kadar şıktı. Her sene, Los Angeles’de Oscar ödül törenine katılan çok sayıda bayan ünlüye kıyafet diken moda evi, Hollywood starlarını da giydiriyor.

Ebru Gündeş programının ikinci bölümüne ise Türk Müziği eserleriyle başladı. Türk Sanat Müziği’nin ağdalı, ağır şarkılarının yanı sıra hareketli eserlerini de başarıyla yorumlayan Gündeş bu bölümde Orhan Gencebay’dan arabesk şarkılar da söyledi.

Sanatçı, İbrahim Tatlıses’in şarkılarını söylemeye başlamadan önce aşağıdaki konuşmayı yaptı:

“Öyle sesler var ki yeri doldurulamaz, İbrahim Tatlıses de bunlardan biri. Müzik otoritelerine göre dünyada başka onun gibi ses yok. İnşallah iyileşir kısa sürede hasret kaldığımız sesiyle bizi tekrar buluşturur. Şimdi eşsiz sesin şarkılarına girelim…”


“FATİH TERİM SİZ BİR NUMARASINIZ, SİZİ ÇOK SEVİYORUM”

Gündeş, Tatlıses şarkılarıyla yaptığı potpuriyi tamamladıktan sonra tam karşısındaki locaya dönüp şu konuşmayı yaptı:

“Hepinizi seviyorum ama içinizde öyle biri var ki bir numara. Fetih Terim siz bir tanesiniz, sizi çok seviyorum”
Bu konuşmadan sonra salonda bir anda “İmparator Fatih Terim…” tezerrühatı yükseldi. Tezerrühat devam ederken ayağa kalkan Fatih Hoca, elini kaldırarak hem Ebru Gündeş’e hem de konuklara teşekkür etti.

Ebru Gündeş, kendisini izlemeye gelen 6 aylık hamile Demet Akalın’a da geldiği için teşekkür etti. Ardından da şarkıcının kocası Okan Kurt’a dönüp, “Demet’e iyi bak, tüm isteklerini yap. Hamile kadın bu dönemde hassas olur, onu sakın incitme” diye konuştu.


SAHNEDE DİZ ÇÖKÜP EVLENME TEKLİF ETTİ

Gündeş, programın ikinci bölümünde bir ara sahneye Selami Şahin’i davet etti. Selami Şahin alkışlar arasında ‘Hala deliyim, hala sevdalı’ ve ‘Özledim’ isimli şarkılarını okudu.

Programın sonuna doğru Ebru Gündeş’ten izin alarak mikrofonu eline alan Cengiz Arslan isimli genç bir işadamı, şaşkın bakışlar arasında sevgilisi Nilüfer Kaçmaz’ı sahneye davet etti. Ebru Gündeş’in yanında alkışlar arasında, sevgilisinin önünde diz çöken genç adam, “Aşkım benimle evlenir misin?” diyerek evlenme teklifinde bulundu. Çok şaşıran sevgilisi, “Ne yaptın sen, ne yaptın sen?” sorusunu tekrarlarken Ebru Gündeş araya girdi ve “Kabul ediyor musun?” diye sordu. Şaşkın sevgilinin “Evet” demesi üzerine salondan bir kez daha alkış yükseldi.

Ebru Gündeş de genç çifti kutlayarak, “Bu müthiş bir sürpriz, bana da böyle evlilik teklifi edilse bende kabul ederdim. Hani, etmeyeceğim varsa bile kabul ederdim” diye konuştu.

Ebru Gündeş yoğun istek üzerine Günay Restaurant’ta 9 Kasım Cumartesi geccesi de program yapacak.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Günay Restaurant , Ebru Gündeş

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz