GQ açılışından çok özel ayrıntılar!

İstanbul gecce hayatına yeni bir mekan eklenir de gecce.com boş durur mu? Elbette durmaz. Günlerdir açıldı, açılıyor diye duyurduğumuz GQ'nun resmi açılış partisinde biz de yerimiz aldık. Gelelim ayrıntılara....

01 Mart 2013 09:29
GQ açılışından çok özel ayrıntılar!
Yıllardır erkek dergisi olarak tanıdığımız GQ, D.ream ve Conde Nast Grubu’nun işbirliğiyle bar olarak hayatımıza girdi. Nispetiye caddesinde açılan bu farklı konsept ilerleyen günlerde Dubai, Şanghay, Londra ve Bakü’de de eğlencenin odak noktası olacak!

Nispetiye Caddesi'ndeki açılış için belirlenen saat 19.30'du. O saatte Nispetiye caddesinin trafiği adeta kilitlendi. Buna rağmen kapıda görevli olan çok sayıda vale işini kusursuz yaptı diyebiliriz.

Misafirleri D.ream çalışanları büyük bir nezaketle kapıda karşıladı, görsel basın içeriye alınmadı ama girişin hemen solunda onlar için bir bekleme alanı hazırlanmıştı. Isıtma sistemi kurulan bölüme içeriye yapılan servisin aynısı yapıldı. Bu hassasiyet nedeniyle Doğuş Grubunu ayrıca tebrik etmek gerek.

GQ iki katlı bir mekan, asma kat olarak tasarlanan bölümden aşağıyı izleyebiliyorsunuz. Açılış nedeniyle dün gecce mekanda bistro düzeni hakimdi, birkaç tane loca da hazırlanmıştı ancak ortamın enerjisi o kadar yüksekti ki, locada oturan kimseyi göremedik...


Personel oldukça kalabalıktı, açılış günü olmasına rağmen serviste en ufak bir aksaklık ya da gecikme yaşanmadı. Gecce boyuna havyarlı füme somon sarma, Karides tempure, mini içli köfte, kuzu şiş ve mini sigara böreği taze ve sıcak olarak servis edildi.

Müzikler harikaydı, DJ Claude Challe ve DJ Miss Nine ölüyü bile diriltir diyebiliriz. Bundan sonra da GQ'ya her ay yurtdışından ünlü bir DJ gelecek. Müzik aynı kalitede devam edecek.


Davet üst düzey olduğu için mekanda dekolte verme yarışına giren mankanlerden (!) eser yoktu. İçki su gibi aktı, herkes çok eğlendi ancak kimse ayarı kaçırmadı. Malum GQ'nun geccesi olunca derginin yayın yönetmeni Mirgün Cabas da, Ferit Şahenk'ten rol çalarak sevgilisi Tuba Ünsal ile birlikte ev sahipliği yaptı. Çift gecce boyunca alt katta konuklarla ilgilenirken, Ferit Şahenk de üst katta çalışanlarını ağırladı. Malum, Şahenk Doğuş Yayın grubunun da patronu.... Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli ve sevgilisi Can Ateş, Star TV 'anchorwomen'ı Nazlı Öztarhan, sunucu Burcu Esmersoy, yine Star TV'de programlar yapan Tülin Şahin ve eşi Mehmet Özer tüm gecce Ferit Şahenk ile birlikte eğlendi.


Sosyetenin ünlü isimleri Derin Mermerci, Ralf Tezman ve eşi, Feryal-Kemal Gürman da geccenin konukları arasındaydı.Asma katın balkon altına yerleştirilen ekranlarında gecce boyunca GQ dergisinin seçtiği yılın 'en'leri yayınlandı.
Yılın ikonu Orhan Gencebay, yılın en iyi komedi oyuncusu Ahmet Kural, yılın oyuncusu Burak Özçivit, yılın spor adamı Fatih terim, yılın yapımcısı Timur Savcı gecce boyunca ekranlardaydı. Bu arada Orhan Gencebay da eşi Sevim Emre ile birlikte geccedeki yerini almıştı.


Bu arada GQ'da gözümüze çarpan en önemli ayrıntı tuvaletlerdi. Temizliği, dekorasyonu bir yana çok ince bir ayrıntı var ki, kaçamak yapanlar için ideal! Çünkü içeride ne kadar yüksek müzik olursa olsun, tuvaletlerde çıt yok! Yani eğer gizli dışarı çıktıysanız çok rahat bir şekilde 'hayatım uyuyordum duymamışım' diye telefonu açabilirsiniz, bizden söylemesi;) Mekanın mimarı Canan Taşçı'yı da ayrıca tebrik etmek gerek...

GQ'nun mönüsünün yıllarca Buckhingam Palace’te Prens Charles’ın kişisel şefliğini yapmış Gary Robinson hazırlamış. Mekanda dünya mutfağından çok özel lezzetler tatmanız mümkün. Büyük bir barı ve çok geniş bir şarap kavı var. Gecce 03:00'e kadar açık olan GQ, İstanbul'un önemli açıklarından olan tek mekanda yemek yeme, iş çıkışı drink alma ve gecce kulübü konseptlerini tek çatı altında toplamayı başarmış.. D.ream ekibine kocaman bir alkış!

magazin

Seycan AKSU
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz