Gecce Mekan hafta sonu rehberi!

Dört gözle beklediğimiz hafta sonu geldi! Nereye gitsem? Nerede eğlensem? Vizyonda hangi film var? Hangi kitabı okumalıyım? gibi tüm sorularınızı Gecce Mekan olarak sizler için düşündük ve hafta sonu rehberinizi hazırladık...

22 Eylül 2017 10:56
Gecce Mekan hafta sonu rehberi!
İşte 2 güne sığdırabileceğiniz hafta sonu etkinlikleri;

Vizyona giren "Aşk Notları" filmi ile romantik bir başlangıç yapalım...


Aşk notları filmini kısaca tanıtalım;

Oğlunu arayan yaşlı bir adamı ve annesinin yalnızlığına çare bulmaya çalışan genç bir kızı bir araya getirebilen şey aslında çok basittir: uzun süredir kayıp ve birden ortaya çıkan gizemli bir kitap!

*****

Bu kitaba bayılacaksınız!

Kitabı yakından tanıyalım: "Güzel Kaybettik"


Bize düşen, düştüğümüz yerde beklemek oldu hep.
Bekleyecektik ve beklenenler asla gelmeyecekti. Gelecek dedikleri şey, olmayanlar, gelmeyenler ve kaybedilenler üzerine inşa edilecekti.
Soğuk, karanlık, yalnız ve tedirgin koridorların çatlak duvarlarına asılmış birer gölgeydik bu hayatta.
Bir fotoğraf kadrajının dışında bırakılmış sevimsiz bir detay, devam zorunluluğu olmayan sıkıcı bir derstik.
Öğrenemediler.
Onlar bizden vazgeçtiler.
Vazgeçtiler ve kazandılar.
Biz kaybettik. Yine de vazgeçmedik.
Her seferinde daha güzel kaybettik.
En güzel biz kaybettik...


*****

Gecce Mekan editörleri sizin için gezdi, tattı ve keşfetti!

Art Of Food / Sedef Türker

İnsanoğlu kuş misali derler ya… Aslına bakarsanız bizim bu yeme, içme ve eğlence sektörünün de bu kuşlardan pek bir farkı yok. Yaz geldi mi hop Çeşme’ye Bodrum’a; kış gelmeye başladı mı İstanbul’a geri dönüyorlar. Upuzun bir Bayram tatilinin ardından insanlar İstanbul’a geri dönüş yaptılar, okullar açıldı, iş temposu başladı. Durum böyle olunca yazlık bölgelere giden mekanların da yavaştan İstanbul’a göçü başladı. İşte 2017 yazında geri bıraktıklarımız ve önümüzdeki günlerde bizi bekleyenler…

Yeme,içme ve eğlence sahnesinde İstanbul’a göç başladı!


Mekan Delisi / Linet Yurdakul

Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Antalya derken koca bir yazı geride bıraktık. 2017 yazında tatil merkezlerindeki beach’ler eski sezonlara göre daha çok konuşuldu ve tercih edildi.Beach’lerin bu kadar revaçta olmasının sebebini biraz da “Happy Hour” partilerine bağlıyorum. Yaz güzel olduğu kadar maalesef kısada sürdü! Jet hızıyla geçen yaza veda ettikten sonra önümüze yani 2017-2018 kış sezonuna kendimizi alıştırmanın zamanı geldi.

O zaman “Güle güle yaz! Hoş geldin kış!” diyerek yaza veda ediyor kışı ise selamlıyoruz...

Mekanlarda kış rüzgarı!


Özge Geziyor / Özge Ünal

Yazın son günlerini yaşıyor, kavurucu sıcaklardan sonunda kurtuluyoruz. Eylül ayını bir umutla karşılıyorum. Çünkü en sevdiğim aydır. Yavaş yavaş değişen mevsimin rengini izlemek, dökülen yaprakların yeşilden sarıya, sarıdan kahveye geçmesini görmek farklı bir huzur verir.

Şehrin en canlı yerlerinden: MoriniBerrak Mekanlarda / Berrak Tangülü

Rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği Eylül ayında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle bu tarihi özellikle seçtim. Gerçekten ada tam da beklediğim gibi karşıladı beni. Bu sakin hali insana huzur veriyor ve eylül ayında yaz aylarına oranla daha sıcak olan denizinde yüzmek çok daha rahat oluyor. Bağ Bozumu festivallerinin güzelliği de cabası…

Bozcaada hakkında her şey...


*****

Bizi daha yakından takip edebileceğiniz GECCE MEKAN APP'i ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir, mekanlara artık daha kolay ve pratik ulaşabilirsiniz!

Peki GECCE MEKAN APP 'de neler yapabilirsiniz?

Birçok uygulamada yer almayan içerikler ile yemek, içmek ve eğlenmek artık çok daha keyifli hale geliyor. Bütçene göre seçimler yapabilir, damak zevkine göre tercihini belirleyebilirsin. Senin için her şeyi düşündük.

GecceMekan.com farkıyla ağırlanmanın keyfini yaşayacaksın..

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gecce Mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz