Gecce Gurme Kurulu "2020 Gecce Guide" ve “Gecce Mekan Ödülleri” için Büyükyalı’da bir araya geldi!

Yeme- içme ve eğlence sektörüne yön veren çok değerli isimlerden oluşan Gecce Gurme Kurulu, dün akşam Türkiye’nin en iyi mekanlarını “2020 Gecce Guide” için puanlamak ve 2020’de Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek olan Gecce Mekan Ödülleri için mekanların ön elemelerini gerçekleştirmek üzere Büyükyalı–Bir Deniz Semti’nde düzenlenen yılbaşı yemeğinde bir araya geldi.

09 Aralık 2019 11:39
Gecce Gurme Kurulu "2020 Gecce Guide" ve “Gecce Mekan Ödülleri” için Büyükyalı’da bir araya geldi!
Türkiye’nin en iyi gazetecileri, köşe yazarları, gurmeleri, yeme, içme ve eğlence sektörüne yıllarını adamış en iyi isimlerin yer aldığı Gecce Gurme Kurulu, gastronomi sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor.

Çok değerli Gecce Gurme Kurulu üyeleri, 2020 Gecce Guide Limited Edition dergisinde yer alacak mekanları puanlamak ve 2020’de Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek olan Gecce Mekan Ödülleri için mekanların ön elemelerini gerçekleştirmek üzere Büyükyalı – Bir Deniz Semti’nde toplandı.Gurme Kurulu Üyeleri Gecce ekibinin hazırladığı dosyaların içerisinde yer alan onlarca mekanı puanlama çizelgesi doğrultusunda değerlendirdiler. Gurmeler Türkiye’nin dört bir yanından favori mekanlarını değerlendirme dosyasına eklediler. Gecce Gurme Kurulu dosyalarını puanlama toplantısı ile başlayan geccede Gurme Kurulu Üyeleri dosyada yer alan mekanlar üzerine tartışarak fikirlerini beyan ettiler.


Kenan Erçetingöz ve Gülerçetingöz başkanlığında düzenlenen Gecce Gurme Kurulu toplantısı; Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Mehmet Yaşin, Dilara Koçak, Yelda İpekli, Gül Erçetingöz, Sermet Severöz, Arda Türkmen, Uğur Talayhan, Elif Edes Tapan ve gastronomiye gösterdikleri büyük ilgi ve destekle gastronomi merkezi olma yolunda ilerleyen Büyükyalı projesiyle köprü görevi kuran Jale Balcı’nın katılımıyla gerçekleşti.


Bu önemli toplantıda Gecce Gurme Kurulu üyeleri başta İstanbul olmak üzere mekanları, yeme, içme ve eğlence sektörünü, trendleri, dünyadaki gelişmeleri, Gecce Mekan Ödüllerin'de bu yıl gerçekleşecek olan sürprizleri ve farklı önerileri masaya yatırdılar. Değerli gurme kurulu üyeleri kendi aralarında ikili ve üçlü fikir beyanlarında bulundular. Sonrasında ortak paydada buluşup büyük bir dikkatle sektörün nabzını tutacak kararlar aldılar.

Bu muhteşem geccede 2020 yılına özel hazırlanan; yeme- içme ve eğlence dünyasına birbirinden özel trendler kazandıracak olan "2020 Gecce Guide Limited Edition" masaya yatırıldı. Duayen gazeteci Kenan Erçetingöz adından söz ettirecek ve oldukça ses getirecek 2020 Gecce Guide hakkında düşüncelerini Gecce Gurme Kurulu Üyeleriyle paylaştı. Arşiv niteliğindeki sınırlı sayıda basılacak olan bu özel yayın 20 Aralık’ta raflarda yerini alacak.


Her zaman değişen ve gelişen dünyada yeni trendleri yakalamayı ilke haline getiren ve sektöre ilkleri kazandırarak kendisi trend haline gelen Gecce, bu yıl da büyük sürprizlerle herkesi şaşırtmaya hazırlanıyor. Gecce Gurme Kurulu Üyeleri verdikleri röportajlarda Gecce’nin geccelerinin diğer tüm organizasyonların dışında dünya standartlarında olduğunu ve her an sürprizlere hazır olduklarını dile getirdiler. 2020 Gecce Mekan Ödüllerinin bu yıl da kendiyle yarışarak, geçtiğimiz yıldan daha da iyi olacağının farkında olan gurmeler, heyecanlı olduklarını söylediler.Bu özel geccede seçkin isimler birbirlerine fikir beyanında bulunarak, tartışarak ve eleştirerek yeme-içme ve eğlence sektörüne dair tüm gelişmeleri masaya yatırdılar.


Büyükyalı’nın başarılı şefi Yakup Tutuş, masadaki isimlerle birebir sohbet etti. Bu akşama özel hazırladığı birbirinden lezzetli sunumlarla Gecce Gurme Kuruluna adeta bir lezzet şöleni yaşatan Tutuş, herkesten tam not aldı. Sütlü yer elması çorbası ve serpme meze tabağıyla başlayan yemekte ara sıcak olarak içli köfte ve taş fırında pide çeşitleri servis edildi. Ana yemek olaraksa şefin tercihi kuzu incik, bademli jasmin pilav ve karamelize kestaneden yana oldu. Sıra tatlılara geldiğindeyse sakızlı fırın sütlaç, mozaik tatlısı ve fırınlanmış helva masaya servis edildi.


Gecce, Gurme Kurulu Üyelerinin konuşmalarıyla başladı. Değerli Gurme Kurulu Üyesi Mehmet Yaşin “ 2020 Gecce Guide ve 2020 Gecce Mekan Ödülleri benden daha çok mekan sahiplerinin merakla beklediği bir dergi ve ödül töreni olacak. Gecce yine 2020’nin yiyecek- içecek ve eğlence sektörüne yeni bir rüzgar katacak, işaret edecek ve yönlendirecek. 2020 Gecce Guide’de benim de bir yazım yer alıyor. Çok şık bir kitap olacağını düşünüyorum. Kendi yazımı o özel baskıda görmek ve kitabın tamamını görmek için heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.


Güneri Civaoğlu “ Büyükyalı’da harika bir yemekte bir araya geldik. Gecce Guide artık Türkiye’de yeme, içme ve eğlence sektörünün bir referansı. Bu meslekte merdivenlerden adım adım çıkarak ve yükselerek geldiği nokta çok önemli. Devamlı bir referans. Bu yıl da özel bir baskı ve sınırlı sayı ile raflarda yerini alacak. Ödül töreni içinse heyecanımızı kaybetmiyoruz. Sürprizlerle dolu olacak.” Şeklinde konuştu.


Ertuğrul Özkök ise “ Gecce, yıllardan beri bu durumu kurumsallaştırdı, İstanbul dünyada önemli bir gastronomi merkezi. Artık net restoran sayısını bile bilmiyoruz. Dolayısıyla böyle metropol bir şehirde, gastronomi rehberinin olması çok önemli. Gecce Gurme Kurulu iyi bir jüriye sahip, bu işi bilen ve gezen insanlar. Ödül töreni içinse, Kenan Erçetingöz sağolsun her yıl sürprizlerle karşılıyor. Kesin yine büyük sürprizler hazırlamıştır.” şeklinde konuştu.


Uğur Talayhan “ Gecce Guide 2020 sınırlı sayıda bir baskı ve kaçırılmaması gereken bir yayın. Herkesin arşivinde bulunması gereken bir kitap. Gecce Mekan Ödülleri için de çok heyecanlıyım. Geçen yıl çok keyifliydi. Bu yıl da sürprizlerle dolu olacak.” şeklinde konuştu.


Arda Türkmen “ 2020’de nereler trend olacak, neler İstanbul’a yön verecek bu konular masaya yatırılacak. Ülkemizde iyi yapılan şeyler az takdir ediliyor. Gecce Mekan Ödülleri sektörde işini iyi yapan insanlara siz bu işi iyi yapıyorsunuz ve bu durum görülüyor demek için var. Bu çok önemli” dedi.


Ebru Erke “Her sene içerik de değişiyor. Hem guide hem ödül töreni bir yıl önceden çıtayı daha yukarıya taşıyor. Biz de bunun heyecanını yaşıyoruz. Her sene acaba bu yıl neler olacak, sektörün nabzını nasıl daha fazla tutabiliriz, sektörün emektarlarını onore etmek için ne yapabilirizin peşindeyiz. Bu yıl da bir çok sürpriz var.” Şeklinde konuştu.


Yelda İpekli ise “ Gecce Guide 2020 şimdiye kadar olan yayınların en üst seviyesi olacak. Standartları zorladık. Deri kapaklı, yılda bir kere yayınlanan ve arşiv niteliğinde olan bir doküman ve benim için çok önemli. Bunlar ikonik kitaplar. Alıp saklanmalı ve herkesin kütüphanesinde yer almalı. Ödül törenine de az kaldı. Gecce ailesi ne sürprizler hazırladı bakalım göreceğiz. “ şeklinde konuştu.


Jale Balcı “ Keyifli bir yeni yıl yemeği yiyeceğiz. Gecce her yıl kendine bir şeyler katıyor. Son zamanlardaki bütün mekanlardaki değişiklikler güzel yansıyor. Ben, Gecce Gurme Kurulunda yer aldığım için çok mutluyum. Ödül töreni içinse çok keyifli olacağına eminim. Ve sürprizlerle dolu olacağını duydum. Heyecanla bekliyoruz. “ şeklinde konuştu.


Dilara Koçak “Bu yıl çok heyecanlıyız. Gecce Guide, daha özel bir tasarım ve sınırlı sayıda. Ödül töreninde de çok sürprizli ve farklı sürprizler olacağını biliyoruz. Heyecanla hem sonuçları açıklamak için, hem de yeme içme sektöründe her geçen yıl değişen trendleri biz de bu kurulla beraber takip etme imkanı bulduğumuz için heyecanımız hiç düşmüyor.” şeklinde konuştu.


Elif Edes Tapan “ Yaz - kış, gecce - gündüz, seçilmiş güzel mekanları ve doğru adresleri bulmak isteyenlerin kütüphanelerinde olması gereken harika bir rehber. Tasarımıyla, şekliyle ve içeriğiyle kesinlikle çok başarılı. Gecce Mekan Ödülleri’ne değinirsek çok keyifli geceler bunlar. Her yıl davetin sonuna kadar kaldım. Ayrılmak istemedim” şeklinde konuştu.


Sermet Severöz “ Her zamanki gibi aynı heyecan ve aynı motivasyonumuz var. Harika bir masa ile yılbaşı yemeği yiyeceğiz. Ödül töreni için de çok heyecanlıyız. İstanbul’daki en güzel geccelerden biri oluyor. Bakalım bizi neler bekliyor.” şeklinde konuştu.


Büyükyalı’da keyifli bir yemek yiyerek sohbetler eden sektörün öncü isimleri mekandan yüzleri gülerek ayrıldı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gecce , Gurme , Kurulu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz