Eminönü'nün kalbinde bir lezzet klasiği

Eminönü'nün en güzel yerinde, konumuyla Boğaz'ı selamlayan Hamdi Restaurant, şahane lezzetleriyle müdavimlerini mest ediyor. Restaurant'a gelen misafirler zengin çeşitli menüden seçim yapmakta zorlanınca, masaya gelen tabak da hep aynı oluyor; karışık kebap tabağı...

07 Şubat 2017 17:01
Eminönü'nün kalbinde bir lezzet klasiği
Hamdi Arpacı'nın Eminönü Yeni Camii'nin yanında açtığı küçük bir tezgahı, şimdilerde İstanbul'un başlıca restoran zinciri haline dönüştürdüğü büyük başarısının sırrı, hiç şüphesiz değişmeyen leziz kebapları.Galata, Eminönü, Sultanahmet ve Boğaz... İstanbul'un tüm bu değerlerine kucak açan Hamdi Restaurant, İstanbulluların aranılan mekanı olma dışında, turist kafilelerine, iş yemeklerine ve davet organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. Restoranın en güzel yeri seyrine doyamayacağınız terası. Sol tarafta Rüstem Paşa Camii'nin kubbelerinden başlayarak göz alabildiğine Haliç'in Galata kıyılarını, köprüde balık tutanları, Karaköy rıhtımı ve Boğaz ile Üsküdar sahillerini tepeden gören emsalsiz bir teras.


Güneydoğu'nun yöresel üslubuyla hazırlanmış en lezzetli kebaplarını, yöresel yemekleri ve baklava çeşitlerini sunan Hamdi, turistlerin de ilgi merkezi. Uçaktan inen, Hamdi Restaurant'a gelmiş desek yanlış olmaz. Birçok turist İstanbul'un önemli ticaret ve turist merkezlerinden olan Eminönü'ne geldiklerinde Hamdi'ye uğramadan, kalabalık aile sofralarında manzaranın tadını çıkarmadan ayrılmıyor.
Sevdiklerinizle, yurt dışından gelen misafirlerinizle ya da iş toplantılarınızda gidebileceğiniz Hamdi Restaurant'ın hijyen ve servis gibi kurallar dışında en önem verdiği şey lezzet. Hamdi'de başta kebaplar olmak üzere mezeler, lahmacun, haşlama içli köfte, yöresel tencere yemekleri ve tatlıların hepsinin de lezzetine doyamayacaksınız. Şefin tavsiyeleri arasında ise, file Antep fıstığı ile kuzu kıymanın harmanlanmasıyla oluşan fıstıklı kebap ve katmer tatlısı var.Sinem Taşcı
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: hamdi restaurant , kebap , lezzet , eminönü

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz