Ege’nin Hafif Lezzeti Gelin Turşusu Kiva’da

Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, menüsünü baharın en sevilen tatlarıyla yeniledi. Mevsimsel yemeklerle zenginleşen menünün özel lezzetlerinden biri de gelin turşusu.

29 Mayıs 2017 11:36
Ege’nin Hafif Lezzeti Gelin Turşusu Kiva’da
Yeni menüsüyle Anadolu’nun binbir bahar lezzetini şehrin merkezine taşıyan Kiva, Aydın yöresinin pişirme usulleriyle hazırlanan gelin turşusunu misafirleriyle buluşturmaya başladı. Günlük olarak hazırlanan ve soğuk şekilde servis edilen gelin turşusu, alışılagelenden farklı olarak hafif bir yemek olarak tüketiliyor. Yaz sebzelerini tam mevsiminde aynı tarifte buluşturan gelin turşusu, lezzetini patlıcan ve kırmızı biberin yanı sıra limonun yumuşak ekşiliğinden alıyor. Hafif tatlar tercih edenlerin favorisi olmaya aday gelin turşusu, mevsimin tazeliğini ve canlılığını yansıtıyor.


Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya, Karadeniz’den İç Anadolu mutfağına kadar geniş lezzet çeşitliliği ile dikkat çeken Kiva Bomonti, 3 farklı bölümden oluşan odaları ve giriş katındaki kış bahçesinde keyifli bir atmosfer sunuyor.


Rezervasyon için: 0212 296 20 08
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz