Eataly İstanbul’un “taciz” daveti!

İtalyan gastronomi dünyasının restoran, okul ve market içlemesini birleştiren ünlü restoranı Eataly, ortağı Zülfikar Bekar’in Amerika’da yaşadığı “taciz” olayının açıklamasını yapmadan, Zorlu Center’daki mekanında gurmelere (!) yemek daveti yaptı!

18 Ocak 2017 15:23
Eataly İstanbul’un “taciz” daveti!
Eatly İstanbul, ortağı Züfikar Bekar’in Amerika’daki taciz davasıyla zedelenen marka değerini, gurmeleri (!) mekanına davet ederek gidermeye çalıştı. Ünlü gurmeler (!), adı Amerika’da tacize karışmış, hapse girmiş, nafaka ile serbest kalmış insanın mekanına gidip yiyip içti ve “Ortağınız Zülfikar beyin taciz konusu nedir?” diye kimse sormadı!

2013 yılında Türkiye’de kapılarını açan Eataly’nin kurucusu ve sahibi Oscar Farinetti’nin Türkiye’deki iş ortaklarından biri de taciz skandalında adı geçen şahıs. Amerika’da 2, Japonya’da 10, İtalya’da 13, Dubai ve İstanbul’da birer tane şubesi bulunan Eataly’nin adı son olarak taciz skandalına da karıştı!

Ünlü işadamına taciz suçlaması

İstanbul’daki ünlü bir restoranın ortağı olan aynı zamanda ABD’deki kafe zincirinde genel müdürlük görevini yürüten Zülfikar Bekar (60), New York'ta işe alma vaadiyle buluştuğu 27 yaşındaki bir kadının bir kadının cinsel taciz şikayeti üzerine tutuklanmıştı..

New Jersey Journal gazetesinde yer alan haberde New Jersey eyaletindeki Weehawken bölgesi polis şefi Iggy Mittolo’nun verdiği bilgiye göre; Cinsel taciz suçlamasında bulunan kadın, Zülfikar B. bir kafede iş görüşmesi yapıp daha sonra farklı adreslere gitmek için aynı araçla yola çıktıklar. Zülfikar B. restoranda başladığı tacizlerine araç içerisinde de devam etti. Genç kadın B.'nin kendisini zorla öpmeye çalıştığını ve cinsel organına dokunduğunu iddia ederek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine ünlü iş adamı kaldığı otelden alınarak tutuklandı. Yerleştirildiği cezaevinden video konferansla duruşmaya katılan Zülfikar B.'nin 25 bin dolar kefalet ücretiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı!

Ünlü işadamına taciz suçlaması

Amerika’daki tacizci işadamı hangi mekanın ortağı?
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: eataly , zorlu center , zülfikar bekar

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz