Dekorasyonundan mutfağına 'kadın eli' değmiş bir mekan..

Ece Aksoy’un, kendi adıyla var ettiği ve şahsına yakışacak enteresanlıklarla dolu bir mekan 9 Ece Aksoy..

24 Nisan 2014 11:05
Dekorasyonundan mutfağına 'kadın eli' değmiş bir mekan..
Mekanın her detayına kendi karakterini ve yeteneklerini yansıtan Ece Aksoy ile mekanın sokak numarası ‘9’un birleşimiyle adı oluşturulan '9 Ece Aksoy’un en öne çıkan özelliği ise, birbirinden eşsiz lezzetleri..

Mekânın dekorasyonu ise, son derece huzur verici. Ana bölümde tuğla örülü duvarlar, yüksek bar masaları, sarkan büyük lambalar dikkat çekiyor. Arkada ise, daha ufak, 20 kişilik romantik bir bölüm var ve bu odanın pencereleri yeşillikler içindeki arka avluya bakıyor. Bu kısım, özel kutlamalar için de uygun.

Ece Aksoy, mutfak maharetlerini kendi mekanında sergiliyor ve 9 Ece Aksoy’un mutfağıyla bizzat kendi ilgileniyor. Her isteyenin gelip görebileceği, kapısı açık, tertemiz bir mutfağı var mekanın. Ege Mutfağı’nın ağırlıklı olduğu menüde, Seferad-Ermeni Mutfağı’ndan Boşnak Mutfağı’na, Ermeni ve Türk Mutfağı’na kadar uzanan geniş bir lezzet yelpazesi sunuluyor.


Ece Hanım, her gün 7-8 tencere yemeği ve Ege Mutfağı’nın vazgeçilmezi zeytinyağıyla da bolca ot ve sebze pişiriyor. Menüye bakıyoruz ve neler görmüyoruz ki.. Çorba ve salata çeşitleri, mücverler, ızgara börekler, değişik köfte çeşitleri, et çeşitleri, hamur işleri, dolmalar..

Mekanın önde çıkan spesiyellerinden bazıları ise; kaktüs meyvesiyle renklendirilmiş pembe eriştesi, mürekkepbalığı ile renklendirilmiş siyah eriştesi, keşli, cevizli Bolu eriştesi, meşhur sahan köftesi, ayvalı kuzu yemeği ve ekşi elmalı tavuk. Ayrıca pembe, yeşil ve beyaz mantı çeşitleri. Pembe mantının hamuru biberle renklendirilmiş, içine de közde patlıcan ve biber konmuş.

9 Ece Aksoy’un marifetleri bunlarla da kalmıyor; say say bitmiyor.. Gelincik şuruplu özel muhallebisinin, tarçın şurubu soslu sakızlı muhallebisinin ve kuşburnu soslu meyveli irmiğinin tatmanız gereken lezzetlerden..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Restoran , 9 Ece Aksoy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz