Caz müziğine olan bakış açınızı değiştirecek yeni bir isim; Esra Zeynep Yücel...

Uzun yıllar boyunca kurumsal sektörde çalışan Esra Zeynep Yücel, hayalinin peşinden giderek çocukluk yıllarından beri ilgilendiği müziği profesyonel anlamda hayatının içine aldı. Solist olarak müzikal kariyerine adım atan Esra, sonralarda şarkı sözleri yazarak bu hayalini bir adım daha ileriye taşıdı. Yazdığı parçalarla çıktığı bu yolda emin adımlar atan Esra Zeynep Yücel, farklı bir müzik zevkine sahip olması ve bunu insanlarla buluşturmak istemesi üzerine, yeni bir proje için çalışmalarına başladı. Caz müziği çok seven Esra, kaliteden ödün vermeden çok sevdiği bu müzik türünü kitlelerle nasıl buluşturabileceği üzerine planlar yaptı.

09 Mayıs 2017 16:33
Caz müziğine olan bakış açınızı değiştirecek yeni bir isim; Esra Zeynep Yücel...
Esra Zeynep Yücel'in şu an konser performanslarında gerçekleştirdiği projesi, caz müziğe yoğun ilgi duymayan ama az da olsa kulak kabartan dinleyicileri kaliteli müziğe kazandırmayı hedefliyor. Bu projede bilindik Türk ve yabancı, rock ve folk parçalarını (Sting - Fragile, Bonjovi - You Give Love A Bad Name, Bülent Ortaçgil - Benimle Oynar Mısın) caz melodileriyle coverlayan hatta kendine özgü bir versiyon yaratan Esra, aynı zamanda sözleri kendisine müziği ve düzenlemesi Halil İbrahim Işık'a ait olan "Yalnızlık" parçasını da piyasaya sürdü. Kısa sürede beğeni toplayan parça iTunes caz listesinde üç gün boyunca bir numarada kaldı. Projenin konserlerine başlayan Esra, aynı zamanda yeni single'ı " Yalnızlık"ın da tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Yaz konserleri açıklanmaya başlayacak olan projenin içinde yer alan değerli müzisyenler Halil İbrahim Işık, Kağan Yıldız, Bulut Gülen, Ekin Cengizkan, Barış Doğukan Yazıcı, Engin Recepoğulları "Yalnızlık" parçasının kayıtları esnasında da çaldılar.

Farklı bir bakış açısıyla icra edilen ve üretilen Esra Zeynep Yücel'in caz versiyonları gün geçtikçe daha dikkat çekici bir hal alarak, dilden dile dolaşmaya başlayacak.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Esra Zeynep Yücel , caz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz