Azerbaycan mutfağının en iyi adresi: Zeferan Restaurant

Ajwa Hotel Sultanahmet’in üst katında bulunan Zeferan Restaurant, Azerbaycan kültürünü ve geleneksel mutfağını özenle yansıtan özgün bir lezzet noktası.

06 Kasım 2017 11:01
Azerbaycan mutfağının en iyi adresi: Zeferan Restaurant
Fenerbahçe burnundan başlayıp tarihi yarımadayı, Prens adalarını ve Yeşilköy sahiline kadarki şeridi gören, muhteşem deniz manzaralı Zeferan Restaurant, haftanın yedi günü 07.00 ile 24.00 saatleri arasında hem otel misafirlerini hem de dışarıdan gelecek misafirlerini ağırlıyor.

Azerbaycan ve Anadolu’nun zengin coğrafyasından beslenen ve Zeferan Restaurant’ta malzemeler bizzat üreticisinden temin ediliyor. Yiyeceklerin mevsiminde yenmesine çok önem verildiği için artizan ve sürdürülebilir ürünlerle hazırlanan yemeklerin sunulduğu restoranda israftan kaçınma öncelik taşıyor.

Lüle kebabı, tike kebabı, Hazar Denizi’nin bereketini yansıtan balık yemekleri, kutab, kükü, 50’den fazla pilav yemeği gibi Azerbaycan yemek kültürünün önde gelen çeşitleri olan bu yemekler, Ajwa Hotel Sultanahmet’in sekizinci katında Zeferan Restaurant’ta genç ve yetenekli Executive Şef Ramin Nuriyev liderliğindeki mutfak ekibi tarafından hazırlanıp, iyi ve kaliteli lezzet arayanlarla buluşuyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Zeferan Restaurant

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz