4 kuşaktır devam eden bir efsane: Develi

Türk mutfağının benzersiz lezzetlerinin başında gelen Antep mutfağının özgün tatlarını, 1912 yılından bu yana ustalığı ile birleştiren Develi tam 4 kuşaktır başarısını devam ettirmekte. Sabah Gazetesi, Develi Restaurant'ın 4. kuşak veliahtı Nuri Develi'nin emek dolu açıklamalarına işte böyle yer verdi...

25 Nisan 2015 17:22
4 kuşaktır devam eden bir efsane: Develi
"Cep telefonumu arayıp sipariş veriyorlar

Develi restoranlarının veliahtlarından 30 yaşındaki Nuri Develi, tatildeyken kendisine cep telefonundan ulaşıp sipariş veren müşterilerini kırmayarak organizasyonu yapıyor.

Meşhur kebap restoranı 103 yıllık Develi'nin veliahtlarından Nuri Develi de 30 yaşında işlerin başına geçenlerden. Ortaokul yıllarından itibaren babası Arif Develi'nin yanında restorana çalışmaya giden Develi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Turizm İşletmeciliği eğitimini tamamladıktan sonra Develi Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif iş hayatına atılmış. Develi, "Daha az tabak kırılacaksa bulaşıkhane, gelen konuğumuz daha memnun kalacaksa kapıda vale olarak da görev yaparım" diyor. Nuri Develi tam bir baba hayranı. Davranışlarından yaşayışına babasını örnek alıyor. Öyle ki "Ben babamla tartıştığımı hiç hatırlamıyorum. Baba sevgisini yaşayamamış bir kişinin çocuklarına bu kadar çok sevgi verebilmesini hep hayranlıkla karşıladım" diyor. Babasından kulağına küpe Develi'ye babasından kalan en büyük tavsiye, "Ailesine hayrı olmayanın insanlığa hayrı olmaz" olmuş. "Ben size haram yedirmedim siz de ileride çocuklarınıza yedirmeyin sözü ise ticaretime yön veriyor. Personelinin teri kurumadan hakkını vereceksin ve müşterinin yüzü gülmüyorsa kazandığın haramdır sözü işletmeciliğime yön verir" diyor Develi. 4. kuşak 'bölen' olmayacak Üniversite bitirme tezini aile şirketlerinde kurumsallaşma üzerine yazan Develi, aile şirketlerinin bir matematiksel işlem gibi olduğunu görmüş. "1'inci kuşak toplar, 2'nci çarpar, 3'üncü çıkarır, 4'üncü de böler. Biz en tehlikeli kuşağız fakat tam aksine bu matematiksel işlemde ne bölen ne çıkaran olacağız. Toplayan hatta çarpan olmak için elimizden geleni yapacağız" diyor."
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: develi florya , develi , kebap , nuri develi

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz