• 30 HAZİRAN Perşembe 19:27
  • HV

Herkes onu merak ediyor!

Caner Ural
Caner Ural
Yayın Tarihi : 03-02-2020 10:55
Film viyona girmeden ‘Aşk Tesadüfleri Sever 2’ nin başrol oyuncularından filmin Kerem karakteri Yiğit Kirazcı sanat hayatı ile ilgili samimi bir sohbet yaptık geçenlerde, bendeniz filmi izleyince Kirazcı’nın her zaman ki gibi mütevazi olduğunu birkez daha anladım, Kerem’i öyle güzel yansıtmış, öyle güzel taşımış ki inanıyorum 2020 Yiğit Kirazcı’nın yılı olacak çünkü dolu dolu geliyor sanatçı. Herkes onu merak ediyor.

1. Yiğit Kirazcı’yı tanıyabilir miyiz?

Böyle sorunca zor oluyor cevaplaması, sanırım zaman geçirerek tanıyabilirsiniz beni.

2. Seni ilk defa ‘ Güllerin Savaşı ‘ dizisindeki başarılı performansın ile tanıdım, başarılı dizinin en önemli karakterlerinden birini yansıttın ekrana oyunculuk serüvenin nasıl başladı?

2006 senesinde Son tercih adlı bir diziyle,öncesinde tv reklamları.

3. Sosyal medya hesabında spor ile uğraştığını görüyorum. En çok hangi spor dalı ile ilgilisin?

Uzakdoğu dövüş sanatlarına sardım yaklaşık 5 senedir. Çok rahatlatıcı ve odaklayıcı buluyorum.

4. 31 Ocak tarihinde vizyona girecek yılın en beklenen filmi ‘ Aşk Tesadüfleri Sever 2 ‘ de başroldesin kanımca bu film senin için bir dönüm noktası olacak. Bize biraz filmden bahsedebilir misin?


Çok büyük bir heyecanla bekliyorum, henüz izlemedim. İzleyen insanlardan çok iyi dönüşler aldım. Film 2 dönem de geçiyor, 1963-2011, açıkça hem yaşamı yönlendiren siyasi olayların bireylerde ki etkisi hem de aşkın yaşanma şeklinin ve ona olan yaklaşımın zamanda ki değişimi ele alınıyor. Umarım izleyicilerimiz severler.

5. Aşk Tesadüfleri Sever seri filmi olma yolunda belki üçüncüsü de çekilecek, ilk filmde Mehmet Günsür gibi başarılı bir ismin rol alması ve birçok başarılı oyuncuyla aynı kadroda olmak senin için nasıl bir duygu?

Şu an çok iyiyim ama işe başlamadan önce endişe ve korku doluydum, sonra sahneleri oynadıkça adamın kafasını anladıkça rahatladım. Şimdi ise iş bitti, gösterim bekleniyor, bende tadını çıkarmaya çalışıyorum.

6. Doğa insanı olduğunu ve hayvanları sevdiğini biliyorum, boş zamanlarında neler yaparsın?

Trip’le geziyoruz çoğu zaman, eve yakın bir park var, iki söğüt ağacının altına şezlong atıyorum hava güzelse. Spor yapıyorum, arkadaşlarımla oluyorum bolca.

7. 2019 ‘un son aylarında doğru çok çalıştığın doğru, rol aldığın ‘ Galiçya İşgal Altında ‘ adlı dizide de bahseder misin?

Çok sevdiğim arkadaşım ve oyuncu koçum Serap Matyaş’ın baş rolünde olduğu bir mini dizi. Benden de bir bölüm konuk oyuncu olmamı istediler, bende çok severek oynadım. İş, basitçe bir kast direktörünün bir filmi nasıl manüple ettiğini anlatıyor.

8. Oyunculuk dışında neler dışında neler yapmak isterdin?

Sanırım sporcu yada spor eğitmeni gibi bir dal seçebilirdim.

9. Seçici bir insan mısın gelen senaryo da neler ararsın?

Öyle olduğumu düşünüyorum. İlk baktığım şey senaryonun ne anlatmak istediği sonra bunu nasıl yaptığı, bu nasılın anlatmak istediği şeye verdiği his. Sonra kendi rol kişimin hikayeye olan etkisi, üstlendiği arketipler. Bir de son olarak hoşuma gitti mi diye kendime sorarım hep.

10. Yakın zaman projelerin neler?

İnternet’te iki iş, bir de Kanal D de ‘ Hizmetçiler ‘ dizisi olacak. Çok heyecanlıyım.


‘Aşk Tesadüfleri Sever 2’ aşk filmi olmasının yanında isminden de anlaşıldığı gibi tesadüfler filmi, Gamze Kuş kostüm tasarımda yine harika, sanat yönetmenliği mükemmel ve şarkıları hazırlayan Ozan Çolakoğlu’nu alkışlamadan edemiyorum ama filmin ilerleyen bölümlerinde Teoman, Zeki Müren ve Zeynep Özyılmazel yorumlu şarkılar sizi adeta vuruyor. Her iki dönemi de çok güzel tasarlamışlar, Niko ile Selma, Kerem ile Defne filmin ana karakterleri Yiğit Kirazcı, Nesrin Cevadzade, Aytaç Şaşmaz, Elif Doğan, Hülya Gülşen, Erkan Can,Levent Can, Türkü Turan, Uğur Polat ve Zuhal Olcay her zamanki fevkaldenin fevkindeler,

Büyük bir heyecan ve merakla beklenen “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, hepimizin hayatında örneklerini yaşadığı tesadüflerin ve teğet geçişlerin öyküsünü, sarsıcı bir kurguyla beyazpede beyazperdeye taşımış Soraklar, İki farklı dönemi anlatan filmde, geçmişin aşklarını günümüz ilişkileriyle karşılaştırırken seyircisini 1960’lardan günümüze uzanan romantik bir yolculuğa çıkarıyor, Keyif alacağınız sizi başka yerlere götürecek ‘ Aşk Tesadüfleri Sever 2’yi illaki izleyin derim.

Ebru Ceylan’dan resim sergisi!

Her sene gerçekleşecek bir sanat platformu olarak kendini konumlayan ve bu bağlamda yıl boyu sürecek, farklı platformlarda da kendini var etmeyi hedefleyip içerik üretmeyi planlayan Samsara Multidisipliner Sanat Deneyimi’nin ilk adımı olan ve sanatçı Ebru Ceylan’a ait “Samsara Multidisipliner Resim Sergisi” 22 Şubat 2020’den itibaren Yapı Kredi Bomontiada’da başlıyor.

Samsara projesinin ilk adımı olan ve toplam 20 eserin sergileneceği sanatçı Ebru Ceylan’ın TO BE - HOW - TO BE sergisinde eserler plastik sanatlar, heykel ve enstalasyonlardan oluşacak.

Samsara projesinin yaratıcısı olan Ebru Ceylan’ın sanatla olan yolculuğu üniversite yıllarında açmış olduğu ilk kişisel sergisi ile başlamış. Üniversite eğitimi sonrasında gittiği İngiltere’de sanat ekonomisi dalında eğitimlere katılan Ceylan, 2015 yılında “Konuşan Resimler” ile ilk profesyonel sergisini açmış.

Ebru Ceylan’ın kariyeri açısından yeni ve farklı bir adım olacak olan “Samsara Multidisipliner Resim Sergisi”nin ilk bölümü olan TO BE, sanatçının Samsara’yı oluştururken yaşadığı, çalıştığı tüm süreci anlatan fikrin çıktığı reel atölyenin alanı olacak. Serginin HOW bölümü ise Samsara eserlerinin oluşturduğu bölüm olarak konumlanacak. Üçüncü ve son bölüm olarak konumlanan TO BE ise seyircinin eserlere verdiği reaksiyonların bilimsel olarak ölçümlendiği alan olacak. Bu alanda sanatçı Emre Kula’nın müzikleri, sanatçı Ebru Ceylan’ın eserleri ThinkNeuro şirketinin de kurucusu olan Dr. Yener Girişken tarafından bilimsel ölçümlemeye tabi tutulacak ve farklı sosyoekonomik gruplardan farklı kültürdeki insanların maruz kalacağı sanatsal etkiyle beraber sonrasındaki değişimi titizlikle gözlemleyecek. Samsara, bu bağlamda sanatın matematik ile uyumunu da gösterecek ve kendisini bilimsel bir temele de dayandıracak. Bunun yanı sıra gece özelinde “Bağımız Var” sponsorluğunda gerçekleştirilecek Konuşan Resimler 2 – Bu Toprakların Ozanları adlı sergi serisi de özel lansman olarak konumlanacak. Bu sergi serisinin aynı gün kitabı ve albümü de sanat dünyasına sunulacak.


Ebru Ceylan ve Yalkın Yel’in Reklamania çatısı altındaki proje ortaklığı ve Ekin Ses Işık Görüntü Sistemleri’nin teknik altyapı desteğiyle 22 Şubat’ta başlayacak Samsara Multidisipliner Resim Sergisi 1 Mart’a kadar Yapı Kredi Bomontiada 4. katta ziyaretçilerini ağırlayacak.

Das Das ve ‘Ben Varım’

Das Das’ın yeni müzikli oyunu ‘Ben Varım’ı Peter Lund yazmış, oyunun çevirisini Güliz Gonca Yakut yaparken yönetmenliğini ise Ümit Aydoğdu üstlenmiş.

İzleyenlerin mucize algısını değiştirecek olan bu eğlenceli müzikalde Didem Balçın, Tuğrul Tülek, Yelin Kuvancı, Erdem Akakçe, Alper Baytekin, Ecmel İs, Hülya Gülşen ve Iraz Yöntem yer alırken aynı zamanda gençlerden oluşan kalabalık bir koro da oyuna eşlik ediyor.

Mucize bekleyenlerin, mucize pazarlayanların, başkasının mucizesine bel bağlayanların, her insanın kendi mucizesini yaratması gerektiğine inananların oyunu olan ‘Ben Varım’ ne zaman, ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğine dikkat çekiyor.

Cuma gecesi tıklım tıkış salonda izlediğim oyunda Tuğrul Tülek’in ne kadar başarılı olduğunu birkez daha tespit ettim. Tiyatro da oyunculuk, yönetmenlik, dizi oyunculuğu, konserler bu sezon dop dolu bir tempo da sahnede, Didem Balçın’ı geçen sezon izlediğim ‘Joseph K. ‘ oyunundan daha başarılı buldum, İlk defa izlediğim Alper Baytekin komik hali ile gerçekten başarılı, rolünü hakkıyla sergiliyor , Erdem Akakçe ve Hülya Gülşen’i ayakta alkışlıyorum. Iraz Yöntem Ecmel İs, Yelin Kuvancı da muhteşemler,

Oyun aslında Kasiyer Jasmin’in hikayesi olarak gözüksede umutla mucizenin birleştiği güzel bir müzikal, Das Das’ın bu projesi epey ses getirecek gibi ‘’ Ben Varım’ 12-13-26 27 Şubat tarihlerinde izlenebilir.


Bu arada Das Das sadece kültür merkezi değil, girişindeki şık alanı ve açıkhava barı, içeri bölümde büyük barı ve zengin menüsü kaliteli servisi ile tam benlik diyebilirim, fiyat olarak bakılırsa bütçeyi de pek aşmıyor, o gece mekanın bir bölümüne kurulan orkestra ile oyun sonrası Tuğrul Tülek’in solisti olduğu Yada grubunun performasını izledik,sevgili Tuğrul dolu dolu iki perdelik oyundan sonra sahneye çıkıp bir güzel de konser verdi, daha sonra sahnede Mucize Orkestrası vardı şaka maka ‘ Ben Varım’ın bütün oyuncularının sesi güzel Alper Baytekin, Erdem Akakçe, Ecmel İs, Didem Balçın hele hele ekibin vokal koçu Günay Açar’ın Sertab dan bildiğimiz ‘ Aşk’ı muhteşemdi ve konuk olarak sahneye çağırılan Mert Fırat dan dinlediğimiz Tutamıyorum Zamanı şarkısı ile gece adeta ünlüler korosuna döndü o gece,

‘Ben Varım’lı gecede Şebnem Köstem, Derya Alabora, İdil Fırat, Asu Moro, Cemal Okan, Timur Savcı, Rojda Demirer, Ahhan Şener gözüme takılan popüler isimlerdi.

Çemberime Takılanlar;

1) Ayşegül Aldinç 15 Şubat akşamı Trump Cadde sahnesinde,

2) Nişantaşı Salomanje’nin nefis kahvaltısı,

3) Akaretler Limoncello da Dj Serkan Baykal’ın seçkileri,

4) Ataşehir Ajda’da her Cuma sahne alan Adnan Koç’un muhteşem sahne performansı.

5) Akmerkez içinde bulunan Midpoint’in ferah bahçesi,

6) Ortaköy Feriye de 8-9 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Alışveriş, Lezzet,Müzik Festivali Loveland’da Dj Doğuş Cabakcor seçkileri,

7) Bomonti Ada da buluna The Populist’in ortamı,

8) Mehmet Davran’ın işlettiği Meftun İstanbul’un çoşkulu geceleri,

9) 26 Şubat gecesi Zorlu PSM de iki ayrı salonda gerçekleşek Zuhal Olcay ve Candan Erçetin konserleri,
  • Etiketler