• 30 MART Perşembe 09:08
  • HV
Advert
TİNYAN 0531 571 55 04    Web

İletişim Bilgileri

Kisecik Mahallesi, 2022. Sokak, No:1 Expo Alanı, D Kapısı, Bitki Müzesi Antakya / Hatay 0531 571 55 04 http://tinyan.com.tr

Antakya Mutfağı'na modern dokunuş

Antakya'dan gastronomi dünyasına modernleşmiş bir yöresel dokunuşu kazandıran Tinyan, şık ambiyansı ile dikkatleri çekmeyi başaran mekanlar arasında. Dekorasyon detaylarındaki şık ayrıntılar, misafirlerine her anı unutulmaz bir deneyim sunuyor. Antakya'nın geniş ve lezzet dolu yemek kültürünün zenginliğini yansıtan, 'dibi dar, ağzı geniş tencere' anlamına gelen Tinyan, her detayıyla kusursuz bir gastronomik deneyim yaşatıyor. 

Hatay'ın yöresel mutfağıyla Dünya Mutfağı'nın kusursuz bir ahenkle işlendiği Tinyan, oluşturduğu Füzyon Mutfağı ve Kokteyl Bar konseptiyle hizmet veriyor. Salı'dan Cumartesi gününe 16:00 - 00:00 saatleri arasında hizmet veren mekan, Pazar günleri ise 13:00 - 21:00 arası misafirlerini ağırlıyor. Anadolu'nun geleneksel tariflerine ve özüne sadık kalınarak hazırlanan Tinyan menüsü, misafirlerine modern ve tarihi dokunuşları bir arada sunuyor.

Kültür ve gelenek ile harmanlanan Tinyan mutfağından çok özel lezzetler çıkıyor. Mevsimselliğe ve tazeliğe önem veren mekan, lokal lezzetleri kusursuz bir sentezle modernleştiriyor. Özel pişirme teknikleri ile lokal lezzetin buluşma noktası haline gelen Tinyan menüsünde Anadolu klasiklerine sıkça rastlanıyor ve bu klasikler modern yorumlarla sunuluyor. Kaburga Etli Firik Arancini, Peynirli Kadayıf Karides, Tinyan Künefe ise menünün göze çarpanları arasında ilk sırada yerini alıyor. 

Gastronomi tutkunlarının vazgeçilmezi olan menüsü kadar imza kokteylleriyle de dikkat çeken Tinyan; doğanın kalbinde, sakin ve kalabalıktan uzak bir ortam arayanlar için ideal bir deneyim!

Hatay Expo alanında bulunan Tinyan, gastro mutfağı ile siz değerli misafirlerini bekliyor. 

 

 

  • Etiketler