• 26 KASIM Cumartesi 12:17
  • HV
SERAFINA KANYON (0212) 353 00    Web

Serafina Restoran Grubu fikri, Vittorio Assaf ve Fabio Granato, küçük bir yelkenlide travmatik bir şekilde denizde kaybolduklarında ortaya çıkmıştır.

Üzerlerinde sadece mayoları olan, iliklerine işleyen soğukla, sert havayla ve açlıkla savaşan iki arkadaş, mükemmel pizzayı yaratma hayalleri kurmaktadır. Fabio’nun devrim yaratan bir fırın inşa eden mimari dehası ve Vittorio’nun Napolitan mutfağındaki yeteneği ile Serafina fikri ve mükemmel bir ortaklık doğar.

 

Belirsiz bir ortamın içerisinde, bu korkutucu maceradan kurtulurlarsa, dünyadaki en iyi pizza ve makarnayı sunan bir restoran açmaya yemin ederler. 1995'te de büyük hayranlık uyandıran Serafina Fabulous Pizza'yı açarak yeminlerini yerine getirirler.

 

İlk mekânının başarısından sonra Amerika, Hindistan, Japonya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve İsrail başta olmak üzere 33 şubesi ile farklı ülkelerde hizmet vermeye devam eden Serafina’nın; Türkiye’deki ilk, Dünya’daki ise 20. şubesi 2014 yılının Kasım ayında Akmerkez’de açılmış ve bunu 2018 yılında Bodrum Küçükbük’de misafirleriyle buluşan Serafina Mare ile 2019 yılının Kasım ayında İstanbul’da faaliyete geçen Serafina Kanyon şubeleri izlemiştir. Yanı sıra, Kaya Plazzo Hotel bünyesinde sezonluk olarak faaliyette bulunan Serafina Girne şubesi de Kıbrıs’da misafirlerini ağırlamaya tüm hızıyla devam etmektedir.

 

2021 yılı Aralık ayı itibari ile ise Serafina Kartalkaya Şubesi, Kaya Palazzo Ski & Montain Resort ile kış turizmine yeni bir soluk getirmek üzere sezonluk olarak faaliyete geçmiştir.Pizzaların yapıldığı taş fırın, harika kokteyller yapan bir bar, puro içme bölümü, geniş oturma alanları ile harika bir restoran. 2019’da eskiden yerinde Escale olan yere açıldı. Pandemi zamanı kapalı olduğu için daha bir senedir Kanyon’daki şubesinde hizmet verebiliyor. Hem ambiyansı, ortamı ve atmosferi hem de lezzetleri çok çok iyiydi.İletişim Bilgileri

Levent, Büyükdere Cd. No:185, 34330 Şişli/İstanbul (0212) 353 00 http://serafinaturkiye.com/indexkanyon.html