• 03 TEMMUZ Pazar 10:57
  • HV
ALTA NİŞANTAŞI 0212 234 00 84    Web

Sıcak ve konforlu dekorasyonu, gizli bahçesi, mevsimsel olarak hazırlanan ve tazeliğini koruyan yemek ve kokteyl menüsü ile Nişantaşı’nın mahalle kültürünü benimseyen ve çok sevilen restoranı Alta lezzetseverleri bekliyor.

Rahat atmosferi ve erişilebilir fiyatları ile Nişantaşı'nın mahalle kültürünü yaşatan yemek sever mekanı Alta, mevsimsel tazeliğe göre 3 ayda bir yenilenen menüye sahip olan bir Şef restoranı. Özgün kokteylleri ve keyifli müzikleriyle de bölgenin keyifli mahalle restoran barlarından biri.

“Mahallenin yemek sever mekanı” sloganı ile yola çıkan restoran, güne öğle servisi ile başlıyor. Hafta içi keyifli bir akşam üstü barı atmosferi sunarken, haftasonları ise yemek sonrası hızlanan müzikleri ile gece kulübü öncesi ara mekan şekline bürünüyor. Oldukça keyifli bir yer. Özellikle hafta sonları rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Alta İtalyanca’da yüksek ve yükselmek anlamına gelen bir kelime.Girişte Süleyman Nazif sokağı gören salonu da dahil 3 bölümden oluşan Alta’nın girişinin hemen sağındaki koridoru takip ettiğinizde 30 kişilik kapalı alana ve en sonunda da barının da olduğu dev bir şemsiyeyle korunan açık salona ulaşıyorsunuz. Mekana girdikten sonra, barına doğru giden koridorda açık mutfak sizi karşılıyor.

Burada öyle bir atmosfer yaratılmış ki amaçlananın herkesi rahat ve evinde hissettirmek, güzel yemek, güzel içki ve güzel müziği insanlarla paylaşmak olduğunu hemen görebiliyorsunuz.

Bu arada özel organizasyonlar da yapılıyor. Eventler için kapatılabiliyor.

Alta’nın kokteyl menüsünde ise, SpicyChiller, FreshGin, Pink Delight gibi tatlı, ekşi ve acı severler için ayrı ayrı düşünülmüş benzersiz alternatifler yer alıyor.Ne Yenir, ne içilir?

Mevsimine göre üç ayda bir yenilenen yemeklerin bazıları aslına uygun, bazıları da özgün dokunuşlarla yorumlanarak sunuluyor. Soslar ve ekmekler ev yapımı. Sunumlarda sadelik ön planda.Yeni güncellenen menüsüden seçtiklerimiz:

Dana Carpaccio
Pancar Tartar
Ilık Karnabahar - Balkabağı Salatası
Ağır ateşte pişmiş Dana Kaburga
Fırınlanmış Minekop

 


İletişim Bilgileri

Süleyman Nazif Sokak No:5/2, 34371 Şişli / İstanbul / Türkiye 0212 234 00 84 https://www.altanisantasi.com/