Sitare & Özlem
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Sitare & Özlem sitare@gecce.com, ozlem@gecce.com 16 Mayıs 2017 11:38

Yaza Merhaba...

Sortie yaz sezonunu açarak sektörün ölü toprağını üzerimizden atmaya niyetli. Bakalım bu kapsamda Sortie'de ne gibi değişiklikler yaşanmış?

MADEO

Kısa bir süre önce Karaköy'deki şubesini kapatıp Sortie içerisinde açılan ilk restoranlar arasında yerini aldı. Geçen yıllarda yalnızca bar hizmeti veren Madeo artık İtalyan Mutfağı'nın başarılı şefleri ile işbirliği yaparak yeni menüsü ile de fazlasıyla iddialı. Özellikle siz de benim gibi akşam yemeğinden sonra gece kulübüne giderken Ortaköy'ün trafik çilesiyle uğraşmayı sevmeyenlerdenseniz, Sortie içerisindeki Madeo'yu akşam yemekleriniz için tercih edebilirsiniz. "Madeo Summer" kokteyli başta olmak üzere zengin kokteyllerinin yanı sıra kuşkonmazlı ve truf mantarı, truf yağı eşliğinde Linguine Asparagi Tavtuto, Burnata Peyniri, Siyah mürekkep balıklı Rizotto Nero Kalamar ve Kalkan Tava deneyebileceğiniz özel lezzetlerden.


KALAMATA

Kış döneminde Akaretler' de hizmet veren Eksen Grup bünyesindeki Kalamata 20 Mayıs'ta kışlık şubesini kapatıp Sortie içerisinde soluğu aldı. Genellikle Costa'nın Greek müzikli sahne performanslarına alışkın olduğumuz Kalamata Sortie'deki şubesine sadece mezelerini, yemeklerinin lezzetini ve dekorasyonun güzelliklerini getirmiş. Üç katlı restoranın her bir katından boğaz ayrı bir güzelliğe sahip. Ramazan ayında da özel iftar menüsü ile hizmet verecek olan Kalamata her dönemde tercih edebileceğiniz bir restoran.


FRANKIE

Yaza merhaba diyen mekanlardan bir diğeri de Nişantaşı'nda bulunan Frankie. Ünlü yerli ressamların Sürrealist eserlerinden özenle seçilerek zengin tablolar ile dekore edilmiş mekana girer girmez kendinizi sergi salonunda hissediyorsunuz. Mekanın dört bir tarafından farklı bir İstanbul manzarasına şahit olduğunuz, her köşesi ayrı bir gusto ile işlenmiş ihtişam dolu bir mekan. Her Pazartesi yenilenen etkinlik programları ile misafirlerine gece gündüz en kaliteli hizmeti veren Frankie hayatına sahip çık projesi kapsamında kısa bir süre önce bir etkinlik düzenleyip tüm giderleri ikram sayarak misafirlerine hatırı sayılır bir jest yapmış bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Madeo , Kalamata , Sortie , Frankie

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz