Özge Ünal
ÖZGE GEZİYOR Özge Ünal ozge@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 68 YAZI

KEYİFLİ BİR HAFTA SONUNDAN...

Kahvaltının günün en güzel saati olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta doktorlar, yaşam koçları televizyonda bangır bangır bağırır kahvaltınızı ‘’iyice ‘’ yapın diye. Tabii bizim iyiceden kastımız sucuklar, yağda yumurtular, ballar, yağlar, tahinler, pekmezler oluyor.

11 Aralık 2017 10:48
BİR GÜNDE AYPABİLECEĞİNİZ 3 FARKLI ÖNERİ

Son zamanlarda meyhanelerin duvarlarına ya da kapı önlerine şiir yazmak çok popüler. Benim de dikkatimi çekmiyor değil, tek tek okurum. Geçenler de Alaçatı'da çok tatlı ,mavili beyazlı bir butik otelin önündeki tabelada şu yazıyordu; Geçer elbet efendim. Bazısı teğet geçer, Bazısı deler geçer, Bazısı deşer geçer, Bazısı parçalar geçer; Ama mutlaka geçer. Oğuz ATAY... Görünce o kadar sinirlendim ki! Çakma Oğuz ATAY'ın sözleri ! Bu metin hiçbir surette Oğuz ATAY'ın değil. Hiç okumadığınız bir insanı nasıl paylaşabilirsiniz? Sinirlenip okumamaya karar verdim. İnternetten kopyala yapıştır, insanlar da buna inanıp mekanın fotoğrafını çekiyor, sonra ne sevimli, ne tatliş bir otel ya da restoran oluyor...

04 Aralık 2017 16:13
JAZZ VE LATİN GECCESİ

Son dönemlerde yeni konseptler açılıyor ya bayılıyorum. Farklılık her zaman iyidir. Bildiğimiz klasik gecelerin dışında sizlere eğlenebileceğiniz farklı iki yerden bahsedeceğim, ikisi de yeni açıldı. Biri Jazz müzik diğeri de Latin Müziği. Bu iki yerde de doyasıya eğlendim.

27 Kasım 2017 12:11
İSTANBUL’DA KAHVE KEYFİ

Son zamanlarda kitabınızı, bilgisayaranızı alıp rahatça takılabileceğiniz kafeler, mekanlar her yerde açılmaya başladı. Bir kafeye gidip sevdiğim kahveden tatlıdan söyleyip, saatlerce yazımı yazmaya bayılırım. İş için de olsa keyifli gelir. Açıkça söylemek gerekirse her kafe her mekana öyle kolay kolay ısınamam, ilk önce benimsemem gerek. Dekorasyonuyla, kafenin sıcaklığıyla, kahvelerinin tadıyla, menüsünün lezzeti ile beğeneceğim yerler arasında olmalı. Bu yüzden de size İstanbul’da önereceğim güzel kafeler var.

21 Kasım 2017 23:28
GEZ, İZLE, EĞLEN

Bu hafta gişe filmlerinde kıyasıya rekabet var. Türk filmlerinin gişeleri son zamanlarda ortalamanın altındaydı. Art arda vizyona giren filmleri tercih etmemizde aslında üç sebep var. Birincisi ‘’ Ayla ‘’ Biliyorsunuz ki Oscar aday adayı olduğu için herkes merakla gitti, Oscar adayımız nasılmış diye merak ettik. Şahsen umduğumdan fazlasını buldum. Filmde canımı sıkan tek sahne Thy’nin gereksiz, uzun reklamı oldu. Umuyorum ki reklamsız halini göndermişlerdir. Bu hafta merakla beklediğim filmlerden biri de usta oyuncu Şener Şen’in filmi ‘’ Yol Ayrımı’’ idi. Filmde verilen mesaj güzel olsa da film bir türlü bitmek bilmedi. Açıkça söylemek gerekirse bir ara filmi terk etmeyi düşündüm. Gerçekten çok üzücü bir durum.

13 Kasım 2017 09:52
VAROL KAYNAR'LA GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE...

Şehrin en iyi mekanlarıyla tanınan, Eksen Grup'un kurucularından, iş adamı Varol Kaynar, Galata'dan başlayıp Sortie'ye kadar ki başarısını ve gelecek planlarını anlattı.

06 Kasım 2017 17:01
KASIM'DA YEMEK BAŞKADIR

Bu ara her şeyden fazla yiyorum, pek iştahlı oldum çıktım. Havalardan mı ,mevsimsel bir geçişten mi kaynaklı bilemiyorum ama aşırı derece tatlı ve ekmek yiyorum. Geçen hafta ekmek yemeğe doyamadım, şansıma her gittiğim mekanda değişik ekmeklerle karşılaştım. Bu hafta biraz daha sebze ve et ağırlıklı yemekler tercih etmeyi planlıyorum. Bakalım nasıl olacak. Geçen hafta Careme Restoran’da yediğim çeşit çeşit, leziz mi leziz ekmeklerin tadını hala damağımda. Bu haftaki yazıma bu yüzden Careme ile başlamak istiyorum.

06 Kasım 2017 00:18
İSTANBUL'UN LEZZETLERİNE DEVAM

Bu hafta sonu rengarenk, güzel bir hafta sonu oldu. Cumhuriyet’in 94. Yılını büyük bir coşkuyla kutladık. 94 yıllık coşku ve gurur yurdun dört bir yanında yaşandı. Böylece haftayı güzel kapattık. Ben, sizler için İstanbul'un lezzetlerini keşfetmeye devam ediyorum. Güzel geçen bir haftanın ardından güzel önerilerim var.

30 Ekim 2017 11:05
AKMERKEZ'İN TERASINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM

İstanbul’un ortasında tarım yapıldığını biliyor mudunuz?

25 Ekim 2017 12:19
AÇIK HAVA KEYFİ

Hava o kadar güzel ki insanlar kendine geldi, kısa yazlık kıyafetler, tişörtler falan dolaplardan geri çıktı, herkes kendini sokağa attı. Şahsen ben de havanın güzelliğinden fazlaca yararlandım. Birkaç gün sonra bu güzel havaları bulamayacağım için hep açık havada gidebileceğim mekanları tercih ettim. Bu haftaki lezzet duraklarım;

23 Ekim 2017 10:21
DÜNYANIN EN PAHALI 10 RESTORANI

Zenginler, kazandıklarını pahalı yiyeceklere ve dünyaca ünlü markalara harcıyor. Yemeklerde tercihleri farklı ve şık sunumlar oluyor. Özellikle havyar ve istiridye tercihleri arasında. Pahalı şaraplar da vazgeçilmezleri.

20 Ekim 2017 09:31
LEZZET DURAKLARIM

Geçen hafta hava çok güzeldi. Mekanların açık bahçelerinde yer yoktu. Sanki herkeste inanılmaz bir enerji vardı. Çevreme baktığımda kahkahalar, sohbetler, muhabbetler bitmiyordu. Ortam, atmosfer oldukça iyiydi. Sanırım bu durum bana da yansıdı. Gittiğim , gezdiğim birçok yerde bayağı keyif aldım ve güzel geçen bir hafta sonunun ardından haftaya huzurlu başlıyorum. Havanın mükemmelliği ve kendime vakit ayırmam bana iyi geldi. Bu hafta İstanbul'un mekanları arasında çok güzel yerler var.

16 Ekim 2017 10:02
İSTANBUL MEKANLARINDA NELER OLUYOR?

Bu yıl kış sezonunun açılışı gümbür gümbür oldu. Geçen hafta kışlık mekanların çoğu açıldı. İstanbul mekanlarına bir de benim gözümden, gerçekçi bakmaya ne dersiniz?

11 Ekim 2017 11:07
HIZLI VE TATLI

Sevgili okur, bu hafta benim için çok çabuk geçti. Ne kadar yoğunsanız haftanız da o kadar hızlı geçiyor. Yeni sinema filmleri vizyona girdi, tiyatrolar sahne almaya başladı, etkinliklerin çoğuna yetişemedim, hatta çoğu biletim yandı, yeni restoranlar açıldı, menüler yenilendi, davetler başladı derken Ekim’in ikinci haftası çok çabuk geldi.

08 Ekim 2017 23:39
İSTANBUL’UN EN YENİLERİ YENİ SEZONDA BOMBA GİBİ

Son baharın gelişi ile İstanbul’da yeni sezon gümbür gümbür geldi. İstanbul’un yeni trendi alışılmışın dışına çıkmak. İnsanlar artık farklılık istiyor, klasikler dışında yerlere gitmek daha da cezbedici. Ben de sizlere İstanbul’da sezona bomba gibi giren ve girecek olan mekanlar hakkında bilgiler vereceğim.

04 Ekim 2017 11:17