Caner Ural
ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 77 YAZI

MERT DAVRAN; ‘DÜNYA GÖZÜYLE BİR KENAN DOĞULU VE GÜLŞEN ŞARKISI OKUMAK İSTERİM!’

Tanıdığım günden bu yana yaklaşık 12 yıl oldu Mert Davran’ı, tanıdığım ilk günden bugüne gücüne güç kattı kendine sahnede... Gülen pozitif duruşu, her gördüğünde ‘Merhaba Canercim!‘ deyişi ve onu her izlediğimde keyif aldığım sahnesi. Yıl içerisinde coşku ile söylediği şarkılardan sonra karantina günlerinde yeni taşındığı Maslak’ta bulunan evinde sosyal mesafemizi koruyarak sahne yaşamı ve şarkıları hakkında konuştuk.

17 Mayıs 2020 04:31
SEREN FOSFOROĞLU; ''YENİDEN TİYATRO YAPMAK İÇİN START VERECEĞİM!''

Aileden sanatçı, yaptığı her işte başarısına başarı katan, dimdik ayakta duran, çok güzel yürekli bir anne Seren Fosforoğlu... Baktım ki koronalı günlerde ev hapsinde; ''Hadi akşam üzeri seni sahile kaçırayım var mısın?’' dedim ve akşam güneşinde bir saatlik bile olsa sosyal mesafemizi koruyarak Fenerbahçe Dalyan’da sahile pek yaklaşmadan çimenler üzerinde koronalı günleri, sanat yaşamını ve yeni projelerini konuştuk.

11 Mayıs 2020 22:03
BU SEFER BEN SORDUM, HAKAN GENCE CEVAPLADI!

Gündemi en iyi bilen, popüler isimlerin uğuru diyebileceğim çok özel bir isim Hakan Gence… Hafta sonları Hürriyet Gazetesi eklerinde yayınladığı röportajlar ile adeta haftanın ismini belirleyen, sorduğu sorular ile kah güldüren kah düşündüren ama her defasında yine iyi iş çıkarmış dediğim, son yıllarda röportajlarını en merak ettiğim gazetecilerden Gence’ye bu sefer de ben sordum, o cevapladı.

04 Mayıs 2020 15:17
DEHA BİLİMLİER VE KORONALI GÜNLER...

“Yaşanan zorluklardan ders çıkarmayı bileceğimiz gibi zevk almasını da bu virüs ile başardık...”

27 Nisan 2020 06:27
ÇOCUK BAYRAMIMIZ 100.YAŞINDA!

23 Nisan her Cumhuriyet çocuğu için özel bir gün, adeta bir bayram... O günlerdeki çocukluk günlerimi hatırladım da, ilkokulda bir ay evvelinden okul bando takımı ile yaptığımız provalar, Çiftehavuzlar sokaklarında sıra sıra dizilip ''Ankara Van, Ankara Van'' melodisiyle davullara vuruşumuz, 23 Nisan zamanı trafiğe kapalı Bağdat Caddesi ve Kadıköy'de tüm okullar ile beraber resmi geçit törenleri, günlerce önceden ezberlemeye çalıştığımız şiirler ve halk oyunları vs. her şey, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız en özlediğim günlerdi...

21 Nisan 2020 15:29
SENİ BEKLİYORUZ BEYAZ SHOW!

Bir rüyadayız sanki belki de bir korku  filmi izliyoruz son bir aydır,  ne olacağını bilemediğimiz hepimizin karmaşık duygular yaşadığı bir süreçteyiz. Bugünlerde evde kalmak en iyisi de, o da imkanı olana! Her gün işe gitmemiz ve yaşamı devam ettirmemiz de şart tabii ki, yeni moda terim sosyal mesafemizi koruyarak bu durumu hafifletmeliyiz. Sokağa çıkma  yasağının duyurulması sırasında olanlar gibi olmamalı bu temaslar... Günlerce evde kalan ve kendini izole eden insanların, daha da açacak olursak ekmek ve sigara için kuyruklarda yaşanan kavgaların olması adeta insanlığın öldüğünün bir göstergesi değil miydi ?

14 Nisan 2020 06:07
TUĞRUL ARIYOOOOO!

Çok yönlü bir sanatçı Tuğrul Tülek; sinemadan tiyatroya, televizyon dizilerinden eğitmenliğe, seslendirmelerden son dönemdeki müzik çalışmalarına her konuda dikkatleri üzerine çeken sanatçı birçok işi başarıyla devam ettiriyor. Tanıdığım en kibar ve en çalışkan sanatçılardan... O da coronalı günlerde kendi dünyasında farkındalıklar yaratıp instagram hesabından şimdilerde ''Tuğrul Arıyooo'' diyerek sanatçı dostlarına telefon açarak neşeli görüşmelerini bizlerle paylaşıyor.

07 Nisan 2020 13:48
SÜEDA ÇİL; SONSUZ ODA İLE HAYATIMIZIN KAPILARINI AÇALIM!

Tiyatro ve televizyon dizilerinin başarılı ismi Şehir Tiyatrolarının ödüllü oyuncusu Süeda Çil ile Corona'lı Günler'de Levent Nispetiye Caddesi üzerinde bulunan SüdeaÇilStüdyo'da buluşup Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği oyunculuk eğitimi için ünlü isimlerin de yayına katıldığı bilgilerle online eğitim verdikleri Sosnuz Oda’yı konuştuk.

31 Mart 2020 14:38
CORONA'LI GÜNLERİ YAŞAMAYA ALIŞTIM MI?

Kimin aklına gelirdi tüm Dünya’nın bir olup aynı şey için aynı zamanda tek yürek olacağı, ''ne yapacağız'' diye birbirimize sorular soracağımız şu günler ... Sanki bilim kurgu tadında bir film var ekranda, bu tür olayları izlerken ''film bu, nasıl olsa sonunda kurtulacaklar, geçecek bitecek'' diye düşürsün ama, bu Corona biraz ürkütmeye başlamadı. Hepimizi......

24 Mart 2020 16:49
BEETHOVEN 250 YAŞINDA!

Müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan Ludwing Van Beethoven’in 250. doğum günü dünyada çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

16 Mart 2020 13:03
TURİZM HAYALİMDİ!

Yaz geldi mi geliyor valla, hava baharın ilk günleri ile birlikte birden ısınmaya başladı. Bir türlü tam anlamıyla gelemeyen kışa rağmen doğa kendini yenilemeye başladı bile, tabii ki insanoğlu da imkanları dahilinde yeni yerler görmek, yeni tatlar tadabilmek biraz olsun sıkıntısını aşmak, kendini geliştirmek için gezmelere başladı yeniden...

09 Mart 2020 12:23
AMADEUS SAHNEDE !

Lise yıllarımda AKM de sahneleniyordu ‘AMADEUS’ şimdi ki gibi kapalı gişe idi, hiç unutmam Felsefe Öğretmenim Gülçin Hanım sınıf arkadaşlarımdan 5-6 kişiyi o muhteşem müzikali izlemeye götürünce içimde ukde kalmıştı ‘ AMADEUS ‘ . Bu sezon Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu sahneye koyunca müzikali izlemek farz oldu tabi ki.

02 Mart 2020 13:51
GÖBEKLİTEPE HARBİYE’YE KURULUYOR !

Yaklaşık 18 yıldır moda dünyasına farkındalıklar yaratan Dosso Dossi her yıl gerçekleştirdiği etkinliklerine bir yenisini ekleyerek Dosso Dossi Fashion Show kapsamında, 17 Mart’ta gerçekleşecek defilesinde yine gündem yaratacak gibi gerçekleştirdiği şovlar ve podyumunda yürüttüğü dünyaca ünlü top modeller ile uluslararası bir üne kavuşan Dosso Dossi Fashion Show, bu kez ünlü top model Alessandra Ambrosio’yu Göbeklitepe’de yürütecek.

24 Şubat 2020 10:42
NÜKHET DURU’NUN '' HİKAYESİ VAR!''

Kim sevmez Nükhet Duru’yu, sahnesini, cilvesinİ... Hele hele o o güzel şarkılarını şimdilerde Türk halkının çok sevdiği bu özel kadın; müzik hayatının en özel parçalarını, sevdiği ve seçtiği ünlü müzisyenlerle birlikte seslendirip, yeniden yorumladığı “Hikayesi Var” albümü ile müzik severelere sundu, geçen hafta İstanbul’un en popüler mekanlarından Okan Bayülgen’in sahibi olduğu Dada Saloon Kabaret'te albümün özel partisiyle bir defa daha onu sahnede görmek muhteşemdi.

17 Şubat 2020 09:26
SABAHATTİN ALİ ŞARKILARI ALBÜM OLDU !

Sezonun en başarılı işlerinden ''Aldırma Gönül'' müzikaliyle kapalı gişe sevenleriyle buluşulan Ferhat Göçer geçtiğimiz hafta bir sürpriz yaparak Poll Production etiketiyle ''Sabahattin Ali Şarkıları'' adı altında adeta arşiv değeri taşıyan çok özel bir albüm çıkardı.

10 Şubat 2020 17:22