Caner Ural
Tüm yazıları ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]
08 Nisan 2021 18:59

Savaşcı’nın Astsubay Bektaş’ı Erkan Meriç!

Tv ekranının başarılı isimlerinden Erkan Meriç bu cumartesi yeniden Fox Tv’de başlayacak beğenilen dizi Savaşçı’nın 5.sezonu ile ekranlara geri dönüyor. Rol aldığı birçok yapım yanında aynı zamanda Mersin Üniversitesi Elektronik Otomasyon Bölümü mezunu olan uzun zaman neredeyse tüm spor dallarında faaliyet gösteren başarılı oyuncu 2009 yılında gerçekleşen Best Model of The Turkey yarışmasına girerek Türkiye’nin en iyi erkek modeli seçilmişti. Erkan Meriç ile Suadiye'de buluşup Adalara karşı gün batımında yeni karakteri Astsubay Bektaş’ı, pandemiyi, hayatı haliyle Erkan Meriç’i konuştuk.


Uzun bir aradan sonra ‘Adını Sen Koy’ dizisinin Ömer’i yakında yeniden başlayacak sevilen dizi ‘Savaşcı’ nın Astsubay Bektaş'ı olarak ekranda olacaksın, Bektaş nasıl bir karakter anlatabilir misin?

Ömer varlıklı bir ailenin oğlu olması yanı sıra, ağır duygusal travmaları olan, ailesine özellikle hasta kız kardeşine düşkün, sevdiği insanları kaybetme korkusuyla sertleşen, bir tarafı daima eksik kalan aynı zamanda iyi ve güvenilir bir iş adamıydı. Bektaş ise mütevazi bir ilkokul öğretmenin oğlu. Sessiz, içine kapanık, az konuşan, işinde çok yetenekli bir adam. Bakıldığında her iki karakterin benzer özellikleri sessiz ve içe dönük olmaları, yaptıkları işlerde başarılılar diyebiliriz. Ömer’in neredeyse yatarken bile takım elbiseli olmasına karşılık Bektaş bir asker ve onu takım elbise ile görmek biraz zor. Oda üniformasıyla yatıp kalkıyor. Özünde ikisi de sağlam adamlar. Ömer Kervancıoğlu’nun yeri bende ayrıdır.


Bektaş ile Erkan olarak yeni tanışıyorum ve onu izleyiciye en iyi şekilde yansıtmaya çalışacağım bir maceraya başlıyoruz..

Tanıyabilir miyiz Erkan Meriç’i?

Adana doğumluyum, Mersin'de büyüdüm ve şimdilerde İstanbulluyum.


Genç yaşlarda spor yapmışsın?

Bir dönem yoğun olarak sporun bir çok dalıyla iç içeydim. Son zamanlarda ihmal ettim ancak yeniden başladım ve evde bir spor odası kurdum.


Hayvanları çok sevdiğini biliyorum, Hayvan Haklarının halen çıkmaması için neler düşünüyorsun?

Kainatın sadece biz insanlar için yaratılmadığı bir gerçek. Bizlerin nasıl canı acıyor, üşüyor ve açlık hissi duyuyorsak onlarda aynılar. Yaşayan, nefes alan, çok güzel varlıklar ve yaşamak için biz insanlara muhtaç çoğu. Güvende değiller bir çok anlamda. Bireysel olarak çabalamak ayrı şey ancak Hayvan Hakları yasası çıktığında uğradıkları haksızlık ve zulmün bir yaptırımı olacak umuduyla bekliyorum çıkmasını. Çok geç kalındığını, ihmal edildiğini düşünsem de çıkacağına inanıyorum yasanın. Evde bir kedim ve köpeğim var ve hep vardı hayvanlar hayatımda. Yakın çevremde aynı şekilde sanırım birbirimizi etkiliyoruz ve etkilemeliyiz de zaten. Bir kap su ve mamanın, bir canlıya yardım etmenin hissettirdiği şey paha biçilmez.

Erkan Meriç ne zaman evlenecek?

İyi bir soru ancak Erkan Meriç’te bilmiyor cevabını. Nasip kısmet diyelim kısaca.

Ciddi bir pandemi süreci yaşıyoruz. Nasıl geçirdin bu süreyi?

Pandemi sadece ülkemizin değil bütün dünyanın ciddi kayıplar vererek mücadele ettiği bir süreç. İnsan kayıpları yanısıra bütün dünya ekonomisinin sekteye uğradığı zor bir dönem. Bütün normallerimizi anormal olarak kabullendiğimiz bir yıl geçirdik.


Maskeli ve mesafeli olmaya alıştık, alıştırdık. Bütün dünya kapalı bir ceza evi gibi neredeyse. Yaptırımlara uyarak ve hijyen kurallarını uygulayarak birbirimizi koruyoruz. Bu süreçte işimle ilgili eğitimlere ağırlık verdim ancak son dönemlerde online olarak devam edebiliyoruz doğal olarak. Kalan zamanlarda evdeyim herkes gibi.

İnşallah her şey normale dönecek diyelim, 2021-2022 planların neler?

Planlı yaşayan biri değilim. Özellikle bu Pandemi sürecinden sonra yarın için bile bir planım var diyemem. Bu yüzden planlarım değil ama dileklerim var. Öncelikle bütün dünya ve ülkemiz için sağlıklı bir yıl olmasını , projemizin başarılı bir sezon geçirmesini diliyorum. Her şeyin başı sağlık. O yoksa plan yapamazsınız sonuçta.

40. İstanbul Film Festivali başlıyor!

Bu yıl 40. yaşını kutlayacak olan . T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali 40. yılında yeni festival formatıyla 1 Nisan'da çevrimiçi olarak başlıyor, Haziran ayında da festivalin yarışmalı bölümleriyle sinemalarda, açık hava mekânlarında ve pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak izleyicisi ile buluşacak.

Dünya sinemasının en çok konuşulan örneklerinden sinemamızın en yeni yapımlarına, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlerde klasiklere ve yeni keşiflere, efsane yönetmenlerden iz bırakan başyapıtlara ve kült filmlere; söyleşiler, özel gösterimler ve festival sohbetleriyle Türkiye sinema endüstrisinin kalbinin attığı İstanbul Film Festivali bu sene 3 ay sürecek.

Ulusal Yarışma Jürisi Tolga Karaçelik başkanlığında gerçekleşecek. Ece Dizdar, Naz Erayda Kurdoğlu, Nadir Öperli ve Şebnem İşigüzel’de jüri de bulunan isimler arasında. Festivalin Sinema Onur Ödülleri 29 Mayıs tarihinde Belkıs Özener, Suna Selen, Çetin İnaç ve Salih Güney’e takdim edilecek.


40. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da büyük ödül olarak En İyi Film’e Altın Lale veriliyor, ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına Jüri Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik dallarında da birer ödül veriliyor. Festivalde ayrıca Seyfi Teoman adına En İyi İlk Film Ödülü de veriliyor.

40. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması danışma kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar’dan Kısa Film danışma kurulu üyeleri Yeşim Burul, Nezaket Erden, Ferit Karol’dan oluşuyor.

Işıl Ayman iddalı geliyor!

Bir başkadır Sezen Aksu şarkıları sizi alır götürür bir yerlere, insanın dinledikçe dinleyesi gelir. Her şarkının hikayesi vardır dinleyenlerininde, bu hafta Marmaris seyahatimde radyo da dinledim Sezen’in Küçüğüm şarkısını bir başka güzel geldi kulağıma, hemen araştırdım kim bu kız diye ismi Işıl Ayman henüz 15 yaşında youtube da söylediği şarkılar ile tanınıyormuş annesi ve babasının da müzisyen oluşu dikkat çekici,


Tabii şarkının güzelliği yanında Dj ve prodüktör Serdar Ayyıldız’ın hazırlığı ile bambaşka bir ‘ Küçüğüm’ ortaya çıkmış, DMC tarafından çıkan şarkı bu aralar radyoların en rağbet gördüğü şarkılardan. Ama Işıl Ayman’da genç yaşına rağmen iddalı geliyor.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Caner Ural

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz