Caner Ural
Tüm yazıları ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]
25 Ocak 2021 21:57

Nazlı Senem Ünal: Jülide ile hayallerimiz aynı!

En sevdiğim televizyon dizilerinin başında geliyor Star TV'de yayınlanan ‘Menajerimi Ara’, sektörü bir nebze anlatması yanında orada rol alan tüm oyuncuları beğeniyorum fakat Jülide karakterini canlandıran Nazlı Senem Ünal’ı bir başka...

Ekrana her çıkışındaki o pozitif duruşu, gülen ve heyecanlı yüzü sıcaklığı ile seyirciyi ekrana bağlıyor bir anda… Jülide’yi başarı ile temsil eden Nazlı Senem Ünal ile Ocak ayının en soğuk günlerinde Beşiktaş da buluştuk, malum mekanlar kapalı ama Coffee Hutt’un hemen girişinde kahvelerimizi yudumlarken Ünal ile Jülide’yi, oyunculuğu, hayalleri, pandemiyi tabii ki Nazlı Senem Ünal’ı konuştuk, ama samimiyeti, içtenliği, neşeli ve mütevaziliği ile iyi ki tanıdım dediğim ender oyunculardan biri oldu ekranın Jülide’si... Tabii bu arada fotoğraflar için Ece Oğultürk’e teşekkürler...


Jülide oyuncu olabilecek mi? Bize Jülide’yi anlatabilir misin?

Menajerimi Ara’nın Jülide’si çok sıcakkanlı, içten, güler yüzlü genç bir kadın. Kendi ayakları üzerinde duran, hayatta ne istediğini çok iyi bilen ve bunun için çabalayan, hayallerinin peşinde koşan çok güçlü bir karakter.

Çok inanıyor kendisine. Çok da çalışıyor. Yani bütün bu isteğe, inanca ve azme sahipken başaramaması zor görünüyor. Bana kalırsa isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yok. Beraber göreceğiz.

Sende bir oyuncusun ve sektörü anlatan bir dizi olan Menajerimi Ara’da rol alıyorsun bu süreçte neleri fark ettin oyunculuk ile ilgili?

Oyunculuk ile ilgili değil de daha çok menajerlikle alakalı çok şey fark ettim. Sonuçta oyuncu olarak çoğu zaman olaylara kendi perspektifimizden bakıyoruz ama bu iş sayesinde biraz menajerimin açısından bakabiliyorum olaylara. Kolay bir iş değilmiş.

Ego’nun Jülide’si ile evin Nazlı’sı birbirlerine benziyor mu?

Jülide’yle hayallerimiz aynı olduğu için hayata yaklaşımımız da olaylara verdiğimiz tepkiler de çok benziyor haliyle. Sekreter olarak çalışıyor ama işini asla ben zaten oyuncu olmak istiyorum düşüncesiyle savsaklayarak yapmıyor. Güler yüzlü. Kendine inanıyor, çalışkan. Mutluluğunu da çok uçlarda yaşıyor, mutsuzluğunu da. İş ve özel hayatı asla birbirine karıştırmıyor. Bunlar aklıma gelen benzer yanlarımız.


Oyuncu olmak hayalin miydi? Nasıl gelişti? Nasıl tepkiler alıyorsun?

Çocukluğumdan beri hayalimdi diyemem. Ben tiyatro ve oyunculuk ile lise üçüncü sınıfta tanıştım ve sonrasında da yavaş yavaş hayalim olmaya başladı. Yapmak istediğim mesleği bulana kadar çok farklı yollara saptım. Hacettepe’de Almanca Fizik okuyordum, konservatuvar sınavlarını kazanınca bıraktım. Konservatuvar eğitimim bitince özel bir üniversitede reklamcılık ve tanıtım okudum. Sonra bir süre kurumsal bir firmada çalıştım derken sonunda asıl beni mutlu edenin oyunculuk olduğunun farkına vardım ve çok mutluyum.

Neredeyse bir yıldır pandemi içindeyiz nasıl geçiriyorsun bu süreci?

Herkes gibi bu süreç beni de psikolojik olarak epey zorladı. Kendimi motive edecek şeyler bulmaya çalışıyorum. İş dışında zamanımı evde geçirdiğim için biraz evi güzelleştirmeye adadım kendimi. Bu aralar hayatımdaki en büyük heyecan kargom bir an önce gelsin de ve evde nasıl duracağını göreyim. Çalışıyor olmak da bu süreçte çok iyi geliyor. Onun dışında meditasyon ve evde spor da bana kendimi iyi hissettiren diğer şeyler.

Nazlı Senem yalnız kaldığında neler yapar?

Normalde yalnız kalmayı çok seven bir insan değilim. Evde zaman geçirmeyi seviyorum ama genelde arkadaşlarım da benimle oluyor. Tabi pandemi sürecinde her şey değişti. Kendi kendime kalmayı öğrenmek zorunda kaldım bu süreçte. Şimdi ne yapıyorum? Film izliyorum genelde. Kedimle oyun oynuyorum. Müzik açıp evde kendi kendime dans ediyorum. Çok iyi geliyor emin olabilirsiniz, kitap okuyorum, spor yapmaya çalışıyorum.


Hayatta en değer verdiğin 3 şey nedir?

En değer verdiğim şey ailem. Ailemin içine kedim ve köpeğimi de dahil ediyorum. Ailemden sonra işim geliyor. Sonrasında da sosyal hayatım ve özgürlüğüm sanırım.

10 yıl sonra nerede görüyorsun kendini sinemada neler yapmak hayalin?

10 yıl sonra şurada olmak istiyorum diye özel bir örnek veremem ama sayılan, sevilen, tercih ve takdir edilen, fark yaratabilen bir oyuncu olmak istiyorum. Tek hedefim bu ve bu doğrultuda kendimi beslemeye ve geliştirmeye çalışıyorum. Bütün bunları sağlayabilirsem inanıyorum ki hayallerimin çoğunu 10 yıl içerisinde gerçekleştirmiş olurum.

Bunun dışında çok güçlü kadın karakterler oynamak istiyorum. Bir biyografi filmi ya da bir pavyon şarkıcısının hayatı olabilir.

2021 planların neler?

Daha sağlıklı ve huzurlu yaşamak en önemli planlarım arasında. Sağlıklı beslenmek, spor ve meditasyon yapmak gibi.. Bütün bunları hayatımın rutini haline getirmek gibi bir hedefim var bu yıl için. Bunların dışında dans ve müzik konusunda kendimi daha da beslemek istiyorum.

Bakalım bu yıl Frankfurt’da Altın Elma’lar kimlerin olacak!

Kasım ayında pandemi dolayısıyla tam kapsamlı olarak gerçekleşemeyen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri 2021 yılında 21.kez yapılmak için Hüseyin Sıtkı başkanlığında benimde içinde bulunduğum festival ekibi ile çalışmalarına başladık. Bu yıl yapılması planlanan festival 20-25 Haziran 2021 tarihleri arasında Frankfurt’da gerçekleştirilecek

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da uzun metraj, belgesel ve Üniversiteler arası kısa metraj dallarında çekilen filmlere ev sahipliği yapacak.


Pandemi nedeniyle yapılamayan 2020 festivalinin ödülleri 22 Haziran 2021 tarihinde yapılacak galada sahiplerine teslim edilirken festival açılış gecesinde Onur Ödülleri Fusün Demirel, Selçuk Yöntem’e Vefa Ödülü ise Münir Özkul adına kızı Güner Özkul’a takdim edilecek. 2021 yılı festivalinin ödülleri ise 25 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek kapanış galasında sahiplerini bulacak.

Festivale başvurular tüm dallarda 15 Ocak 2021 tarihinde başlamış idi, 15 Şubat t 2021tarihine kadar sürecek.

1 Mart 2021 tarihinde eserler Türk jürisine teslim edilecek. Ardından 31 Mart’ta filmler Alman jürisine gönderilecek ve 21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali için geri sayım başlayacak. Festivale yapılacak başvurular ilgili kategorilere göre belirlenen ve festival web sayfası https://www.turkfilmfestival.de/ ‘de yer alan adreslere yapılabilecek.

Gökçe Kırgız’dan ‘Öyle Bir Gittin ki ‘

Üretken ve başarılı sanatçı Gökçe Kırgız söz ve müziği Uğur Çakır imzalı ‘ Öyle Bir Gittin ki ‘ adlı yeni teklisi ile 10 gündür radyolarda ve dijital platformlarda dinleyicisinden alkış topluyor, prodüktörlüğünü kendisinin yaptığı bu güzel şarkının düzenlemesini Ari Gemci yapmış, orkestrasında Selahattin Güzel, Sergen Güzelel, Özdemir Güz , Gündem Yaylı grubu yanında Efe Taşpınarlı gibi değerli isimler olan sanatçı yaz aylarında çıkaracağı hareketli parçasının hazırlıkları içerisinde şimdilerde.


Güçlü yorumu ile şarkılarını her daim beğenerek dinlediğim sanatçı yakın zamanda meslektaşı Yılmaz Taner ile hayatını birleştirme hazırlıkları içinde iken bu güzel aşk şarkısıyla sevenlerine sürpriz yaptı.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Nazlı Senem Ünal

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz