Caner Ural
Tüm yazıları ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural caner@gecce.com
30 Aralık 2019 11:03

Cenk Eren ‘den “Selda Bağcan Şarkıları”

Cenk Eren, 'Repertuvar’ proje albümleri serisine ‘Selda Bağcan Şarkıları' nı ekledi, ay sonuna doğru müzik marketlerde yerini alan albüm şu aralar pek revaçta, uzun sürede dillerden düşmeyecek gibi bu kışın en popüler mekanlarından Ali Sayar’ın işlettiği Chin Chin İstanbul’da sahne alan sanatçıyı sahnesi öncesi kulisinde ziyaret edip albümünü konuştuk.

Selda Bağcan’ ın birbirinden güzel şarkılarını yeniden yorumlayan Cenk Eren’in “Selda Bağcan Şarkıları” ismini taşıyan yeni albümünü daha ilk dinleyişimde çarptı beni, birbirinden özel şarkıları özellikle Cenk Eren yorumu ile dinlemek çok hoş oldu benim için. Sanatçı güçlü yorumu ile arşiv değerinde bir albüm ortaya çıkarmış.

Sahnelerin sevilen ismi Cenk Eren, Tanju Okan ve Ferdi Özbeğen şarkılarını seslendirdiği “Repertuvar” proje albümlerindeki güçlü yorumculuğuyla müzik severlerden büyük beğeni toplamış ve yılın en iyi proje albümlerine imza atmıştı. Yakaladığı başarıyla kendinden alkışlarla söze ettiren Cenk Eren, bu albümde ‘’ Gesi Bağları ‘’nı Selda Bağcan ile beraber yorumlamış, çok da güzel olmuş.


“Repertuvar Selda Bağcan” albümünün yapımcılık ve prodüktörlüğünü Selda Bağcan üstlenirken

Selda Bağcan diskografisinden özenle seçilen 10 eserin yeniden yorumlandığı proje, şimdiden yılın en iyi albümlerinden biri olarak gösteriliyor. Uzun süren bir hazırlık ve stüdyo aşamasından sonra albümünü müzikseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşayan Cenk Eren “Önceki iki proje albümde hit şarkılarını seslendirdiğim iki büyük sanatçı hayatta olmadıkları için düet yapmaktan mahrum kalmıştım. Ama bu albümde Allah ömür ve sağlık sıhhat versin sevgili Selda Bağcan ile düet yapabildim. Bu albümün de bendeki yeri çok ayrı olacak’’ cümleleriyle duygularını ifade ediyor.

Majör Müzik etiketiyle yayınlanan albümün aranjeleri Sarp Özdemiroğlu ve Berk Eyüpoğulları imzalı. Albüm kayıtlarında Erdem Sökmen, Altuğ Öncü, Cenk Erdoğan, Cengiz Ercümer, Kemal Esen, Muhammer Ketençoğlu, Serkan Barçın ile çalışılmış, albüm fotoğraflarını Cem Bayoğlu çekmiş, kapak tasarımını ise son dönemde sahnelerin en popüler isimlerinden Deha Bilimlier hazırlamış.


Sahnesinde her daim severek izlediğim Cenk Eren yıllardır kalitesinden öden vermeyerek hep yükselen grafiği ile başarısına başarı katmış bir sanatçı, en son geçtiğimiz yaz Türkbükü People sahnesinde bizleri çoşturan yorumladığı o güzel şarkıları ile ‘’off be’’ dedirten sanatçının en büyük özelliği sesinin güzelliği yanında şarkıları tane tane okuması ve repertuvar seçimi diye düşünüyorum.

10 Ocak Cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezinde sevenlerine ulaşacak sanatçı dünden bugüne şarkıları yine unutulmayacak bir sahne performansı yaşatacak.

Zorlu PSM de kış konserleri başlıyor !

Birkaç yıl evvel Ajda Pekkan konseri ile başlayan Vestel Gururla Yerli Konserleri yine tüm hızıyla ve BKM işbirliği ile devam ediyor. Pek yakında aşağıdaki konserlerden haberler sayfamda olacak beklemede kalın..........

25 Ocak Duman,

26 Ocak Yalın,

31 Ocak Yüzyüze Konuşurken,

5 Şubat Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars,


11 Şubat Emel Sayın,

14 Şubat Ajda Pekkan,

21 Şubat Gökhan Türkmen Akustik,

25 Şubat Muhabbetli Konserler; Gülsin Onay & İlber Ortaylı,

26 Şubat Zuhal Olcay,

18 Mart Yıldız Tilbe,

26 Mart Adamlar,

7 Nisan Aşkın Nur Yengi,

14 Nisan Muhabbetli Konserler ; Güher- Süher Pekinel & Emre Arolat


Kemal Başar’dan ‘’Öylesine Hikayeler ‘’

Tiyatro oyuncusu, yönetmen, müzisyen Kemal Başar’la, Nejat Dimili, Melike Çetin ve Erkan Çelebi’nin yer aldığı orkestranın eşlik ettiği, hayatın içinden hikayelerle

8 Ocak tarihinde Kadıköy Tiyatro Ak’la Kara’da şarkılara yolculuk yaşanacak.

Çocukluk, gençlik, varoluşla, kişisel gelişimle ilgili içten, samimi, sıcacık hikayeler muhteşem bir orkestra ile akustik konser seyirciyle buluşacak.


Tiyatro Keyfi tarafından sahnelenen, Hakkı Ergök'ün kaleme aldığı "Öylesine Hikayeler"de seyirciyle iç içe sergilenen, interaktif anlatılan öykülere yer veriliyor. Eserde ayrıca, Kalan Müzik etiketiyle çıkan "Kemal'in Şarkıları" albümünden çeşitli parçalar ve Nejat Dimili’nin şarkıları da akustik olarak seslendirilecek.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: mekan , köşe , yazısı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz