Caner Ural
Tüm yazıları ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]
07 Eylül 2021 20:11

Bambaşka bir Barış Kılıç geliyor!

Eylül ayı ile birlikte bu hafta televizyonlarda yerli diziler sezonu başladı. Yapımcılığını 25 Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı , senaryosunu ise Can Sinan’ın kaleme aldığı, FOX’un yeni dizisi “Uzak Şehrin Masalı” için 12 Eylül Pazar akşamı seyircisiyle buluşuyor.


Barış Kılıç, Aslıhan Güner, Timur Acar, Begüm Birgören ve Zeynep Eronat gibi sevilen birçok başarılı oyuncunun kadrosunda yer aldığı dizi ilk tanıtımı ile dikkat çeken yapımlar arasında, 27 Temmuz dan beri Kars’ta sette olan ekip başarılı bir çalışma ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Ekranın sevilen karizmatik olduğu kadar başarılı oyuncusu Barış Kılıç uzun yıllardır ekranda sergilediği salon erkeği modelinden sıyrılıp “Uzak Şehrin Masalı” da bambaşka bir kimliğe bürünüp sırlarla dolu Kürşat karakteri ile ters köşe bir rolle sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Saçı sakalı bakışları ile ‘ Bambaşka bir Barış Kılıç geliyor ! ‘ dedirtiyor adeta. Yaşadıkları yüzünden terk ettiği vatanına 15 yıl sonra geri dönen bir adamın hikayesini yansıtıyor Kürşat karakteri ile, tabii aşk ve gizem de dizinin temel taşlarından.


“Uzak Şehrin Masalı”nda Umay (Aslıhan Güner) kocası Affan’ın (Timur Acar) zulmüne artık dayanamasa da çocukları için yaşadıklarını sineye çekiyordur. Ama Affan bir türlü durulmuyordur. Sonunda Umay’ın sırtına öyle bir hançer saplar ki Umay iki çocuğuyla birlikte konaktan kaçar. Ablası Sonay’ın (Begüm Birgören) yanına, köyü Eskitepe’ye yerleşmekten başka çaresi yoktur. Bu sırada mazisi karanlık ve gizem dolu bir adam olan Kürşat (Barış Kılıç), sınırdan kaçak olarak yurda girmiş, Kars’ın zorlu coğrafyasında ölüm kalım mücadelesi veriyordur. Kürşat, Umay ve Sonay’ın yolları Eskitepe’de kesişir. Birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırlarken Umay, Kürşat ve Sonay’ı sırlarla dolu bir geçmiş, zorluklarla dolu bir gelecek ve imkansız aşklar beklemektedir…


[email protected], ile İstanbul’da sergi sezonu açılıyor!

Sanatseverleri ve koleksiyonerleri, tanınmış yerli ve yabancı sanatçıların eserleriyle bir araya getirmek için, 5. Edisyonuna kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük servet yöneticisi UBS ana sponsorluğunda, Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla düzenlenen [email protected], 8 Eylül Çarşamba günü kapılarını açacak.

Artweeks, tarihi, otantik ve kendine has dokusuyla Akaretler Sıraevler’in ruhunu her daim yansıtmaya devam ediyor, 19 Eylül tarihine kadar çağdaş sanatın eşsiz çeşitliliğini sanatseverlere sunacak.


Farklı disiplinlerden sanatçıları ve kıymetli eserlerini merkezi bir lokasyonda sanatseverlerle bir araya getiren organizasyon, Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 numaralı binalarında ücretsiz gerçekleşecek.

[email protected]’de; A11’de Zilberman Gallery, A19’da AICA Türkiye Başkanı Sinan Eren Erk küratörlüğünde Yildiz Holding Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir kesit, A25-27’de Sanatorium, Mine Sanat, Empire Project, Martch Art Project, artSumer, X-ist, A35’de Vision Art Platform, A37-39’da Pi Artworks, Merkur, Pilevneli, Ferda Art Platform, Mixer, F2 Anim House - Galeri Nev Istanbul, A55’de Şerife Ercantürk Bilgili, İdil İlkin, Sanatatak, Krank Art Gallery ve BB Project yer alacak.

Hilal Öner’den ‘ Sende Kalmış’!


Ebru Gündeş'in kendi gibi sesi muhteşem olan vokalisti Hilal Öner, Gündeş'in yıllar evvel yorumladığı sözleri Gönül Şen'e müziği Özkan Turgay'a ait olan şarkısı 'Gurur'u Haziran ayında yeniden yorumlamış epey ses getirmişti.
Bir dönem müzik öğretmenliği yapan Hilal Öner uzun yıllardır Ebru Gündeş'in Fatih Ertür ve Anıl Can ile beraber vokalistliğini yapmakta.

Sanatçı geçtiğimiz günlerde yayınladığı yıllar önce Müslüm Gürses'in yorumladığı yeni teklisi ' Sende Kalmış ' ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sözlerini Şakir Askan'ın yazdığı Burhan Bayar bestesi şarkının düzenlemelerini Çağlar Kocatepe yapmış. Nakri Production dan çıkan şarkı ile Hilal Öner farkındalık yaratmaya devam ediyor.Güçlü yorumu ile sahnede muhteşem şarkılar yorumlayan Hilal Öner sonbahar da çıkaracağı şarkıların çalışmaları yanı sıra Ebru Gündeş konserleri ile yurdun birçok yerinfde konserler vererek dinleyecilerine ulaşıyor.

Ulaş Bakır’dan ‘ Söylenecek Çok Şey Var’!

Gama Art Gallery'de genç kuşağın aykırı sanatçılarından Ulaş Bakır’ın ‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli ilk kişisel sergisine 14 Eylül-09 Ekim tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.


Aktivist resim sanatının yeni akım dışavurumcu temsilcilerinden biri olan ve sıra dışı eserleriyle dikkat çeken Ulaş Bakır’ın beklenen ilk solo sergisi, Aslı Jackson’ın kreatif direktörlüğünde gerçekleşecek.

Görülmemiş, bilmediğimiz, hayal ürünü karakterleri tuval, ahşap gibi farklı materyaller üzerine resmeden soyut resim sanatçısı Ulaş Bakır, eserlerinde genellikle bebeğin dünyaya geliş anını ve ana rahminden hayata kafadan giriş yapmasını betimliyor. Sonrasında da bu özgün anime karakterler, kimlik arayışlarına devam ediyorlar. Bakır’ın eserlerinin en çarpıcı ortak noktası oyunsu bir sanatsal ifade olarak karakterlerin ağızlarının oldukça büyük olması.


Aykırı tarzı ile dikkat çeken Bakır, tablolarının yanı sıra moda tasarımcısı Aslı Jackson’dan aldığı ilhamla bir ileri dönüşüm ve sıfır atık destekleyicisi olarak her biri “tek”/ “biricik” olan giyilebilir sanat ürünleri de tasarlıyor. Ünlü isimlerin sahne ve klip kostümlerini hazırlıyor. Gözden çıkarılmış giysiler gibi, mobilyalar ya da bazen bir duvar da sanatçının tuvaline dönüşebiliyor.

‘’Söylenecek Çok Şey Var / So Much Things To Say” isimli sergi 14 Eylül-09 Ekim süresince pazar- pazartesi günleri hariç her gün 13:00-19:00 saatleri arasında sanat severler tarafından gezilebilinir.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Caner Ural

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz