Caner Ural
ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 38 YAZI

NE İYİ GELDİN BE KENAN!

Yaklaşık 3.5 aylık aradan sonra sosyal mesafe içerisinde olsak bile halk ile iç içe bir konser alanında müzikli bir ortamda olmak muhteşemdi. Evet cuma geccesi sezonun ilk konseri için Yenikapı’da buluştuk, hemde çok sıkı önlemler alınırsa her şeyin yapılabildiğini gördük. Arabalı konser belki Türkiye’de ilk oldu ama gerçekten başarı ile gerçekleşti. Bilet organizasyonu, araç ile kapıdan sırayla girişimiz, ateş ölçüm, maske ve eldiven dağıtımı, araç dezanfektan işlemleri... Tam bir organizasyon işi olmuştu ve Kerki Solfej bu işi başarı ile gerçekleştirdi.

29 Haziran 2020 11:16
GECCELER YENİKAPI’DAN DEMİR ALIYOR !

Özledik tabii ki açıkhava mekanlarını, konserleri gece gezmelerini, inanmayacaksınız ama geçen hafta Bağdat Caddesi'nde Caddebostan mevkiinde yeni açılan bir kahveci var. Orada Demet Akalın, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Hande Yener şarkıları çalınca içim bir hoş oldu... Yaz gelmiş ve biz sosyal mesafe ile dolanırken. Kültür sanat etkinliklerinin vazgeçilmezi olan sinema, tiyatro ve konserler, Covid-19 nedeniyle sosyal mesafeye uygun bir şekilde bu hafta sonu itibariyle İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi – Yenikapı’da başladı. Türkiye’de bir ilk olarak Kerki Solfej’in düzenlediği arabalı etkinliklerle bu yaz İstanbul’da eğlence Yenikapı’dan yükselecek.

22 Haziran 2020 11:09
EMRE DUYMAZ; 'ARTIK YENİ HAYAT DİJİTAL DÜNYADA!'

Müzik sektörüne tiyatro ve müzik eğitimi ile başlayıp daha sonra televizyon, radyo, sergi ve gazete ile devam edip 20 yıldan fazla bir süreden beri basın danışmanı olarak sayısız başarılı preojelere imza atan Emre Duymaz ile pandemi sonrası bu hafta sonu kahvelerimizi içip hasret giderdik. Sektörün dünü ve bugününü, yeni projeleri, dünyanın dönüşümünü konuştuk. Bugüne kadar hep kültür sanat tarafında duran Emre Duymaz son yıllarda pr'ın parçalandığını ama bir bütün olduğunun unutulmaya başlandığını, ayrıca herkesin background ve tecrübesi olmadan kendini marka danışmanı, pr ve menajer olarak ilan ettiğini söyledi. Emre Duymaz hala konser organizasyonlarında görev almaya devam ediyor.

16 Haziran 2020 14:02
ERKAN KARA İLE KONUŞTUK! COVİD-19 EĞLENCE SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

Eğlence dünyasının çok yakından tanıdığı başarılı bir işletmeci Erkan Kara, yıllardır eğlence sektöründe yaptığı değerli işler ile dikkat çekiyor, geçen yaz Bodrum’da her zaman olduğu gibi işlettiği mekanlar ile başarılı bir yaz dönemi geçirmişti, geçen yıldan projesiydi 2020 yazında Alaçatı'da yeni bir projeye imza atmak, pandemi nedeniyle her sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Kara ve ekibi de mağdur oldu. Yakında Alaçatı’da açılacak mekan ve yeni sezon ile ilgili Erkan Kara ile konuştuk.

08 Haziran 2020 18:20
TEŞEKKÜRLER POPSAV !

Metin Özülkü, Ferhat Göçer, Baha Boduroğlu, Güliz Ayla, Gökhan Türkmen, Hakan Eren, Ömür Gedik, Yonca Evcimik ve Zeliha Sunal’dan oluşan POPSAV çok özel bir program hazırlayarak Türkiye’nin popüler sanatçıları ile Ramazan Bayramı süresinde sokağa çıkamadığımız koronalı günlerde bizlere bambaşka güzelliklerle kucak açtılar.

31 Mayıs 2020 15:47
BAHAR ÖZTAN; 'ŞİMDİKİ FİLM SEKTÖRÜNDE BULUNAN OYUNCULAR ŞANSLI!'

Geçtiğimiz günlerde Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’ın sunduğu, ekranların başarılı magazin programı 2.Sayfa'da ‘Yeşilçam’ın en güzel kadın oyuncusu kim?' anketi yapıldı ve ankette ilk sıralarda ise güzelliği ile isminden daima söz ettiren Bahar Öztan... Vadi İstanbul’da ki evinde sakin bir hafta ortasında buluştuğumuz Bahar Öztan sanat yaşamı hakkında neler anlattı?

22 Mayıs 2020 20:57
MERT DAVRAN; ‘DÜNYA GÖZÜYLE BİR KENAN DOĞULU VE GÜLŞEN ŞARKISI OKUMAK İSTERİM!’

Tanıdığım günden bu yana yaklaşık 12 yıl oldu Mert Davran’ı, tanıdığım ilk günden bugüne gücüne güç kattı kendine sahnede... Gülen pozitif duruşu, her gördüğünde ‘Merhaba Canercim!‘ deyişi ve onu her izlediğimde keyif aldığım sahnesi. Yıl içerisinde coşku ile söylediği şarkılardan sonra karantina günlerinde yeni taşındığı Maslak’ta bulunan evinde sosyal mesafemizi koruyarak sahne yaşamı ve şarkıları hakkında konuştuk.

17 Mayıs 2020 04:31
SEREN FOSFOROĞLU; ''YENİDEN TİYATRO YAPMAK İÇİN START VERECEĞİM!''

Aileden sanatçı, yaptığı her işte başarısına başarı katan, dimdik ayakta duran, çok güzel yürekli bir anne Seren Fosforoğlu... Baktım ki koronalı günlerde ev hapsinde; ''Hadi akşam üzeri seni sahile kaçırayım var mısın?’' dedim ve akşam güneşinde bir saatlik bile olsa sosyal mesafemizi koruyarak Fenerbahçe Dalyan’da sahile pek yaklaşmadan çimenler üzerinde koronalı günleri, sanat yaşamını ve yeni projelerini konuştuk.

11 Mayıs 2020 22:03
BU SEFER BEN SORDUM, HAKAN GENCE CEVAPLADI!

Gündemi en iyi bilen, popüler isimlerin uğuru diyebileceğim çok özel bir isim Hakan Gence… Hafta sonları Hürriyet Gazetesi eklerinde yayınladığı röportajlar ile adeta haftanın ismini belirleyen, sorduğu sorular ile kah güldüren kah düşündüren ama her defasında yine iyi iş çıkarmış dediğim, son yıllarda röportajlarını en merak ettiğim gazetecilerden Gence’ye bu sefer de ben sordum, o cevapladı.

04 Mayıs 2020 15:17
DEHA BİLİMLİER VE KORONALI GÜNLER...

“Yaşanan zorluklardan ders çıkarmayı bileceğimiz gibi zevk almasını da bu virüs ile başardık...”

27 Nisan 2020 06:27
ÇOCUK BAYRAMIMIZ 100.YAŞINDA!

23 Nisan her Cumhuriyet çocuğu için özel bir gün, adeta bir bayram... O günlerdeki çocukluk günlerimi hatırladım da, ilkokulda bir ay evvelinden okul bando takımı ile yaptığımız provalar, Çiftehavuzlar sokaklarında sıra sıra dizilip ''Ankara Van, Ankara Van'' melodisiyle davullara vuruşumuz, 23 Nisan zamanı trafiğe kapalı Bağdat Caddesi ve Kadıköy'de tüm okullar ile beraber resmi geçit törenleri, günlerce önceden ezberlemeye çalıştığımız şiirler ve halk oyunları vs. her şey, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız en özlediğim günlerdi...

21 Nisan 2020 15:29
SENİ BEKLİYORUZ BEYAZ SHOW!

Bir rüyadayız sanki belki de bir korku  filmi izliyoruz son bir aydır,  ne olacağını bilemediğimiz hepimizin karmaşık duygular yaşadığı bir süreçteyiz. Bugünlerde evde kalmak en iyisi de, o da imkanı olana! Her gün işe gitmemiz ve yaşamı devam ettirmemiz de şart tabii ki, yeni moda terim sosyal mesafemizi koruyarak bu durumu hafifletmeliyiz. Sokağa çıkma  yasağının duyurulması sırasında olanlar gibi olmamalı bu temaslar... Günlerce evde kalan ve kendini izole eden insanların, daha da açacak olursak ekmek ve sigara için kuyruklarda yaşanan kavgaların olması adeta insanlığın öldüğünün bir göstergesi değil miydi ?

14 Nisan 2020 06:07
TUĞRUL ARIYOOOOO!

Çok yönlü bir sanatçı Tuğrul Tülek; sinemadan tiyatroya, televizyon dizilerinden eğitmenliğe, seslendirmelerden son dönemdeki müzik çalışmalarına her konuda dikkatleri üzerine çeken sanatçı birçok işi başarıyla devam ettiriyor. Tanıdığım en kibar ve en çalışkan sanatçılardan... O da coronalı günlerde kendi dünyasında farkındalıklar yaratıp instagram hesabından şimdilerde ''Tuğrul Arıyooo'' diyerek sanatçı dostlarına telefon açarak neşeli görüşmelerini bizlerle paylaşıyor.

07 Nisan 2020 13:48
SÜEDA ÇİL; SONSUZ ODA İLE HAYATIMIZIN KAPILARINI AÇALIM!

Tiyatro ve televizyon dizilerinin başarılı ismi Şehir Tiyatrolarının ödüllü oyuncusu Süeda Çil ile Corona'lı Günler'de Levent Nispetiye Caddesi üzerinde bulunan SüdeaÇilStüdyo'da buluşup Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği oyunculuk eğitimi için ünlü isimlerin de yayına katıldığı bilgilerle online eğitim verdikleri Sosnuz Oda’yı konuştuk.

31 Mart 2020 14:38
CORONA'LI GÜNLERİ YAŞAMAYA ALIŞTIM MI?

Kimin aklına gelirdi tüm Dünya’nın bir olup aynı şey için aynı zamanda tek yürek olacağı, ''ne yapacağız'' diye birbirimize sorular soracağımız şu günler ... Sanki bilim kurgu tadında bir film var ekranda, bu tür olayları izlerken ''film bu, nasıl olsa sonunda kurtulacaklar, geçecek bitecek'' diye düşürsün ama, bu Corona biraz ürkütmeye başlamadı. Hepimizi......

24 Mart 2020 16:49