Caner Ural
ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural caner@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 26 YAZI

TUĞRUL ARIYOOOOO!

Çok yönlü bir sanatçı Tuğrul Tülek; sinemadan tiyatroya, televizyon dizilerinden eğitmenliğe, seslendirmelerden son dönemdeki müzik çalışmalarına her konuda dikkatleri üzerine çeken sanatçı birçok işi başarıyla devam ettiriyor. Tanıdığım en kibar ve en çalışkan sanatçılardan... O da coronalı günlerde kendi dünyasında farkındalıklar yaratıp instagram hesabından şimdilerde ''Tuğrul Arıyooo'' diyerek sanatçı dostlarına telefon açarak neşeli görüşmelerini bizlerle paylaşıyor.

07 Nisan 2020 13:48
SÜEDA ÇİL; SONSUZ ODA İLE HAYATIMIZIN KAPILARINI AÇALIM!

Tiyatro ve televizyon dizilerinin başarılı ismi Şehir Tiyatrolarının ödüllü oyuncusu Süeda Çil ile Corona'lı Günler'de Levent Nispetiye Caddesi üzerinde bulunan SüdeaÇilStüdyo'da buluşup Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği oyunculuk eğitimi için ünlü isimlerin de yayına katıldığı bilgilerle online eğitim verdikleri Sosnuz Oda’yı konuştuk.

31 Mart 2020 14:38
CORONA'LI GÜNLERİ YAŞAMAYA ALIŞTIM MI?

Kimin aklına gelirdi tüm Dünya’nın bir olup aynı şey için aynı zamanda tek yürek olacağı, ''ne yapacağız'' diye birbirimize sorular soracağımız şu günler ... Sanki bilim kurgu tadında bir film var ekranda, bu tür olayları izlerken ''film bu, nasıl olsa sonunda kurtulacaklar, geçecek bitecek'' diye düşürsün ama, bu Corona biraz ürkütmeye başlamadı. Hepimizi......

24 Mart 2020 16:49
BEETHOVEN 250 YAŞINDA!

Müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan Ludwing Van Beethoven’in 250. doğum günü dünyada çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

16 Mart 2020 13:03
TURİZM HAYALİMDİ!

Yaz geldi mi geliyor valla, hava baharın ilk günleri ile birlikte birden ısınmaya başladı. Bir türlü tam anlamıyla gelemeyen kışa rağmen doğa kendini yenilemeye başladı bile, tabii ki insanoğlu da imkanları dahilinde yeni yerler görmek, yeni tatlar tadabilmek biraz olsun sıkıntısını aşmak, kendini geliştirmek için gezmelere başladı yeniden...

09 Mart 2020 12:23
AMADEUS SAHNEDE !

Lise yıllarımda AKM de sahneleniyordu ‘AMADEUS’ şimdi ki gibi kapalı gişe idi, hiç unutmam Felsefe Öğretmenim Gülçin Hanım sınıf arkadaşlarımdan 5-6 kişiyi o muhteşem müzikali izlemeye götürünce içimde ukde kalmıştı ‘ AMADEUS ‘ . Bu sezon Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu sahneye koyunca müzikali izlemek farz oldu tabi ki.

02 Mart 2020 13:51
GÖBEKLİTEPE HARBİYE’YE KURULUYOR !

Yaklaşık 18 yıldır moda dünyasına farkındalıklar yaratan Dosso Dossi her yıl gerçekleştirdiği etkinliklerine bir yenisini ekleyerek Dosso Dossi Fashion Show kapsamında, 17 Mart’ta gerçekleşecek defilesinde yine gündem yaratacak gibi gerçekleştirdiği şovlar ve podyumunda yürüttüğü dünyaca ünlü top modeller ile uluslararası bir üne kavuşan Dosso Dossi Fashion Show, bu kez ünlü top model Alessandra Ambrosio’yu Göbeklitepe’de yürütecek.

24 Şubat 2020 10:42
NÜKHET DURU’NUN '' HİKAYESİ VAR!''

Kim sevmez Nükhet Duru’yu, sahnesini, cilvesinİ... Hele hele o o güzel şarkılarını şimdilerde Türk halkının çok sevdiği bu özel kadın; müzik hayatının en özel parçalarını, sevdiği ve seçtiği ünlü müzisyenlerle birlikte seslendirip, yeniden yorumladığı “Hikayesi Var” albümü ile müzik severelere sundu, geçen hafta İstanbul’un en popüler mekanlarından Okan Bayülgen’in sahibi olduğu Dada Saloon Kabaret'te albümün özel partisiyle bir defa daha onu sahnede görmek muhteşemdi.

17 Şubat 2020 09:26
SABAHATTİN ALİ ŞARKILARI ALBÜM OLDU !

Sezonun en başarılı işlerinden ''Aldırma Gönül'' müzikaliyle kapalı gişe sevenleriyle buluşulan Ferhat Göçer geçtiğimiz hafta bir sürpriz yaparak Poll Production etiketiyle ''Sabahattin Ali Şarkıları'' adı altında adeta arşiv değeri taşıyan çok özel bir albüm çıkardı.

10 Şubat 2020 17:22
HERKES ONU MERAK EDİYOR!

‘Aşk Tesadüfleri Sever 2 ‘ filmi vizyonda Gülçin ve Kostas adlı iki sevgilinin gerçek yaşamından alınan İpek Sorak’ın hikayeleştirdiği, Ömer Faruk Sorak ile İpek Sorak’ın beraber yönettiği bu mükemmel iş devam filminden ziyade iki ayrı zaman diliminde yaşanan iki ayrı aşkı anlatıyor, Her yaptığı projeyi merakla beklediğim, heyecan ile izlediğim keyif alarak salonu terk ettiğim Ömer Faruk Sorak bu işinde de konuşturmuş kendini, bir yönetmen görüntü yönetmenliğinde de gerçekten başarılı ise tabi ki ortaya çıkan iş mükemmel ötesi oluyor.

03 Şubat 2020 09:55
TİYATRO’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR !

"Tiyatro İyidir!" denir ya gerçekten öyle. İnsanın ufkunu açan, yer yer sarsan, yer yer güldüren, çoğu zaman öğreten bir sanat dalı değil mi? Geçen yıllara oranla bu sezon tiyatro kendini epeyce yükseğe çıkarmadı mı? Her ne kadar koca İstanbul’da çokça salon olmasa da birbirinden yüksek değerde işler var. Daha öncesine göre popüler isimlerinde kendini geliştirip sahneye çıkıp alkışa ortak oluşları gözardı edilemeyecek kadar arttı. Bu hafta Kerem Pilavcı ve Çağrı Şensoy imzalı güzel iki iş izledim.

27 Ocak 2020 09:52
‘SENİNLE EVLENİRMİYİM?’ GÜLME GARANTİLİ!

Gülme garantili bir oyun ‘Seninle Evlenirmiyim?’ Dormen kadrolu Yosi Mizrahi ve Şebnem Özinal rol alıyorlar. Haldun Dormen’in süpervizörlüğünde gülmekten kırıldığınız bir oyun, ben ki hiç yapmam bir arada kahkaha attım izlerken.

20 Ocak 2020 10:46
İSLAM DİNÇ; BARMENLİK TUTKUYLA YAPMANIZ GEREKEN BİR İŞ!

Alaçatı’nın gözdesi Limon Köyiçi Aralık sonu Etiler Nispetiye Caddesinde açıldı, açıldığı günden beri de Alaçatı gecelerini aratmayan güzellik de misafirlerini ağırlıyor, Fancy Group’a bağlı Yasin Becek’in başarı ile işlettiği mekana daha girerken hemen ana kapıda bulunan mekanın isminden alınan simgeleri sap sarı limonlar karşılıyor sizi, girişde Dj Yiğit Özdemir’in dünden bugüne özenle seçtiği seçkileri kulağınıza usul usul gelirken eğlence ‘Limon da başlamış ‘ diyorsunuz bir anda...

13 Ocak 2020 11:02
NEVRA SEREZLİ; SAĞOLSUNLAR HİÇ UNUTULMADIM !

Tiyatro’yu bizim kuşağa sevirenlerden biri Nevra Serezli, bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan, Dormen, Çevre Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Tiyatro İstanbul'da oynadığı oyunlarla nice ödül kazanan Nevra Serezli onbir yıl aradan sonra Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya döndü haftasonu.

06 Ocak 2020 14:58
CENK EREN ‘DEN “SELDA BAĞCAN ŞARKILARI”

Cenk Eren, 'Repertuvar’ proje albümleri serisine ‘Selda Bağcan Şarkıları' nı ekledi, ay sonuna doğru müzik marketlerde yerini alan albüm şu aralar pek revaçta, uzun sürede dillerden düşmeyecek gibi bu kışın en popüler mekanlarından Ali Sayar’ın işlettiği Chin Chin İstanbul’da sahne alan sanatçıyı sahnesi öncesi kulisinde ziyaret edip albümünü konuştuk.

30 Aralık 2019 11:03