Levent Erçetingöz
Tüm yazıları MİAMİ VİBES Levent Erçetingöz lev@gecce.com 01 Nisan 2019 12:01

Dragon Restaurant; Vazgeçilmez Lezzet

İstanbul’da pek çok iyi restaurant olmasına rağmen sınırlı sayıda başarılı Çin restaurantı var. Yıllardır kalitesini bozmayan ve hep aynı çizgide ilerleyen Dragon Restaurant, benim için 1 numara.

Harbiye’de ki Hilton Otel’inin içinde bulunan Dragon Restaurant hem atmosferi hem de lezzetleriyle öne çıkıyor. Özellikle çıtır Pekin ördeği ve buharda Çin mantısı vazgeçilmeyen lezzetlerden. Neredeyse 18 yıldır Gecce Mekan Ödüllerinin sahibi olan Dragon Restaurant bu ödülü ne kadar hak ettiğini bir kez daha gösterdi.


Avrupa, ABD ve Latin Amerika’da birçok farklı festivalde performanslar sergileyen, Afro-Latin ve elektronik müzik ile özdeşleşen ritimleriyle melodik ve duygusal tarzlara sahip Paraguay asıllı Santi ve Tuğçe geçtiğimiz Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkez’inde konser verdi. Hem Hispanik hem de Türkçe şarkıları kendi tarzlarıyla yorumlayan ikili muhteşem bir performans sergiledi. Zorlu başarılı etkinliklerine devam ediyor. Mayıs ayında ise Jazz Festivali ile karşımıza çıkıyor.


Sagopa Kajmer, Cumartesi geccesi Mori Performance sahnesindeydi. Ünlü rapçi, hem eski hem yeni şarkıları ile sevenleriyle buluştu. Bu sayede Maltepe’de ki Mori Performance’a da gitmiş oldum. Bir Gecce Mekan üyesi olan Mori, gerçekten büyük bir konser alanı. Sagopa Kajmer konseri dolayısıyla kalabalık kapıdan dışarıya taşmıştı. Her hafta en az 2 gecce etkinlik olan Mori Performance pek çok farklı sanatçı’yı karşımıza çıkarıyor.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: mori , mekan , dragon

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz