Levent Erçetingöz
Tüm yazıları MİAMİ VİBES Levent Erçetingöz lev@gecce.com 05 Kasım 2018 12:35

Dinner Party Konsepti!

Miami gecce hayatının en populer yanlarından biri pek çok dinner party mekanının olması. Bu konsept yemek yerken eğlencenin başlaması ve gecce boyunca süren showlar ve kaliteli müzik ile devam etmesidir. Dünyaca ünlü kulüplerden Baoli, Villa Azur ve Bagatelle bunlara örnek gösterilebilir.

İstanbul’da ise bu konseptin benzeri neredeyse çoğu yeni nesil meyhanede var. Yemek sırasında çalan yüksek ses Türkçe müzik ve eğlence. Ama şu ana kadar Miami’de ki konsepte en yakın gördüğüm mekan kesinlikle Fenix’ti.

Bu cumartesi Fenix’e gittiğimde ilk olarak barından ve dekorasyonundan çok etkilendim. Bir mekanın içinde ki barın görünüşünün ve design’ının gelen müşterilerin güzel vakit geçirmesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Fenix’te mutfağın Güney Amerika ve özellikle Peru üzerine olduğunu gördüğümde daha da çok hoşuma gitti.
Miami’de yaşarken bu mutfağı çok iyi öğrenme fırsatım olmuştu.


Yuzu meyvesinin suyu içerisinde gelen Tuna Tartare ve Avocado ile Sırlanmış somon Tiradito ve Jalapeno başlangıçlardan favorilerimdi. Menüde ana yemek olarak pek çok seçenek olsa da taco çeşitlerini gördüğümde hemen sipariş verdim. Gördüğüm kadarıyla Türkiye’de çok popüler olmayan bir yemek seçeneği olsa da, Miami’de kaldığım 9 yıl boyunca taco yemeye çok alışmıştım. Dana Kaburga&Salsa ve Karides Tempura&Guacomole taco’lar çok başarılıydı.

İstanbul’da bu kadar başarılı ve lezzetli bir restaurant daha görmek bir kez daha bu sektör’de ne kadar ileride ve kaliteli bir yerde olduğumuzu düşündürdü. Yemek sırasında ve sonrasında devam eden doğru seçilmiş kaliteli müzikler ile devam eden Cumartesi geccem benim için unutulmazdı.


Fenix, yurtdışından gelen misafirlerimi kesinlikle götürmek isteyeceğim mekanlardan biri oldu benim için.

***

Kış başladığından dolayı Swiss Hotel’de ki 16Roof kapandı ve Gabbro sezona merhaba dedi. Tamamen 16Roof’ta ki başarılı ekip ile devam eden Gabbro boğaz’ın kalbinde muhteşem manzarasıyla hem dünya mutfağından lezzetler sunuyor hem de jazz/blues/lounge tarzında kaliteli canlı müzik performanslarıyla unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Her Cumartesi Serhat Kılıç’ın da canlı performans sergilediği Gabbro’yu kesinlikle tavsiye ediyorum.

***

Arnavutköy’ün yeni mekanı Rise’n Fall bu hafta kapılarını İskender Paydaş performansı ile açtı. Arkadaşım Kutsi Süer’in işletmeciliğini yaptığı mekan haftanın 4 günü canlı müzik yapıyor. Sanatçıların her hafta değişeceği Rise’n Fall haftanın son günü Bendeniz performansıyla adeta göz boyadı. Hayırlı olmasını diliyorum!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Fenix , dinner , gabbro , risenfall

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz