Levent Erçetingöz
Tüm yazıları MİAMİ VİBES Levent Erçetingöz lev@gecce.com 30 Ekim 2018 13:27

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. 6 yıldır Miami’de olduğumdan dolayı Türkiye’de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılma fırsatım olmamıştı.

Geçtiğim her yolda, gittiğim her mekanda, gördüğüm her binada Türk bayrakları olması, sokaklarda herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir heyecanla yaşaması uzun zamandır görmediğim ve yaşamadığım bir duyguydu.

Karaköy’de ki Mahkeme Lokantası’nda Gül Erçetingöz ve Sercan Yaşar’ın düzenlediği Cumhuriyet Geccesi’ne gittiğimde bayram coşkusunu tamamen yaşama fırsatım oldu. Büyük bir özen ile hazırlanmış davet tamamen kırmızı beyazdı. Mahkeme lokantası’nın eşsiz ambiansı, lezzetli mezeleri ve yemekleri, Serhan Sokulgan ve Serkan Bycall’ın müthiş müzikleri ile unutulmaz bir gecceydi.


Gecce’nin en büyük sürprizlerinden biri olan 4 kişilik bando takımının mekana gelmesi davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Bu vesile ile herkesin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını tekrardan kutluyorum ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimiz için canını vermiş tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

***

Cumartesi gecesi Frankie’ye gitme fırsatım oldu. İçeri girer girmez ne kadar kaliteli bir yer olduğunu hem dekordan hem de çalışanların güleryüzlü olmalarından anladım. Hem Akşam yemekleri hem de sadece keyifle içki içmek için mükemmel bir adres olan Frankie’nin hem iç hem de dış teras bölümü var.

Executive Chef Melih Demirel’in yemekleri inanılmaz başarılı. Türk mutfağı ağırlıklı olan Frankie nerdeyse her malzemeyi yerel üreticilerden alarak ülkemizin yerel mirasına sahip çıkıyor ve müşterilere mutfak şöleni yaşatıyor.
Başlangıçlardan ev yapımı lakerda ve ayı mantarıyla gelen kerevit mutlaka denenmesi gereken yemekler. Eşsiz görsel sunumu ile steak tartar, serbest gezen tavuk yumurtası ile karışınca tam bir lezzet şöleni oluyor. Yemek sonrasında başlayan canlı müzik ile geceniz hareketleniyor.

Haftanın 6 günü farklı sanatçılar ile canlı müzik performansı olan Frankie mutlaka görmeniz gereken bir yer!

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Mahkeme Lokantası , Frankie

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz