Levent Erçetingöz
Tüm yazıları MİAMİ VİBES Levent Erçetingöz lev@gecce.com 12 Nisan 2019 13:14

Alaçatı'da 3 gün sezon provası!

10. Alaçatı Ot Festivali ile Alaçatı sezonu geçtiğimiz hafta açıldı.

Yeni açılan ve klasikleşen pek çok mekanı ziyaret etme imkanım oldu benimde bu sayede. Hava yağmurlu olmasına rağmen yoğun ilgi gören Alaçatı Ot Festivali’nde ki ilk durağım Limon Köyiçi oldu.

Alaçatı ile özleşen mimari dokuya sahip bir yer olan Limon Köyiçi en popüler yerlerden biri. Hem lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bir restaurant hem de eğlenebileceğiniz bir gecce klübu. Sezon açılana kadar ise haftasonları happy hour’lar düzenliyorlar.

Geniş ve yenilenen menüsü ile pek çok seçenek sunan Limon Köyiçi’nde ıspanaklı yeşil karides tempura ve ağır ateşte pişmiş kuzu incik kesinlikle favorim.

Müzik ise gerçekten bambaşka bir konsept. Daha önce gittiğim hiçbir mekanda bu kadar farklı ve apayrı tarz müziğin aynı geccede çaldığını duymamıştım. Ethnic deep house, rnb, house, Türkçe pop, ve hatta türkü bile çalabiliyor. Bu konsept sayesinde gelen misafirler tabiî ki daha çok eğleniyorlar.

Yaz sezonu açılmadan başarılı bir ot festivali haftasonu geçiren Limon Köyiçi sezon başladıktan sonra Alaçatı’nın en iyi mekanlarından biri olmaya devam edecek.


Nişantaşı’nın sevilen mekanı Dio Nişantaşı bu sene Alaçatı’da açtı. Köyiçinde bulunan Dio Alaçatı’yı da ziyaret ettim. Öncelikle mekanın tam ortasında bulunan yuvarlak şömine gerçekten müthiş. Şömine etrafında ki koltuklarda oturup şarap yudumlamak tam bir keyif. Yenilenen menüsü ile lezzetli akşam yemeklerı için ideal olan Dio aynı zamanda ise canlı müzik sahnesiyle öne çıkıyor.Ot festivali kapsamında açılan Dio Alaçatı’da hem Boygar hem de Melsum sahneye çıktı. Dio Alaçatı sezon açıldıktan sonra Alaçatı’nın yeni gözdesi olacağı şimdiden belli.

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: alaçatı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz