Sitare Atabay
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Sitare Atabay sitare@gecce.com 09 Mayıs 2018 17:26

Toprağın kadınlarından enfes lezzetler!

Her köşe yazımda olduğu gibi bu yazımda da siz değerli okuyucularıma Merhaba demek istiyorum. Bu hafta bir Merhaba demenin dahi ne kadar zor olduğunu öğrendiğim bir hafta oldu. Farkındayım ki insani olarak bazı şeyleri arka plana atabiliyoruz. Yine de belirtmek istiyorum. Beraber bir mekanda sohbet edip değerli olan zamanınızı ayırdığınız insanlara bir Merhaba demeyi çok görmeyin. Bu her şeyden önce kendinize dürüst olabilmenizin altın kuralıdır. Neyse bu haftalık nasihatımı da verdiğime göre, BigChefs’in bizlere hazırladığı yepyeni menüsünden bahsetmek istiyorum.

BigChefs hepimizin zamanla unuttuğu ya da unutturulmaya çalıştırıldığı bir şey hatırlattı. Emek veren kadınları, kadınlarımızı...


Çalışan kadınların sadece okul bitirip eline işini gücünü alan, şirketlerde çalışan kadınlardan ibaret olmadığını hatırlatan BigChefs, tarlalardan taptaze ürünlerin bizlere ulaşabilmesi için emek veren o kadınlarla beraber “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesini gerçekleştirdi.


Yerel kadın üreticileri ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmaları yolunda desteklemek amacıyla “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesiyle üreticilerden tedarik edilen taptaze ve yöresinden lezzetler yeni menüde yer alıyor.


Hepiniz bilirsiniz ki BigChefs’in ev sıcaklığını aratmayan bir atmosferi var. Ben bu yeni ve lezzetli menüde Kumru Taco’ya bayıldım. Izgara Ahtapot, Fırında Kuzu İncik, Dondurmalı Helvalı Küp, Mangal Tavuk Şiş, Somon Avokadolu Tartar gibi bir çok lezzetli sunumları ayrıca tavsiye ederim.


Ben biraz daha sağlıklı bir yemek yemek istiyorum diyorsanız sizlere Kaz Dağları'ndan Gülsüm & Hasibe Akın'ın leziz keçi beyaz peynirinden yapılan ‘Keçi Beyaz Peynirli Çiftlik Salatası’nı öneririm. Peynirin tadını uzun zamandır bu kadar güzel almamıştım. Hele ki o yeşilliklerin kokusu yok mu? Sanırım canım çekti. Bu akşam BigChefs’e uğrayacağım gibi duruyor.Kendinize bu hafta çok güzel bakın. Kalbinizi her daim iyiliklerle temsil edin. Başkaları öyle diye de asla kendinizden ödün vermeyin... Lezzetle, güzellikle kalın.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Begüm Demircioğlu , BigChefs

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz