Berfe Sancar
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Berfe Sancar [email protected] 06 Ocak 2020 11:08

LEVENT’TEN TARABYAYA MEKAN GÜNCESİ

“Yaşam bizim için meçhuldür. Bilebildiğimiz tek şey, bu dünyaya yemek ve olabildiğince uzun yaşamak için geldiğimiz.” demiştir Richard Bach. Bende olabildiğince gezip, yeni lezzetler keşfetmekle meşgulüm. Hatta size anlatacaklarım var! Başlayalım mı?

BIG CHEFS BIG LOVE!


Bu hafta, 60’ı aşkın şubede hizmet veren Big Chefs’in Tarabya şubesine kahvaltı yapmak için gittik. İçeri girdiğimizde tüm Big Chefs şubelerinde olduğu gibi birden fazla ayna ve şık çiçeklerle karşılaştık. Böyle ferah girişleri severim, mekanlar giriş konseplerinden herzaman içeride ne ile karşılacağımızın sinyallerini verir. Kapalı ve açık alandan oluşan restaurant, havanın soğuk olması sebebi ile şuan sadece kapalı alanı kullanıyor. Bu nedenle rotamızı iç bölüme çevirdik.

Dingin deniz manzarasının hemen yanında bulunan bir masa için bizim gibi önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Özellikle pazar günü, kalabalık aileler veya dostlarıyla vakit geçirmek isteyenler tüm masaları doldurabiliyor fakat beklerseniz, sirkülasyon şeklinde değişim kaydeden bu restaurantın herhangi bir masasında yerinizi alabilirsiniz. Alanda masaların tek tip olmayışı ve kitaplıkların konsepte dahil edilmesinin de ayrı bir şıklık oluşturduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Duvarda bulunan kocaman ve led ışıklarla donatılmış “BİG LOVE” yazısı ise dinamizm yaratan bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor.


Sık gittiğim mekanlardan biri olan Big Chefs yöresel yemeklere modern dokunuşlar katarak herzaman misafirlerine harika deneyimler yaşatıyor. Menüyü elimize aldığımızda özellikle kahvaltı bölümünde çeşitliliğin fazla olduğunu görmemiz mümkün. Tercihim ise çevremdekilere de daima önerdiğim ve bu modernliğin en somut tercihlerinden biri olan “Ana Dolu Dolu Kahvaltı” oluyor. Yöresel birçok peynir, zeytin, ekmek çeşidi ile harmanlanan bu seçenek, farklı lezzetler denemeyi sevenlerin ilk tercihi olacak. Peynir çeşitlerinden Erzincan’ın tulum peynirine ve Kars’ın eski kaşarına bayılacaksınız. Antakya kırma zeytininin ise Bolu ekmeği ile karma uyumunu bir tek Big Chefs yakalayabilir.
Denize nazır, şahane lezzetlere ev sahipliği yapan ve fiyat ortalaması olarak gayet makul olan bir mekanda kahvaltı yapmak isterseniz Geccemekan olarak size Big Chefs’i şiddetle tavsiye ediyoruz. Gitmişken meşhur çay üzümü sosu ile servis edilen San Sebastian Cheesecake’in tadına bakmayı da unutmayın. Bigchefs bize bu tatlının mutlulukla bir ilgisi olduğunu apaçık ortaya koyuyor.

Kalbe giden yol: BUTCHA STEAKHOUSE

Karnınızın guruldadığı ve nerede yemek yiyeceğinizi asla bilmediğiniz bir gün için, kararsızlığınızı alıp götürecek harika bir önerim olacak. Levent’te kocaman ve kırmızı bir tabela görüyorsanız hemen yanına yaklaşarak soluğu içeride almalısınız. Çünkü ortalamanın üstünde bir steak kültürü ile tanışmanızı istiyorum. Butcha Steakhouse!


Kalbe giden yol ruhu olan tabaklardan geçer. Butcha bu hazzı eşsiz lezzetlerle dolu tabaklarda sunuyor. Şeflerin özel tarifleri ve sunumlarıyla adeta sizi baştan çıkarttığını hissedeceksiniz. Hemen bir köşeye not etmelisiniz. Kibrit patates ile süslenen Et Sushi, dana lokum ile hazırlanan Şef Spesiyal, imza niteliğinde Dana Asado ve sunumuyla kendine hayran bırakan Kuzu Kafes öncelikli olarak tadına bakmanız gereken lezzetler olarak aklınızda mutlaka yer etmeli. Biraz renkli bir favoriden de bahsedelim. Et Tartar! Zırhlanan bonfile etinin ortasına konan bıldırcın yumurtası tüm sevimliliği ile tabaktan size gülümsediğinde ne demek istediğimi anlayacaksınız.


Peki cumartesi akşamı için güzel bir planınız var mı? Butcha Steakhouse şeflerinin özenle hazırladığı peynir ve füme tabağını söyleyip, yanında güzel bir şarap ile canlı müzik eşliğinde haftanın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Her cumartesi saat 21:00’da keyifli bir akşam yemeğine Toyhan Avcı güzel sesiyle eşlik ediyor. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: BUTCHA , STEAK , BIGCHEFS , TARABYA , LEVENT , BERFE

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz