Berfe Sancar
MEKAN ROTALARI Berfe Sancar [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 25 YAZI

'GÜZEL BİR YEMEK YEMEDEN İYİ DÜŞÜNEBİLEN YA DA SEVEBİLEN KİMSEYİ TANIMADIM.'

Yüzümüze vuran güneşin ilk ışıklarında muhteşem bir enerji var. Hissediyor musunuz? Temmuz geldi! Tonla enerji, dostlarla keyifli sohbetler, gecce yarısına kadar süren kahkahalar, aşk dolu romantik masalar… Hayatın ağırlığı içimizde bir kuytuda kalsın, biz mis gibi kiraz kokalım!

08 Temmuz 2020 00:13
GÜNEŞİ TOPLADIK!

Uyandığımızda gökyüzündeki parça parça bulutların arasından süzülen deli dolu bir güneş bize gülümsemeye başlıyor. Baharın geliyor olması mı yoksa ruhen artık değişeceğimize karar vermek mi bizi böyle heyecanlandırıyor bilmiyorum ama güzel şeyler olduğu kesin! Sarı sıcağı, herkesin enerjisini değiştiriyor. Mekanlarında! Bir bakalım neler oluyor…

10 Mart 2020 11:15
ANTALYA'NIN HAZİNESİ: AKRA HOTEL

Tatil planları eğlencelidir. Nereye gideceksiniz? Neler göreceksiniz? Ve en önemlisi, nerede kalacaksınız? Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un kalabalığını geride bırakarak, tempomuza ve işlerimize ufak bir ara verdik ve Antalya’nın cenneti Akra Hotel’de, eşsiz Akdeniz manzarasının büyüleyici ritmine kapılmayı tercih ettik. Eğlencenin, gurme lezzetlerin, atmosferin odak noktasında zamanı durdurduk. Akra, tahmin ettiğinizden çok daha fazlası!

05 Mart 2020 11:02
ŞUBAT'TA NEREDEYDİK?

İstanbul’un; kalitesini koruyan, klasikleşmiş ve popülerliği ile isminden söz ettiren iki mekanını anlatalım bugün...

24 Şubat 2020 10:30
NAMLI GURME’DE KAHVALTI, 360 İSTANBUL’DA AKŞAM YEMEĞİ!

Güne güzel bir başlangıç yapmak ve günün yorgunluğunu, harika bir manzara eşliğinde çıkarmanız için sizlere önerilerim var…

19 Şubat 2020 20:49
İÇİMİZDEKİ AŞK GÜCÜ

Binbir mücadeleden geçerek ayakta tuttuğumuz aşkın sureti, 14 Şubat’ta sevdiğimizin gözlerine yansıyor. Bu savaştan sağ çıkabilenlerin günü olan “Sevgililer Günü” geldi çattı! Kalbimizin atışını hızlandıran bu özel günde en romantik seçenekler neler olabilir? Benim aklımda harika yerler var, birlikte bakalım mı?

10 Şubat 2020 09:20
ŞUBAT İÇİN GECCEMEKAN ÖNERİLERİ

Şubat ayına giriş yaptığımız bu günlerde içinizi ısıtacak kış esintili mekanlara göz atmaya ne dersiniz? Sizler için mekanların en sote köşelerini, en lezzetli sıcaklarını, en tatlı ambiyanslarını bahsetmeye başlayalım öyleyse...

03 Şubat 2020 13:31
ALIŞVERİŞ SONRASI NEREDEYİZ?

Emaar Square Mall iki popüler mekana ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz günlerde nasıl bir plan yapacağımıza karar veremedik. The Galliard Restaurant’da şık bir yemek mi? Tickerdaze Spors Pub’ın salaş ambiyansında atıştırmalıklar eşliğinde bir şeyler içmek mi? Bence ikisi de!

27 Ocak 2020 11:56
ETİLER’İN AMERİKANI VE TARABYA’NIN KIYI’SI

Geçen hafta, en köklü lezzetlerin adresi Kıyı Balık ve Amerikan mutfağı ile Etiler’e güneş gibi doğan Rustyfork İstanbul'a gittim. Keşfetmek istediğiniz minik lezzet önerileri ve birçok sorunuzun cevabı burada! Başlayalım öyleyse!

20 Ocak 2020 12:55
KAHVALTININ AJİA HOTEL HALİ!

Kanlıca’nın denize nazır harika bir noktasında yer alan Ajia Hotel; ruhun derinliklerine işleyerek adeta huzurun ismini değiştiriyor.

13 Ocak 2020 10:57
LEVENT’TEN TARABYAYA MEKAN GÜNCESİ

“Yaşam bizim için meçhuldür. Bilebildiğimiz tek şey, bu dünyaya yemek ve olabildiğince uzun yaşamak için geldiğimiz.” demiştir Richard Bach. Bende olabildiğince gezip, yeni lezzetler keşfetmekle meşgulüm. Hatta size anlatacaklarım var! Başlayalım mı?

06 Ocak 2020 11:08
MİTOLOJİNİN YALDIZ SAÇLI BALIK KADINI:MEOS! “ARTIK MEOS’U BULABİLMENİN TEK YOLU TADINA BAKMAKTIR...”

Gittiğimiz mekan genelde karakterimizle doğru orantılı olur. Sosyal ağlar üzerinde gördüğümüz; “En sevdiğiniz mekan hangisi?” konulu testler eğlenceli fakat belki de gerçeği yansıtıyordur. Gelelim benim nasıl bir yer sevdiğime... Ben çevremde pozitif ve güleryüzlü personeller görmeye bayılırım. Beni iyi hissettirecek yemekler ve iyi hissettirecek bir konsept isterim. Kısık bir müzik eşliğinde huzurlu ve samimi sohbetler edebileceğin kendim gibi bir yer... Böylelikle enerji alanım asla kirlenmez. İşte Florya’ya gittiğimde de kuşkusuz istediğim bu özelliklere sahip mekan Meos Balık!

30 Aralık 2019 11:02
EFSUNKÂR MAVİNİN SIĞINAĞI: MAVİ BALIK

25 yılı deviren Mavi Balık, ismi gibi mavi bir dünyaya açıyor kalbini. Bu ruhu elde eden kimse kolay kolay vazgeçemiyor bu mekandan. Görebileceğiniz en iyi balık kültürü ile sentezlenen ve böylelikle bir klasik haline gelen Mavi Balık, çeyrek asırdır vazgeçilmez bir lezzet durağı…

23 Aralık 2019 10:50
ZORLU’NUN IŞILTISI: MORINI

Zorlu Center içerisinde yer alan İtalyan Restaurant’ı Morini, daima büründüğü sade şıklığı ve zerafetiyle ışıl ışıl parlıyor. Yarattığı görkem; bizi duymaktan hoşlandığımız bir dinleti, müzik tınısına götürüyor. Morini, yeme-içme sektöründe kendine has konumu ile dikkat çekiyor. Peki Morini sektörde nasıl bu kadar hızlı bir şekilde büyüdü ve markalaştı?

16 Aralık 2019 11:57
FARKLI, ŞIK, ELEGANT: 'LUCCA STYLE'

Gizemli ve sıra dışı bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise gelin sizinle birlikte İstanbul’un kalbinin attığı Bebek’e uzanalım. Cem Mirap’ın kurucusu olduğu Lucca, yıllardan beri süregelen bir popülarite ile Bebek’in en gözde mekanlarından biri.

12 Aralık 2019 11:37