Mekan Gezgini
MEKAN ROTALARI Mekan Gezgini cansu@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 115 YAZI

LİVERA SPA'DA TATİL TADINDA GÜNLER...

Temmuz ayına girmemizle birlikte herkes tatil beldelerine yöneldi. Yaz aylarının kalbinin attığı Çeşme, Bodrum gibi tatil rotaları dolup taşmaya başladı bile. Peki ya tatile gidemeyenler? İstanbul'un asla azalmayan kalabalığından, bitmek bilmeyen trafiğinden ve boğucu sıcağından bunalanlara harika bir önerim var. İstanbul Florya'da Crowne Plaza'nın bünyesinde bulunan Livera SPA'da kendinizi tatilde gibi hissedebilirsiniz.

05 Temmuz 2019 13:31
ÇEŞME/ALAÇATI REHBERİ!

Bayram tatiliyle beraber Çeşme sezonu tam anlamıyla başladı. Her yıl olduğu gibi Alaçatı yine yürünemeyecek hale gelmişti... Ancak ben de kalabalığına rağmen bayram tatilini Çeşme'de geçirmekten vazgeçemeyenlerdenim... Birçok mekan bayramla birlikte 2019 yaz sezonuna kapılarını açtı. Tatil boyunca gezdiğim tüm mekanlardaki gözlemlerimi sizlere tek tek aktaracağım...

11 Haziran 2019 09:48
ALAÇATI'DA YAZ SEZONUNDA LİMON RÜZGARI ESECEK!

Hafta sonu Alaçatı'da yaza merhaba deme fırsatını yakaladım... İzmirliler iyi bilir, Alaçatı şu anda yaz boyunca en çok özlenilecek dönemini yaşıyor. Hareketli ama karmaşasız... Beach'lerin çoğu sezon açılışını yapmış bile. Bu yıl 10. su düzenlenen Ot Festivali'ne damga vuran Alaçatı Limon Köyiçi de 24 Mayıs Cuma günü 2019 yaz sezonuna "merhaba" dedi.

27 Mayıs 2019 11:59
İFTAR SOFRASINDA DİLEDİĞİNİZ HER ŞEY ULUDAĞ ET LOKANTASI'NDA!

Yüzyılların geleneği olan iftar sofralarında Uludağ Et Lokantası Türk Muftağının keyfini çıkarabileceğiniz bir klasik olmaya devam ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte İstanbul'da herkes ferah mekanların arayışına başladı. Mavi ile yeşilin kucaklaştığı eşsiz manzarasıyla misafirlerini ağırlayan Uludağ Et Lokantası, bir iftar sofrasında olmasını dileyeceğiniz tüm lezzetleri sunuyor...

13 Mayıs 2019 13:49
NİŞANTAŞI'NIN EN GÜZEL BAHÇESİNDE LEZZET ŞÖLENİ!

Havaların ısınmasıyla birlikte İstanbul'un gözde semtlerinden Nişantaşı'nın kalabalığı da git gide artıyor. Nişantaşı'nın kalabalığından bunalanlar ise kendilerine kaçacakları ferah, rahat ve lezzet dolu mekanlar arıyor. Bunun için fazla düşünmeye gerek yok... Nişantaşı'nın en güzel bahçesi Biber Bar Nişantaşı'nda günün her saati ayrı keyifli...

03 Mayıs 2019 11:07
İZMİR’DEN DÜNYAYA SMYRNA BOYOZ

İzmir’de kahvaltı etme şansını yakaladıysanız boyozun lezzetini bilenlerdensiniz demektir… Memleketimin olmazsa olmazı boyozun lezzetini iyi bilenlerden olarak Smyrna Boyoz’un boyozları gibi lezzetlisini daha önce hiç yemediğimi de itiraf etmeliyim. İzmirlilerin 500 yıllık vazgeçilmez lezzeti olan boyoz, “Smyrna Boyoz” markası sayesinde artık dünyaya açılıyor.

25 Nisan 2019 15:26
STEAK HOUSE KÜLTÜRÜNDE FARKLI BİR İVME; "MEAT CHEF."

Denize sıfır konumuyla, güler yüzlü, ilgili çalışanlarıyla ve enfes tatlarla Steak house kültürüne farklı bir ivme kazandıran mekan; Meat Chef. Anadolu Yakası’na kolay kolay geçmeyen biri olarak, geçtiğimiz günlerde yolum İstmarina Avm’ye düştü. Avm’nin içerisinde en üst katta dolaşırken karşınıza Meat Chef’e ait olan boğa heykeli çıkıyor. Mekana girdiğinizde ise inanılmaz ferah ve şık bir konseptle karşılaşıyorsunuz…

19 Nisan 2019 10:29
ALAÇATI'NIN LİMON'U YENİ SEZONA HAZIR!

İzmir’in gözde ilçesi Alaçatı’da geçtiğimiz hafta bu yıl 10.’su düzenlenen Alaçatı Ot Festivali gerçekleşti. Ben de İzmirli olarak tabii ki festivali kaçırmadım… Alaçatı’nın renkli sokakları her zaman olduğu gibi kalabalıktan yürünmeyecek hale gelmişti. Çeşit çeşit otlar, yiyecek ve hediyelik eşya standlarının yanı sıra festivalle beraber sezona kapılarını aralayan mekanlar da yoğun ilgi gördü. Her yaz Alaçatı’ya gittiğimde mutlaka uğradığım Limon Köyiçi ise bu yıl da Ot Festivali’nin favori mekanı oldu.

12 Nisan 2019 10:11
360 İSTANBUL'DA EĞLENCE ŞÖLENİ!

Muhteşem manzara, eşsiz lezzetler ve İstanbul'un en iyi roof restoran & kulübü...

25 Mart 2019 16:24
FARK YARATAN MEKANLARDA BU HAFTA!

Hayatı bir maraton olarak değerlendirirsek bu maratonda en çok aradığımız şeylerden birisi yeni keşiflerdir. En farklı yemeği yemek, en farklı ortamı bulmak, en farklı eğlenceyi yaşamak. Peki bütün bunları yaparken destek almaya ne dersiniz? Evet diyenleri duyar gibi oldum ve bakalım bu hafta sizler için nereleri keşfettim.

27 Şubat 2019 12:05
YOĞUN BİR HAFTANIN ARDINDAN...

Yoğun bir haftayı geride bıraktık. Her yer kırmızı kalplerle, güllerle, sevgi dolu çiftlerle doluydu. Sevgilisi olmayanlar bu durumdan fazlasıyla sıkıldı biliyorum. Sakin, tantanasız, şatafatsız ve rutin bir hafta olsun istiyorsunuz. İşte tam da bu yazı size göre. Bakalım en keyifli, sakin ve lezzetli yemekleri nerede yeriz?

18 Şubat 2019 10:01
LEZZETİNE, TARİHİNE, EĞLENCESİNE DOYUM OLMAYAN MEKANLAR!

Çoğu zaman nereye gideceğimizi, nerede eğleneceğimizi, en lezzetli yemekleri nerede yiyeceğimizi bilemeyiz. Sizin için rotamı keşif yolculuğuna çevirdim. Tarihe dokundum, en keyifli akşam yemeğini yedim, sınırsız eğlencenin doruklarına ulaştım. Bu hafta planlarınıza yardımcı olacak mekanlara gelin hep beraber bakalım…

11 Şubat 2019 11:08
EN İYİ BALIK, EN İYİ ET, EN COOL MEKAN!

Bu hafta sizler için "En" leri gördüm, gezdim ve tattım. Gelin hep birlikte bakalım, bu hafta en iyi eti nerede yeriz? En iyi hangi mekanda keyifli vakit geçirebiliriz? En taze deniz mahsüllerini nerede tüketiriz?

04 Şubat 2019 11:38
ŞEHRİN İÇİNDE HUZUR KÖŞELERİ...

Yoğun ve stresli bir hafta. Şehrin kalabalığı bir yandan, iş yoğunluğu bir yandan... Bedenen ve ruhen dinlenmek, arınmak için ne yapmak gerekiyor dersiniz? Biraz yeşil biraz temiz hava. Belki bir masaj. Ne dersiniz?

30 Ocak 2019 10:40
HAFTANIN LEZZET DURAKLARI

Bazı insanlar için yemek sadece beden ihtiyaçlarının karşılanmasıyken bazılarımız için mutluluğu anlamada büyük yer oynayan tatların zevklerine dair ayrı bir dünyadır. O nedenle peşinden koştuğum her tat beni mutlu ediyor, bunu sizlere aktarmak ise mutluluğu paylaşıp geliştirmeye dönüşüyor. O halde bu hafta zevklerimize hitap eden mutluluklara gelelim şimdi..

14 Ocak 2019 10:04