Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe [email protected]
28 Ekim 2019 12:24

İnsan Kumaşı!

Geçenlerde Gastrotalks etkinliğini gerçekleştirdik.Konuşmacı konuğumuz ‘’Saffet Emre Tonguç ‘’idi.

İnsan kalitesi donanımı nedir - tüm konuklar ile tekrar yaşama imkanı buldum.

Tevazü nedir, İstanbul beyefendiliği nedir, asillik nedir, bilgi sunumu nedir hepsini hepimiz iliklerimize kadar yaşadık.


Saffet Emre Tonguç’u herkes basından tanır ama gerçekten çok çalışkan ve isim hafıza konusunda ve dostluklar konusunda özel bir insan kendisinin katkıları ötesinde bu çizgide ‘’insan ‘’ tanımaktan gelen tüm konuklarımız memnun oldu.

Elbette kendisinin fanları var ama o bağı kurabilmek O ‘nun da değer verdiği insanlar ile aynı masada konuşmacı olması kendisi için de hoş diye düşünmekteyim.

Yer Hilton Bosphorus hizmet manzara gayet kaliteli .Nepal'den Kahramanmaraş'a kadar 30 değerli dinleyicimiz gelmiş. Salonda İstanbul Vali yardımcımız Hülya Kaya ve eşi, Müsiad, Tüsiad, Türsab temsilcileri mevcut.

Hoşuma giden böyle lezzetli donanımlı nitelikli sohbet ortamını özlemişim. Ama gelenler de özlemiş. 2.5 saat göz açıp kapayıncaya kadar geçti.


Kapıda Saffet’in kitap imzası da ayrı bir seramoni oldu.

‘’Gastrotalks’’ için aslında ciddi bir ekip çalışması var. Bu çalışma Marka Doktoru tarafından koordine ediliyor.Yaklaşık 10 kişi sadece bu işe bakıyor.Sosyal Medya, Basın yansımaları, konukların davet edilmesi, tarih yer angajmanı, salon düzeni ve görseller gelenlerin güvenlik soruşturması vb. çok detay var. Bereket bu konuda donanımlı bir ekibimiz var.

GASTROTALKS aslında ülkemiz için çok önemli bir organizasyon. Neden mi? Ülkemizin Gastronomi Turizmi stratejilerinin belirlenmesi bu etkinlikte hazırlanacak. Tüm notlar birleştirilip Kültür Turizm Bakanımız ve Türsab başkanımıza iletiliyor olacak.

Buradan çıkan önemli sonuçlar ülkemizin menfaatine kullanılacak.

Yemek sadece yemek değildir diyorum ama Hilton Bosphorus Yiyecek içecek müdürü Hasan Sabuncu (benim Hasan ağabeyim) mükemmel bir menü hazırlamış idi.

Sadece şunu bilmeniz yeter; salonda Kahramanmaraş konuklarımız var en son gelen tatlı yanındaki dondurma maraş usülü…

Tecrübe zerafet sadece konukta değil Gastrotalks’ın her noktasında geçerliydi.

Salon görselleri ve dekoru ise HRT event tarafından sağlandı. Tüm fotoğraf ve video kayıtları Uba Foto tarafından sağlandı.

Bu konuda emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Bundan sonra Kenan Erçetingöz duayenimizi GASTROTALKS'da konuşmacı olarak bekliyoruz. Bakalım bize hangi akşamı ayıracak.


Başka Kimler mi konuşmacı olacak? Kültür Turizm Bakanımız /Mehmet Ersoy. Türsab Başkanımız Firuz Bağlıkaya, Dilara Koçak ,THY Genel Müdürü İlker Aycı, Eski Turizm Bakanımız Bülent Akarcalı, Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan, Develi Restoranları Nuri Develi, Şef Murat Bozok, TAV işletmeleri Genel Müdürü Bora İşbulan, Şef Gazeteci Sahrap Soysal vb. kanaat önderleri ülkemiz için konuşuyor olacak.

Bu nitelikli organizasyonda gecce.com ekibimiz ile ülkemize değer katacağımıza inanıyorum.

Benden bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla …..

GASTROTALKS ve GASTRONOMİ TURİZMİ NEDİR?

Gastronomi Turizmi; yerli ve yabancı turistlerin gastronomik ürünleri tatması, yeni deneyimler elde etmesi ve bu deneyimi yaşarken konaklama, transfer gibi turizm faaliyetlerini kullanıyor olması sonucu yapılan turizm çeşididir. Dünyada kongre, sağlık, ev turizminde de olduğu gibi, Gastronomi Turizmi de Kabul edilmiştir.
Ülkemize özellikle “Anadolu Mutfağı” ve “Osmanlı Mutfağı”nı deneyimlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tanıtım misyonunda Gastronomi Turizmi Derneği’ne önemli bir görev yüklenmektedir.
Gastronomi Turizmi Derneği ülkemizde bu konuda çalışmaları ilk kez başlatan ,Kültür Turizm Bakanlığı ve Türsab ile entegre çalışan tek kurumdur.

Gastrotalks organizasyonları ile Türkiye’nin kanaat önderleri GTD üyeleri ile buluşup 2023 Gastronomi Stratejileri belirleniyor.Dökümanlar Kültür Turizm Bakanlığına iletilmektedir.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: yazı , köşe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz