Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe [email protected]
11 Ocak 2022 17:06

Haftanın film etkinlikleri!

İzlenmesi gereken ve izlenilmesinde fayda olmayanlar olarak size iki seçenek sunuyorum.

İzlenilmemesi gerekenler;

Matrix son filmi hayal kırıklığı uğrattı. Sadece bende değil Tüm dünyada içi boş bir film olması hepimizi üzdü. Ben filmin son çeyreğinde sinemadan kalkıp çıkıp gittim.

O kadar yani…

Gereksiz vurdu kırdı olması önemli değil, biz Cüneyt Arkın'ın "Dünya’yı Kurtaran Adam’’ gibi filmlerle büyümüş üzerine Tom Cruise’larla, Bondlarla gelişmiş bir neslin evlatlarıyız. Ama bu gereksiz kafa karışıklı ,’ ’mavi hap kırmızı hap ‘’derken tam olarak’’ hap yap para kazan ‘’şeklinde dönmüş bir film.

Maske ile sinemada oturup nefesinizi daraltmaya gözlüğünüzü buğulamaya değmez bir film.

Cem Yılmaz kusuruma bakmasın ama Netflix'deki gösterisindeki özensizliği beni üzdü. Çok daha zekice düşünülmüş espriler döneminden, düşünülmemiş yaratıcı zekadan uzak, bol küfürlü ve komik olmayan bir performans O’na yakışmadı diyebilirim.

Bir de zırt pırt Ata Demirer ‘den bahsediyor olması da bence kendine güveninin azaldığının göstergesi. Sen madem başarılısın niye başkalarına laf sokmaya çalışıyorsun. Bazı esprilerin de daha önce yapıldığını da dikkate alırsak olmadı maalesef. (Mesela Ata Demirer’den İstanbul'da kaldırım yok, Doğu Demirkol'un sslan esprisi)

Gelelim ne izleyeceğiz:

İzlenmesi gereken Türk Filmi; Eren…

Eren konusu gerçek ve çok acıklı. Yaşanmış bir öyküden alınan bu filmde sadece başroldeki İsmail Hacıoğlu değil tüm oyuncular gayet başarılı.

Özellikle Anadolu insanı nedir, Karadeniz insanı nedir bunları damarlarınıza kadar hissedeceksiniz.

Bu filmin sponsorları da gayet başarılı.Bu tarz filmlerde 20 sene kadar geç kaldığımızı düşünmekteyim. Nedense yurt dışı film festivallerine bu filmler gidip ödül almıyor da, ülkemizi rencide edici filmler ödül alıyor. Bunu da bir masaya yatırmak lazım.

Ülkemizi rencide etmek derken izlediğim ve değer verdiğim Netflix dizilerinden biri de ‘’Klüp’’

Bence çok büyük bir emek ile hazırlanmış.Tüm oyuncuları köstüm ve senaryoyu tebrik ederim. Dikkat edilmesi gereken en önemli olumlu eleştirim kostümler ve sokakların yapay (sonradan) oluşturulduğu anlaşılıyor olması. Her şey her yer jilet gibi olması izlenme ve konsatrasyonu azaltıyor.


Bu dizide İstanbul’un içinde yaşayana azınlıkların "Varlık vergisi’’ adı altında yaşadıkları ve ellerindeki varlıklarını kaybetmesi anlatılıyor.Rencide oldum mu oldum. Bu olaylar gerçekten yaşandı ise bunu da masaya yatıralım konuşalım ,provokasyon yapıldı ise bunu da masaya yatıralım. TV’lerde hep aynı 4-5 kişinin çıkıp da sonuca varmayan gündem yaratma çabalarını dinleyeceğimize nitelikli programlar ile ülkemizin merak ettiği yakın tarihimizi aktarmak haber programlarının önemli bir misyonu olmalı.

Ne olursa olsun Klüp dizinde "nerede o eski gazinoculuk nerede o eski kalite" dediğinizi de duyar gibiyim. Oyunculardan ise; Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Fırat Tanış, Metin Akdülger bence çok iyi çıkış sağladılar.

Geçek sanatçıların önemini sadece Instagram'dan değil fiziksel olarak mekanlarda adabıyla yeme içme sektörünü bizlere tekrar hatırlatan ‘’KLÜP ‘’dizine emeği geçenlere teşekkürler.

Bu haftalık benden bu kadar kalın sağlıcakla …
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz