Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe [email protected]
13 Ocak 2020 10:14

Bu hafta aklımda kalanlar...

Geçtiğimiz hafta “Neler yaptım?”, “Neler önemliydi?” diye kendime sorduğumda, aldığım cevaplar kısa başlıklar halinde şöyle:

Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones Gastronomi ve Kültür Turu için İstanbul’daydı.Değerli dostum Saffet Emre Tonguç kendileri ile yakından ilgilendi.İstanbul’un neredeyse tüm güzelliklerini yaşattı.

TÜRSAB’da Melike Hanım koordinasyonunda, değerli dostum Ömer Kartın liderliğinde “Gastronomi Turizmi’nde Teşvikler ve AB Fonları” konulu önemli bir toplantı gerçekleştirdik.Öncelikle Başkanımz Firuz Bağlıkaya ve Genel Sekreterimiz Melike Ertekin’e tüm organizasyon için; değerli bilgilerini paylaşan eğitmenimiz Burhan Otçu’ya bizi bilgilendirdiği ve bakış açımızı değiştirdiği için çok teşekkürler.

GTD olarak Boğaz’da yeni yıl partisi verdik.
“Den Den Yatçılık’’ her zamanki gibi bizi mükemmel ağırladı.Sahibi ve yakın dostum Tamer Köseoğlu, Genel Müdürü Ayşegül Sezer’e teşekkürler.

Tüm misafirlerimizi Anadolu Lezzetleri ile doyuran Can Kebap, Catering’te bizi yalnız bırakmadı; dostum Mehmet Temel’e teşekkürler.

TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin koordinasyonunda Conrad Hilton’da önemli bir toplantı gerçekleşti. Toplantı sırasında Oya Hanım tarafından açıklanan “Turizm Hedefleri Raporu” kapsamında, Turizm Bakanımız Sevgili Mehmet Ersoy önemli bilgilendirmelerde bulundu. Bakanlıktaki zihniyet değişimini ve Gastronomi Turizmi’ne verdiği önemi vurguladı.Kendisi bu konuda devrim yapmaya devam ediyor.

Antalya’da Avrupa Birliği kapsamında, Sivil Toplum Destek Programı çerçevesinde gerçekleşen; Türkiye’de Gıda Atığı Önleme ve Azaltımı İçin GKTD Kapasite Artırımı Çalıştayı’na konuşmacı olarak gittim.İstanbul’un kara kışından sıyrılıp Antalya’da bulunmak, nefes almam adına benim için güzeldi.Önemli çalıştayda önemli konuşmacılar da vardı.Antalya özelinde ve ülkemiz genelinde bakış açılarına etki edebileceğine inandığım fikirlerimi paylaştım.

Italian Trade Agency olarak bilinen ajans yöneticisi, İtalya Ticari Ateşesi Ricardo Landi ile önemli bir toplantı gerçekleştirdik.Bu toplantıda GTD Dış İlişkiler Komite Başkanı Hale Tokmakçıoğlu önderliğinde İtalya-Türkiye arasında olası B2B iş görüşmeleri, İtalya Gastronomi Gecesi, Emitt Konferansı için de İtalya ile ortak gerçekleştirilebilecek etkinliklerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk .

İstanbul’da Hyatt Regency Otel’de ‘’Değer Zirvesi’’ ödül törenine katıldım.


Bursa Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve değerli ekibi ile Bursa’nın Gastronomik Marka Kent olması için Bursa’da detaylı bir ekip toplantısı gerçekleştirdik.

Bu satırları ise İzmir’den yazıyorum. İzmir Travel Turkey hazırlıklarında İzfaş ve Türsab olarak önümüzdeki süreçte gerçekleştirilebilecek nitelikli organizasyonları masaya yatırmak üzere bir toplantıya katılacağım.

Buradan da Balikesir’e geçeceğim. Bakalım beni orada neler bekliyor.

Hilton Bosphorus’da gerçekleşecek GASTROTALKS etkinliğimizde bu hafta; kanaat Önderi olarak Gecce.com Gurme Kurulu’ndan sevgili dostum Diyetisyen Dilara Koçak konuşmacı olarak bulunacak.Kenya’dan yeni dönen Dilara’nın çok özel bilgiler paylaşacağı inancı içindeyim. Az sayıda konuk alacağımız bu önemli yemeği “Sakın kaçırmayın!” derim.


Hafta içinde bir de, Özbekistan Gastonomi Turizmi Derneği başkanı Gülnoza Odilova’yı ağırlayacağız.

Bu haftalık benden bu kadar. Gidip kendime biraz enerji, hatta pozitif enerji yaratayım, önümüzdeki bir hafta daha yoğun geçecek …


Kalın sağlıcakla ….
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: köşe , yazısı , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz