Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe [email protected]
07 Nisan 2021 21:55

Beni kızdırma!

Sokağa çıkma dediler, çıkmadım. Gereksiz çıkanlar beni kızdırdı.

Bu arada beni rahatsız eden gereksiz hareketleri belirtmek isterim.

*İnternette Canlı yayın furyası: Arkadaş ananızın karnından canlı yayınla mı doğdunuz? Korona çıkmasa her akşam canlı yayın yapacak mısın?Bir de şansını zorlayanlara bayılıyorum, toplam takipçi sayısı 10 ama her akşam canlı yayın yapıyor. Ya akrabaları toplamışsın demek. Konuştuğun şeyler sektörel anlamda ne bilgi ve değer içeriyor.Ağzı olan konuşuyor. Sonra İnstagram yayınları iyi çekmiyor kaldırmıyor, kaldırmaz tabi…

*TV'lerde hep aynı kanala çıkan hep aynı insanlar. Başka insan gerçekten bulunamıyor mu? Bulunmak mı istenmiyor. Her konuda fikri olan insanları izlemek zorunda mıyız?

*TBT hastaları: Amma çok şey yaşamışsınız .Koy koy bitmiyor TBT .Yapılan şeyde taksimde cafe de oturmak.Allah aşkına siz TBT yapmayın arkadaş.

*Sosyal Sorumluluk yalanları: Bu tayfadan da gına geldi.İlla bir yardımda mı bulunmak istiyorsun.

*Netflix de film bulamıyorum diyenler: Bu dönemde netflix ve digiplus olmasaydı sanırım ailecek Hacivat karagöz ve askerlik anıları ile bu günleri geçirirdiniz.

*Sürekli evde şefçilik oynayıp kameraya çekenler: Güzelim sen kendini yorma ne istiyorsan ben sana alacağım.Sanki herkes oldu sana bir Carluccio: normalde bıraksan 2 yumurta kıramayanlar:bu dönemde dünyanın en iyi şefi edası içinde sürekli çekimler storylerle sosyal medyayı işgal ediyor. Sonuçta da yapa yapa çıkan şeyler: menemen, havuçlu kek, poğaça. (ya arkadaşlar bunları annem evden çıkarken arada yapıyordu-yolda yolluk olarak kuru köfte patates zaten hazırdı)

*Bilgisayar ve instagram üzerinden eğitim satmak isteyenler: Arkadaşlar bu ara millet bakkalda yemek sırasında: altyapınız olmadan, marka olmadan niye sizden bir şey alsınlar. Biraz düşünün lütfen. Gaza gelmeyin. Ayrıca sizin eğitimleriniz sonunda somut olarak hangi diploma ve sertifikayı veriyorsunuz? İnterneti olan herkes neden diğerlerini alıcı olarak görmekte. Sen benden daha mı zekisin de bana bir şey satacaksın?

*Koçlar-Nefesçiler-Mindfullnesçiler-Yogacılar: Bu aralar sakinleşin; biz ülke olarak belki de sizden bir şey istemiyoruz. Belki de piyasa doldu taştı. Bu piyasaya ilk girenler zaten markalaştı ve yol aldı. Sen birinden (veya yurtdışından) kurs aldın diye ben de senden almak zorunda mıyım? Ayrıca senin sundukların ile benim hissettiklerim aynı mı? 20 yıldan beri bu işi yapanlara da saygı gerekmiyor mu? Sanki biz aciz yaratıklarız da sen olmasan dünya düzelmeyecek, dışarıdan böyle mi algılanıyoruz. Kurtar bizi …

*Sektörün geleceği hakkında konuşanlar: Arkadaş bir durun ,yarın ne olacağını ülkemizdeki ‘’Bilim Kurulu’’ bilmiyor sen nerden biliyorsun? Bi dur bakalım etrafı gözle –hemen herşeye atlama …’’Her Hıyarım diyene tuzu alıp koşturma’’ derdi rahmetli babam. Yok efendim restoranlar bundan sonra şöyle olacak yok eğitim böyle olacak yok teknoloji şunu yaptırtacak .Arkadaş bir sakinleşin. Sen bu bilgileri neye dayanayak hangi tecrüben ve kartvizitinle herkese aktarıyorsun ayrıca senden bunu isteyen mi oldu? Gerekirse biz size haber veririz kardeşim zırt pırt her şeye atlamayın .Hepiniz bilirkişi oldunuz maşallah…

*Sokağa Çıkma yasağında düğün konvoyu yapanlar bitmedi –veya yaş günü partileri, arkadaş derdiniz ne?

*Whatsup Gruplarını silip açmaya başka programlara geçiş yapanlar, Ne oldu? Neden stres oldunuz arkadaşlar? Herşey iyiydi ..neden whatsup a geri döndünüz?

*Sosyal medyada Sadece güzelliklerini paylaşan kadınlar:Ee şimdi ne oldu? bir aydan beri Tbt ler hariç yeni sexilik olamıyor sanırım. Evde kek börek işine mi döndünüz?

*Gezginler: Hocam nedir bu dünyanın sizden çektiği gezdiniz gezdiniz gidip sonunda takipçi satın aldınız yapılan somut hareket; bedava otelde kalmak veya 3-5 bedava yemek. Eeee sonra, Dünya ya ne kattın? Şimdi salon ile Mutfak arasında sizi görmüşler koyun bir story daha …

*Zenginliklerini göstermeye çalışan görgüsüz erkekler,

Neyse benden bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla ….
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz