Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe [email protected]
02 Aralık 2019 12:09

2020 Gastronomi Turizmi

Ben bu satırları yazarken Türsab 24.kez genel kurul seçimleri devam ediyor. Seçim aslında sadece seyahat acenteleri için değil Tüm Türkiye için önem arzetmekte.

Neden mi? Bakan bey ile geçen hafta yaptığım görüşme sonrası 2020 Türkiye’de TC. Kültür Turizm Bakanlığı tarafından GASTRONOMİ TURİZMİ YILI ilan ediliyor da o yüzden.

GASTRONOMİ YILI değil GASTRONOMİ TURİZMİ YILI.Bence bu çok önemli bir devrim. Bakanlıkta bu tarz kararlar kolay alınmıyor.


Bilindiği üzere geçen yıl GÖBEKLİTEPE YILI idi. Dünyada tüm tanıtımlarda ana tema Göbeklitepe oldu. Haklı bir gurur yaşadık.Tüm dünya’ya ayar verildi.Tarihin sıfır noktası aslında bizim topraklarımız üzerinde dedik.

2020 de de TÜRK MUTFAĞI Dünya’ya tanıtılacak.Burada gururla belirtmemiz lazım ki Bakanımız gerçekten iyi çalışıyor.Kendisi Turizmci olması yanı sıra ekibi de mükemmel.Kesinlikle hantallık yok.Bürokraside işler normalde yavaş yürür ama Turizm Bakanlığı Daire başkanları atak icraatçı ve sonuç odaklı.Tanıtım dairesi bu sene ülkemizi en güçlü olduğu alan Gastronomi ile tanıtacak.Ben bu konuda gurur duyuyorum.Neden mi biz bir hayale inandık şimdi ülke inanıyor.
Bu yurtiçinde de büyük bir farkındalık yaratacak.


Yurtdışından michelin yıldızlı şefleri izlemek yerine bizim şefleri yurtdışında michelin yıldızlı şefler izleyecek.

Hep dediğimiz konuları aktarabiliyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Şimdi bu noktada TÜRSAB’a çok iş düşüyor.Turist ülkemize tesadüfen gelmiyor. Dünya’nın her tarafında hummalı çalışan kültürlü seyahat acentelerimiz emekleri sonucu ,farklı ülkeleri tercih edeceğine ülkemizi tercih ediyor. Türsab üyesi içinde Kongre Turizmi Sağlık Turizmi derken ihtisas başkanlıkları ve profesyonel kadronun emekleri ile inanılmaz bir mücadele verilmekte.

Türsab profesyonel kadrosunda Başkan ve yönetim kurulu haricinde genel sekreterlik Melike Ertekin (ve ekibi) ,Pazarlama Direktörü Levent Demirel (ve ekibi) ,basın halkla ilişkiler Mesut Kanat (ve ekibi) inanılmaz çabalar sarfediyorlar. Diğer birimler de …

Bu sene ihtisas başkanlıklarından en fazla çalışanlardan biri de Gastronomi İhtisas başkanı Ömer Kartın ve ekibi oldu.


Dün Polonya'dan geldi,geçen hafta Londra’da arada Barcelona da Türk mutfağını tanıtıyordu.

2020 de Gastronomi acenteleri artacak.Mekanlar Gastronomi Turistleri ile dolacak taşacak.

Şimdi Türsab içinde yeni seçim dönemi bu akşam sonuçlanıyor.Tahminim Firuz Bağlıkaya tekrar başkan olarak 3 yıl daha devam edecek.18 Yıllık başaran Ulusoy dönemi sonrası yeni yeni ısınmaya başlamış idi.Ülkemiz için hayırlısı olsun.


Diğer başkanlık adayı Davut Günaydın kardeşimiz ve ekibi de bizim arkadaşlarımız.Hepsi Türk Turizmi için mücadele eden neferler.

Önümüzdeki dönemde Gastronomi Turizmi Derneğimizin ektiklerini biçme dönemi.

Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu bu çabaların başarılarını kendilerine göstermeye çalışan kişi ve gruplar.

Bu konuda Kastamonu temsilcimiz Serdar İzbeli geçenlerde güzel bir benzetme yaptı.Futbol maçında ‘’HAMPACILAR’’ vardır dedi.Sen maçta koşarsın yorulursun topu kalenin ağzına kadar büyük mücadeleler ile getirirsin sonra Hampacı topu alıp gol atar Başarıyı çalar dedi.Aman Gürkan dikkat et bu hampacılar sadece Futbolda yok Gastronomi sektöründe de var demişti.


Biz de dikkat ediyoruz.

Benden bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: gürkan , boztepe , marka , doktoru , haber , köşe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz