Cem Özkök
Tüm yazıları LIFESTYLE Cem Özkök [email protected]m
30 Kasım 2021 17:50

Mimaride ve lezzette bir öncü bence Galliard!

Yemekleriyle, atmosferiyle sektörün enlerinden olan Galliard, İstanbul'da 3 şubesiyle fark yaratıyor. Vadistanbul / Emaar Square Mall /Metropol İstanbul şubeleri arasında.

Geçtiğimiz akşam Ataşehir Metropol AVM içerisindeki şubelerini ziyaret ettim.

Her şey içeri girdiğim an ile başladı aslında.


Mekanın mimarisi direk büyülüyor insanı. Açık mutfakları, şarap mahzeni, devasa bar bölümü, wc katındaki küvet konsepti. Kısaca mekanın her bir bölümü fotoğraflık. Bir mekan ne kadar fotoğraflık alana sahipse o kadar fark yaratıyor aslında. Gerek içerik üreticiler için gerek misafirler için oldukça önemli bir detay.


Daha önce gittiğim de kahvaltısını deneyimlemiştim. Çeşitli, doyurucu ve çok lezzetliydi. Bu seferde ağaçtan yapılmış bir şömineli masada yanan odun ateşlerinin içinde keyifle içeceğimi yudumlayarak yemeklerini deneyimledim. Sunumlarıyla oldukça başarılı soğuk et tabağı ve peynir tabağı eşlik etti keyfime. Çok iyi bir üçlü oldular ve o an hiç bitmesin istedim.


Ardından ana yemek olarak, iyi pişmiş bir antrikot tercih ettim. Yanında patates ve mantar ile gelen antrikotun özel sosları da denemeye değerdi. Döküm tavada gelmesi de çok iyiydi. Genelde et çabuk soğuduğu için yemek keyifsiz hale gelirken, sıcak döküm tavada yemek boyunca etim hiç soğumadı ve aynı lezzetini korudu. Tulum peynirli roka salatası da etin yanında güzel bir tercih oldu.


Ardından tatlı seçeneği olarak "tatlılarımız da çok iddialıyız , ne alırsınız?" diye sorduklarında "4 aydır şeker ve gluten tüketmiyorum, yemeyeceğim" desem de kendimi aylar sonra beyaz çikolatalı ıslak keklerini yerken buldum. O kadar överek anlatmışlardı ki, düşünmeden aylar süren tatlı sessizliğimi o gecce bozmaya karar vermiştim. Glutensiz yaşamı Galliard'a özel tek geccelik bir bozuş oldu diyebiliriz :) Fazlasıyla değerdi bence, hiç pişman değilim!


Türk kahveleri bile ahşap servis tepsisi ve yanında mini kekler ile eşsiz bir sunum ile geliyor. Galliard için tam bir sunum şöleni diyebiliriz!

Güleryüzlü servis personelleriyle, işletme ekibinin kusursuz ilgi alakalarıyla, atmosferiyle, lezzetleriyle, sunumlarıyla kesinlikle denemenize değer bir işletme!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Galliard

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz