Banu Gözübüyük
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Banu Gözübüyük banu@gecce.com
25 Mart 2019 11:39

Nişantaşı’nda bir Cumartesi Geccesi

Bahar günlerinin başlamasıyla, Nişantaşı’nda mekanların trafiği de artmaya başladı. Hala tam olarak ılık bahar rüzgarlarını hissedemesek de, konseptini yenileyen mekanlar ön bahçelerinde artık daha çok müşteri ağırlıyorlar.

Nişantaşı insanı açık hava sever, güler yüz ister, doğru hizmet bekler. Alışkanlıkları vardır, gittiği mekanlarda tanıdık görmek ister, özel hissettirilmeyi bekler.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı, Nişantaşı’nın göz bebeği Abdi İpekçi caddesindeki Biber Bar’daydım. Bir dönem akşam barı kültürünü ön plana çıkarmak üzere kolları sıvayan mekan artık gündüzleri brasserie havasında, akşamları da iyi müzik eşliğinde lezzetli yemekler sunan 2019 yazının hit mekanları arasında olacağa benziyor. Bahçesinde, gerçek kırmızı ve beyaz şarap tonlarında hazırlanmış şarap menüsünden güzel bir kadeh Merlot ile geçirdiğim kaliteli dakikalar bu düşüncemi destekliyor.
Her ne kadar bar olarak anılsa da, Biber Nişantaşı bambaşka bir konsepte büründü.

İşe menü değişimiyle başladılar. Eskiden daha çok fingerfood sunumlar gelirdi masanıza, şimdi ise yeni menüde karma dünya mutfağından seçkiler görebilirsiniz. Takolar, mini top köfteler, ördek roll, penne arabiata, deniz mahsullü risotto…damak zevkinize göre seçebilirsiniz. Ben başlangıçlardan ‘Etli Taco’yu seviyorum. Sonrasında özenle hazırlanmış ‘Teriyaki soslu bonfile’ çok başarılı.Bu arada mekan veganları da düşünmüş. İnce ve önemli bir ayrıntı! Bunu her mekanda göremezsiniz.

Tatlıya çok düşkün biri olarak akşamın finalinde size “Tiramisu” öneriyorum. En iyi İtalyan restoranlarıyla yarışır. Mekanın tatlı Şefi öyle bildiğimiz havalı havalı gezen şeflerden değil, ama hazırladığı sunumlar harika. Benden söylemesi.


Biber’in esas konsepti restoran değil, buna rağmen sunumları gerçek damak zevkini yakalıyor. Bir mekanın bar konseptinden sıyrılarak yemek satışında da artış yaşar hale gelmesi büyük bir değişimdir bana göre. Çünkü algıları değiştirmek zaman istiyor. Ancak Biber Nişantaşı bu algıyı çabuk yakaladı. Mekanın İşletmecisi sektörün yakından tanıdığı Ercan Kızılkanat, tüm yaratıcılığını buraya yansıtmış. Tebrikler!

Yemek sonrası mekanda keyifle içkinizi yudumlamak ve güzel müzik dinlemek isterseniz, hafta içi ve hafta sonları iyi DJ performansları var. Cumartesi geccesi DJ Hakan Zanbak vardı. Türkçe cover parçaları ve geçişler oldukça iyiydi.

Eğer mekan değiştirip şöyle bir havam değişsin diyorsanız hiç uzağa gitmenize gerek yok Biber’in hemen üst katında Suare’de canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Suare Nişantaşı Cumartesi geccesi sahnesinde Eda Gören’i ağırladı. Küçük, samimi ve şık bir mekan. Çok fazla oturacak yer yok, insanı dans etmeye çağırıyor. Şarkılara hep birlikte eşlik edilen, yaşayan bir mekan. Ne hoş değil mi? Aynı binada iki farklı eğlence, iki ayrı konsept. Paket program gibi.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: biber bar nişantaşı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz