Banu Gözübüyük
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Banu Gözübüyük banu@gecce.com
01 Nisan 2019 18:02

MEOS’ta yıldızlar geçiti

Aqua Florya’da hizmet veren MEOS, geçtiğimiz hafta dünyaca ünlü iki popstar’ı ağırladı.

Türkiye yiyecek-içecek sektöründe dünyayla kıyaslandığında son yıllarda önemli bir çıkış yakaladı. Yeni restoranlar, standartları itibariyle dünya metropolleriyle yarışmaya başladılar.

MEOS Balık da bunlardan biri.

Şubat ayında yine köşemde yazmıştım, açıldığı günden beri geleneksel lezzetleri barındıran zengin menüsüyle ve denize sıfır konumuyla balık restoranları arasında ön plana çıktı. Şık, kendine has gustosu var. Hem keyifli hem romantik bir mekan.


Geçtiğimiz hafta düzenlenen 6.Golden Palm Awards’ta onur konuğu olarak sahne alan dünyaca ünlü iki popstar MEOS’talardı. Biri, 'Kamelia' şarkısıyla büyük çıkış yakalayıp adını tüm dünyaya duyuran Akcent, diğeri ise Rumen şarkıcı Alexsandra Stan.Ödül töreninde sergiledikleri performansların yorgunluğunu henüz atamadan ayaklarının tozuyla MEOS’a geldiler ve onlar için özel olarak hazırlanmış menüyü deneyimlediler. Egenin müthiş lezzetlerinin sunulduğu yemekte, mevsimine göre hazırlanan mezelerin yanı sıra Girit Ezmesi, Okyanus Lokumu, İsli Midye ve Kekikli Saganaki gibi özel lezzetlerle tanıştılar.MEOS, elbette ki her iki stardan tam not aldı.

Akcent Türkiye’ye 34 kez gelmiş. En son İstanbul’da Sultanahmet’te Rita klibini çekmişti. Bu gelişinde de Golden Palm Awards töreni sonrası MEOS’ta çok büyülendiğini ve tekrar gelmek istediğini söyledi.

Her ne kadar televizyon kanallarında Türkiye’de mütemadiyen savaş varmış gibi aktarılsa da, ülkemizi her ziyaret eden yabancı turistin tekrar tekrar gelmek istemesine şaşırmamalı. Türk mutfağı o kadar büyük bir zenginlik ki! Bir kez deneyimleyen bir daha vazgeçebilir mi?

Bence hayır, ya sizce?
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz