Banu Gözübüyük
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Banu Gözübüyük banu@gecce.com
09 Temmuz 2019 17:40

I found my love in “Portofino”

Önemli olan dış güzellik değil iç güzelliktir sözüyle başlamak isterdim ancak pek katıldığım bir söz olmadığını belirtmeliyim. Neden her ikisi de aynı bedende buluşamasın? Niçin illa birini seçmek zorundayız? Bence her ikisi de önemli.

Her gezginin deneyimi farklıdır. Ben de bugün İtalya’ya gitmedim ama Bağdat Caddesi’nden sonra Acıbadem’de ikinci şubesini açan Portofino Solarium Beauty&SPA’ya uğradım.


Güzelliğin peşinde…

Güzelliğine ve bakımına düşkün olan hanımlar 1991'den bu yana kaliteli ve kişiye özel uygulama anlayışıyla hizmet veren Bağdat Caddesi’ndeki şubeyi daha iyi bilirler ancak Acıbadem’de açılan şube de bölgenin güzellik hizmeti ihtiyacını dolu dolu karşılayacak gibi duruyor. İçeri adım attığınızda evinizde gibi hissettiren sıcak, samimi bir yer. Çalışanlar güler yüzlü, ihtiyacınız olan uygulama her ne olursa olsun sizle yakından ilgililer.


Eskiden estetik uygulamaları denilince akıllara yalnızca kırışıklıkların giderilmesi gelirdi, şimdi ise istenmeyen cilt reaksiyonlarının daha ortaya çıkmadan önlemini almaya yönelik uygulamalar popüler. Tabii hal böyle olunca bu tip müdahaleler genç yaşlara kadar iniyor. Ben, şahsen cilt bakımı konusuna meraklıyımdır. Çünkü hepimiz sonuçta yaş alıyoruz ama önemli olan kaliteli yaş almak değil mi?

Portofino Solarium Beauty&SPA b u konuda oldukça donanımlı. Avrupa'dan sonra Türkiye'de kabul görmüş en son teknoloji cihaz ve uygulamaları, dünyaca ünlü en iyi marka ve teknikleri müşterileriyle buluşturuyor. Portofino’da cildinizin ihtiyacına uygun; Babor, Sothys,Thalgo, Neostrata ve Exuviance gibi markalarla uygulanan bakım kürlerini bulabilirsiniz.


Hem ruhunuzu hem bedeninizi şımartın

Portofino Solarium Beauty & Spa alanında eğitimli uzman ekibiyle cilt bakımından bölgesel zayıflamaya, pasif jimnastikten kalıcı makyaj, ipek kirpik, kirpik liftingi, jel tırnak ve solaryum gibi hizmetleri güzelliğine düşkün ve bakımlı olmayı sevenlerle buluşturuyor.


Özellikle bölgesel yağlanma konusunda “Soğuk Lipoliz Yöntemi”nin etkili olduğunu duymuştum ancak güvenilir ellere teslim olma konusunda biraz sıkıntılı bir tipim. Öyle her güzellik merkezine güvenemem, malum nasıl sonuçlar doğuracağı belli olmaz. Portofino “Cryolipoz” teknolojisini kullanarak, müşteri memnuniyeti yakalamayı başarmış. Vücudunuzdaki yağlanmadan mı şikayetçisiniz? Ben diyorum ki; bugüne kadar duyduğunuz ya da denediğiniz tüm yöntemleri unutun.

Peki nedir bu soğuk lipoliz?

Cryolipoz, vücutta istenmeyen yağları, etrafındaki dokulara asla zarar vermeden, belli bir dereceye kadar kontrollü şekilde soğutur ve yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonlarının küçülerek geri dönüşümsüz kaybı anlamına geliyor. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

Bu yöntemin uygulandığı kişiler hemen normal yaşantısına geri dönebiliyorlar. Ve bence bu işin en iyi yanı, bu uygulamada herhangi bir acı ya da ağrı duyulmaması.

Portofino Bağdat Caddesi şubesindeki uygulamaların tümü Acıbadem’de yok ancak sizi yeterince hoş tutacak, kendinizi iyi hissettirecek pek çok ürün ve uzman eller burada var. “Nasıl”ını deneyimlemeniz için adresi aşağıya bırakıyorum. Sıcak bir İstanbul günü keyifli saatler geçirmeniz dileğiyle…


Portofino Solarium Beauty & Spa Acıbadem Şubesi
Acıbadem Cd. Yeşilada Apt. No:202 / 3 Acıbadem, Üsküdar / İstanbul
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz