Doğru iletişim gurusu
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Doğru iletişim gurusu banu@gecce.com
27 Şubat 2019 15:23

HOLLYWOOD’U ARATMAYAN BİR GECCE

Türkiye’nin ilk ve tek mekan platformu olmanın haklı gururunu yaşayan Gecce Mekan Ödülleri, bu yıl da değişim dalgasıyla muhteşem bir gecceye imza attı.

Türkiye’de yeme içme sektörü; çoğunlukla tekil işletmelerden oluşan, ancak bunun yanında, kurumsal şirketlerin de zincir markalar oluşturarak yatırım yaptığı bir sektör. Son 15 yılda çok ciddi oranda büyüme gösteren bir okyanus. Bence bunun en büyük nedenleri yaşam lokasyonlarındaki değişiklikler, mekanların sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılıyor olması ve AVM kültürünün büyümesi ve AVM içi mekanlardaki artış.

Teknolojinin son yıllarda hızla gelişmesi de insanları mobil yaşama yönlendirdi. Bunun sonucunda daha fazla özgürleşen insanlar zamanlarını bu mekanlarda geçirmeye başladılar. Büyük yatırımcıların ilgisini çeken bu durum, sektörün de kalitesini artırdı ve parıltılı mekanlar ön plana çıkmaya başladı.

18 yıldır Türkiye’nin ilk ve tek Gurme Kurulu tarafından özenle seçilen mekanların ödüllendirildiği “Gecce Mekan Ödülleri” önceki akşam Swissotel The Bosphorus’da düzenlendi. İş, sanat ve cemiyet hayatını çok şık bir atmosferde bir araya getiren bu geccede, Türkiye’nin en iyi mekanları ödülle taçlandırıldı.


Her geçen yıl bir önceki yıla göre üzerine yeni bir şeyler ekleyerek dünya starlarıyla ihtişamlı bir organizasyona dönüşen “Gecce Mekan Ödülleri”, bu yıl da çıtayı yükseltti. Berkay’ın şarkıları ve Beyaz şovdan sonra 90’lı yılların hit parçası Mambo no.5 ile özellikle x kuşağının zihninde yer eden LOU BEGA, muhteşem şovuyla göz doldurdu.

Yani geccenin Hollywood törenlerinden aşağı kalır yanı yoktu. Hatta belki yarışacak noktadaydı çünkü Oscar törenleri bence eski cazibesini yavaş yavaş kaybediyor.

Ödüllerin mekanlara takdim edilmesinden evvel, geccenin en önemli en gurur verici ve hatta en duygusal anlarından biri gecce.com’un kurucusu Kenan Erçetingöz’e hazırlanan sürprizdi. Kendisine, meslekteki 40.yılına özel, Sibel Can, Erkan Petekkaya, Beyazıt Öztürk, Sinan Akçıl ve Orhan Gencebay tarafından ödül takdim edildi. 40 yıllık gazetecilik geçmişiyle harmanlanan tecrübe ve bilgi birikimiyle yıllardır sektöre yön veren duayen gazeteci Kenan Erçetingöz bu kez ödülü alan el oldu. 40 yıl... büyük bir emek…


Geccenin ikinci en önemli anı ise; Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün verildiği dakikalar oldu.

Bu özel ödül; “İyilik Bulaşıcıdır” sloganıyla 2017 Ağustos’ta İzmir Mavi Bahçe Alışveriş Merkezi’nde faaliyete başlayan İyilik Atölyesi Cafe’ye verildi. Mekan, gördüğü ilgi ve iyilik gönüllüsü kişi, kurum ve kuruluşların verdiği destekle dezavantajlı bireylere yönelik Türkiye’nin en özgün projesi seçilmişti. Projenin amacı; Down sendromlu çocuklardan başlayarak, diğer özel çocukların ve dezavantajlı grupların, sağlıklı olarak gelişmelerine, aynı zamanda mutlu bireyler olarak toplumun bir parçası olduklarını hissetmelerine katkı sağlamak, sürdürülebilir bir gelir ve farkındalık süreci yaratmak. Dilerim ülkemizde sosyal sorumluluk bilinci daha da yaygınlaşır ve tıpkı kendi sloganları gibi, herkese ama herkese “iyilik bulaşır”.


“Gecce Mekan Ödülleri” geccesi, başta Kenan Erçetingöz ve Gül Erçetingöz olmak üzere büyük bir ekibin, aylarca verilen emeğin eseri. Herkesin ellerine sağlık!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: gecce mekan ödülleri

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz