Doğru iletişim gurusu
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Doğru iletişim gurusu banu@gecce.com
23 Ekim 2018 18:15

"Gecce PR"a merhaba!

İletişimin uzun soluklu bir yolculuk olduğuna inanır mısınız? Gerek iş hayatında müşterileriniz ya da kendi şirketiniz için bir stratejik plan oluştururken gerekse özel hayatımızda, kendini “aynılardan” ayrıştıran açık bir iletişim şekli, hayat kurtarır.

Mevlana’nın “iletişim” kelimesinin anlamını bana göre en doğru şekilde ifade eden şu anlatımını çok severim;
Mevlana der ki: “İnsan her nefeste yeni birisi olur ve her nefes, içini doldurduğumuz kelimelerle bilmediğimiz bir âleme yolculuk eder. Sonra da oradan hediyelerle geri döner.”

Nefes ve içi doldurulan kelimeler… İkisi de iletişimde çok kuvvetli öğelerdir ve her ikisinin de frekansı çok yüksektir inanın. Nefes almadan konuşursanız, bu hıza yetişmeye çalışacak olan kelimeler yolunu şaşırabilir, amacından saparak iletişimi “iletişememeye doğru” götürebilir. Dolayısıyla bu gücünüzün rotasını pozitife mi çevirmek istiyorsunuz yoksa negatife mi?


Halkla İlişkiler denilince akıllara hemen bir soru işareti geliyor, malum kavramlar artık birbirine karışmış vaziyette. Halkla İlişkiler: tutum ve davranışlarımızın, söylemlerimizin ve başkalarının bizim ve/veya temsil ettiğimiz kurum hakkında söylediklerinin sonuçlarıyla, yani “itibar ve tanınma”yla ilgili bir uzmanlık alanıdır.

Bundan sebep, tüm iletişim unsurlarını kapsayacak köşemin ismini de şöyle tamamlayayım o halde…


GÜÇ BİZDE ARTIK!

Kenan Erçetingöz’ün 39 yıllık gazetecilik geçmişiyle harmanlanan tecrübe ve bilgi birikimini, kurum ve kişilere entegre edilecek şekilde iletişim çözümleri oluşturmaya yönelik kurulan, Gecce Grubu’nun en yeni üyesi “Gecce PR”, en sağlam alkışları hak edecek çalışmalara başladı bile.

Ben de, uzun yıllar farklı sektörlerdeki firmaların itibar ve bilinirliklerinin olumlu yönde artmasına yönelik iletişim çalışmalarını yönetmiş biri olarak, bu güzel ekibe yeni katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerle “iletişimde farklılaşmak” hakkında daha konuşacak çok şeyimiz var!

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Banu Gözübüyük

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz