Doğru iletişim gurusu
İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Doğru iletişim gurusu banu@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 41 YAZI

50 TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILIK HABER

Haber gibi görünen ancak altında reklam yatan içerikler yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada tartışılan bir konu. “Doğal reklam” ve “sponsorlu içerik” olarak meşru hâlde sunulan ve haber ile reklam arasındaki sınırı belirsizleştiren bu uygulama hakkında gazeteciliğe büyük zarar verdiği yönünde yorumlar da var.

29 Temmuz 2019 17:18
TÜRKİYE’NİN EN İDDİALI YAZ REHBERİ

Tam ortasındayız yazın. Tatil rotalarına yenilerini eklemek isteyenler ya da henüz tatile çıkmamış olanlar için “en iyilerin” bir arada toplandığı rehber olan Gecce Summer Guide şiddetle tavsiye edilir!

22 Temmuz 2019 15:27
NEDEN DİYE SOR-İLETİŞİME GEÇ-ÇÖZÜM ODAKLI OL

“Deneyimli iletişimciler daha çok konuşmanın çözüm olmadığının farkındadır. Gereken daha çok dinlemektir” John C. Maxwell

16 Temmuz 2019 17:07
I FOUND MY LOVE İN “PORTOFİNO”

Önemli olan dış güzellik değil iç güzelliktir sözüyle başlamak isterdim ancak pek katıldığım bir söz olmadığını belirtmeliyim. Neden her ikisi de aynı bedende buluşamasın? Niçin illa birini seçmek zorundayız? Bence her ikisi de önemli.

09 Temmuz 2019 17:40
UZUN METİNLER Mİ, KALİTELİ İÇERİK Mİ?

Halkla ilişkiler denince akıllara gelen varolanı köpürtme kavramı, yalnızca bu çerçevede sınırlı kaldığında sığ birer içerik olarak bize geri dönüyor. Oysa ki, gerek toplumsal değişimler gerekse iletişim teknolojisinde yaşanan değişim ve gelişmeler halkla ilişkiler uygulamalarını da yakından ilgilendiriyor.

01 Temmuz 2019 16:58
İLETİŞİMİN FİBONACCİ DİZİSİ

Orta Çağ’ın en büyük matematikçilerinden birisi olan Fibonacci’nin en derin bulgularından birisi şüphesiz herkesin bir şekilde bir yerlerde adını duyduğu “Fibonacci dizisi”dir.

24 Haziran 2019 17:57
RİSTORANTE’NİN KARDEŞİ TRATTORİA

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Vadistanbul’da İtalyan mutfağı tutkunları için yeni bir mekan açıldı. “Lo Zio”

17 Haziran 2019 17:18
DİJİTAL DÜNYADA BASILI YAYINLARIN ÖMRÜ NE KADAR?

Şuan yaşamakta olduğumuz dijital çağda teknoloji alanında baş döndürücü özelliklerle, neredeyse her gün hızla yayılan yenilikler silsilesiyle karşılaşıyoruz. Peki durum böyleyken hala neden gazete bayilerinden basılı yayınları satın alıyoruz?

10 Haziran 2019 10:29
BAYRAM GELİYOR HOŞ GELİYOR

Yeni açılan bir restoranın ömrünün ne kadar olacağını kestirmek güçtür. Bir bakarsınız bazısı 34 yıl sürer, diğeriyse 8 ay…

27 Mayıs 2019 15:52
KUŞAKLAR ARASI İLETİŞİMDE NASIL “MUVAFFAK” OLUNUR?

Her jenerasyon , kendi dönemine ait gerçekler, hikayeler ve deneyimler ışığında, kendi değer yargılarını taşıyor. Bunları değiştirmeye çalışmadan, dokusunu bozmadan, iş ve özel hayatta uyumlu bir takım olmak mümkün mü?

20 Mayıs 2019 14:16
KELİMELER DİYARI

Brooklyn köprüsünde bir bahar günü kör bir adam dilencilik yapıyormuş. Dizlerinin dibine bir tabela koymuş. Üzerinde “Doğuştan Kör” yazılıymış. Herkes dilencinin önünden geçip gidiyormuş. Bir reklamcı tabelayı almış, arkasına bir şeyler yazmış, olduğu yere tekrar bırakmış.

13 Mayıs 2019 16:58
ANNEMİ NEREYE GÖTÜRSEM?

Çocukları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, sonsuz sevgi ve şevkatin vücut bulmuş hali değerli annelerin “günü” yaklaştı.

07 Mayıs 2019 11:59
LİMONATA FERAHLIĞINDA GÜNLER BİZİ BEKLER

Geçen yaz Alaçatı’da sezonun en iyi çıkışını yapan Limon, bu yaz yine bomba gibi geliyor. Bodrum’cular Çeşmeci’ler diye bir ayrım vardır bilirsiniz. Ben de aslında Bodrum’cuyum. Çeşme’ye özel davetler, doğumgünü organizasyonları ya da ev-bahçe düğünleri için gidiyorum. Yalnız bir mekan var ki şiddetle tavsiye ediyorum. Özge Ulusoy, Cüneyt Özdemir, Ayşe Özyılmazel, Berkay gibi isimlerin sıkça uğrak noktası oldu. Limon Köyiçi.

29 Nisan 2019 17:07
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!

23 Nisan 1920. Türk milleti için en önemli günlerden biri. Birinci Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu, Türk halkının egemenliğini ilan ettiği gün.. Bir anlamda Türk milletinin kalbinde, sarsılmaz bütünlüğünü ifade eden bayram günü!

22 Nisan 2019 16:04
İZMİR’İN ESKİ ADI, EŞSİZ TADI; SMYRNA BOYOZ

Hiç boyoz yediniz mi? ya da şöyle sorayım: hiç “Smyrna Boyoz”dan boyoz denediniz mi?

15 Nisan 2019 13:48