Begüm Kılıç
EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 204 YAZI

ŞEHİRDE EĞLENCE REHBERİ!

Kemerlerinizi bağlayın! Bu yazı bol miktarda eğlence içerir.. İşte şehirde ne var ne yok, enerjisi bol bir eğlence rotası karşınızda..

15 Aralık 2015 10:41
MEZE MÜHİM MESELE!

Keyif sofralarının olmazsa olmazı, iki tekin vazgeçilmezi; sohbetin koyusunun, kahkahanın şeninin eşlikcisidir meze. Gözlerinin içine başka hayal girmesin dediklerin için, sana ait çizgilerin silinmemesini umarken; vurmadan önce kadehini masaya, yolun mezelerinden geçecektir öncelikle. Derdi de, sevinci de büyük olan bu meze masasında, elbet bir gün buluşacaktır! İşte tam da bu yüzden mezedir mühim mesele! Mezelerinden nasibinizi almanız gereken mekanları bu yüzden bir araya getirmek istedim..

09 Aralık 2015 10:00
ALAİN COUMONT'UN ÖNERİSİ "EKMEK DİYETİ"

Geçtiğimiz akşam keyif dolu bir etkinlikteydik. İsmini taze ekmekten alan Belçika'nın dünyaca ünlü markası Le Pain Quoditien'in kurucusu ve şefi Alain Coumont, İstanbul'a geldi. Bu haberi alınca hemen Le Pain Quoditien Kanyon şubesine koştuk! Keyif dolu, sıcacık, bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştirdik. İşte o akşamdan en özel anlar..

02 Aralık 2015 09:30
MÜKEMMEL İKİLİ: TATLI & KAHVE

Size ideal bir pazar gününden bahsetmek istiyorum! Haftanın en dinlendirici, en huzur verici ve en tatlı gününün tadı damağımızda kalsın, kalmak bir yana katlanarak çoğalsın diye enfes önerilerim var.. Tadını haftanın en tatlı gününden alan, birbirinden lezzetli tatlıları sizler için bir araya getirdim. En özel lezzetleri ve en iyi mekanları.. Tadı damağınızda kalan, tatlı bir pazar günü dilerim..

29 Kasım 2015 09:00
SUCUKLU YUMURTA SİZİ ÇAĞIRIYOR!

Gelin, bir "Nasıl başlarsan öyle devam eder" mottosunu ele alalım birlikte.. Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu annelerimizden öğrenen insanlarız biz.. Her sabah duyduğumuz ilk cümleler arasına girmeyi başarmış: "Kahvaltını etmeden çıkma!". Hafta içi biraz geçiştiriyor olsak bile, hafta sonu asla es geçilmeyen o keyif dolu kahvaltı sofralarını sizler için derledim. İşte şehrin en iyi 10 kahvaltı noktası..

26 Kasım 2015 10:49
DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN!

Dünyaya sen geldin! Bundan daha harika bir kutlama nedeni olabilir mi? Her sene anılar biriktiriyoruz, kahkahalarımız gözyaşlarımızla yepyeni yaşlara yelken açıyoruz. Kimi zaman yalnız başımıza geçip gidiyor doğum günleri, kimi zaman ise en sevdiklerimizle; bazen de sevgiliyle başbaşa kutlamak istiyorsun. En iyi doğum günü mekanlarını sizler için bir araya getirdim..

18 Kasım 2015 11:09
ŞEHRİN YENİLENEN LEZZET VE EĞLENCE ÜSLERİ

Hüzünün ve huzurun, sarıp sarmanın, sarmalamaların mevsimi geldi sonunda.. Sapsarı bir sonbahar, ansızın ürpertmeye başladı içimizi. Güneşin gri bulutlar ardından çaresizce çırpınışlarını seyre durmanın vaktidir şimdi. Her yeni mevsimin güzel başlangıçları getirdiğine inanırım, ya da öyle olmasını dilerim. Bu yüzden her yeni mevsimde bende yenilenirim. Sizde yenilenin; yenilenenleri keşfedin! İşte vakit kaybetmeden denemeniz gerekenler..

28 Ekim 2015 15:43
KOCA BİR YAZ GERİDE KALDI..

Tende hala kokusu duruyor koca bir yazın; anıların, denizin, kumun, güneşin.. Parıltıları hala gözümüzde olsa bile gerçekleştiriyor vedasını yavaş yavaş. Kendini özletecek henüz taze olan yaz anıları. Bir devir bitse de bir yenisi açılıyor. Birlikte bol bol çıkardık bu yazın keyfini, şimdi sıra eğlenceli, lezzetli, keyifli bir kış sezonunda. Ama öncesinde işte yazdan aklımda en çok kalanlar..

22 Ekim 2015 17:26
İKİ SEMT İKİ BALIKÇI

Ruh halleri değişir, düşünceler değişir, insanlar, istekler, hayaller, hayatlar değişir.. Önemli olan tüm bu değişime uyum sağlamaktır. Bir sabah uyandığınızda içinizde hissettiğiniz o enerji, ertesi günü bile beklemeden sıkıntıya dönüşebilir. Ya da tam tersi.. Mutlu olan herkes biraz mutsuzdur derinden; ve üzüntüsünü saklayamayan insanın içinde vardır bir yerlerde gizlediği mutluluğu. Güzeldir aslında bu ruh halleri.. Hep çift yönlü yaşamak güzeldir azdan aza.. Bu yüzden size iki farklı önerim var..İkisinin ortak noktası ise; denizden çıkan lezzetleri ustalıkla yorumlamaları.

10 Ekim 2015 14:06
ARANAN HUZUR DATÇA’DA BULUNDU

Ve birden tüm sesler kısılıyor, konuşan sadece uzun yollardan yepyeni umutları ayağımın altına getiren narin dalgalar. O dalgalar sanki ruhuma vuruyorlar. Aldığın yeni kararın içine sindiği an vardır hani; uzun zamandır dualarında gezinen o haber gelir sonunda.. Minicik ışığı gördüğün anlar gibi, birden bire huzura adım atarsın. Artık sesler bir gürültüden çok daha fazlasıdır senin için, kalbinden giden yükü aklında unutmuştur tamamen.. Kısacası aradığın huzuru bulmuştur ruhun. Ben uzun zamandır aradığım huzura, geçtiğimiz hafta Datça’da rastladım, oturduk karşılıklı, bunca yıldan, yoldan sonra kırmamız gereken iki lafın beli vardı elbet.. Sohbetin sonunda şuna karar verdim; bir gün senin bir misafirin değil, senden biri olacaktım Datça!

01 Ekim 2015 15:50
BAYRAMI İSTANBUL'DA GEÇİRENLERE SEVGİLER..

Telaşı başka, neşesi bambaşka.. Aslında bu neşeyi yaşamayı bilene her gün bayram! Sabah erkenden kalkanlar, büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpenler, bayramın neşesine kendini kaptıranlar, bu neşeyi yıllardır yaşayan ve yaşatanlar.. Kahkaha dolu aile sohbetleri, dedikodulu kaçamaklar; bol el öpmeli, bol yemeli içmeli.. Torunlara anlatılan gençlik anıları, ileride torunlara anlatmak üzere yaşanan güzel hatıralar.. Kısacası, her anıyla unutulmaz, musmutlu bir bayram olsun hepimize.. İstanbul'da kalanlar için kısa bir bayram turuna ne dersiniz?

23 Eylül 2015 13:14
EYLÜL'DE GEL...

Yeşilini yavaş yavaş geride bırakıp, rüzgarın kendini dalından koparmasını bekler sararan yapraklar.. Sana sadece hüznü hatırlatmasın artık Eylül! Aşkın ayını hisset; doya doya, aşık ola ola.. Yaprakların çıtırtıları kayıp giderken ayaklarının altından, çıtırdakıları yerden yakala bu ayın güzelliğini. Esintisini hisset rüzgarların tüm bedeninde, yağmurlar yağsın tenine, bulutlar değsin kalbine.. Ve sen, aşık olabildiğin kadar güzel kal bu ay! İşte Eylül’ün en özel önerileri..

14 Eylül 2015 15:28
BALIK SEZONU AÇILDI! DENİZDEN BABAM ÇIKSA YERİM..

Dört gözle beklenen derya kuzularına sonunda kavuştuk! 1 Eylül itibariyle av yasağı bitti ve balıkçılar “Vira Bismillah” dedi.. Ağlar en güzel lezzetleri bizimle buluşturmak için yavaş yavaş denizin dibini görmeye doğru yola çıktılar. Balık sezonu açıldığına göre, keyif sezonu da başlamış demiştir. Peki şehirde küçük bir balık turuna ne dersiniz? İşte en iyi balıkçılardan, en özel lezzetler karşınızda..

04 Eylül 2015 17:32
MODASI GEÇMEYEN BİR KLASİĞİN YENİ YÜZÜ: GEZİ İSTANBUL

En içten duygularınla yaşamalısın hayatı; sevinçlere ket vurmadan, kalbinden ilk çıktığı an dile getirmelisin sözcükleri. Pişmanlığın kalmamalı geriye dönüp baktığında. Tüm hayallerini samimiyetle kurmalısın. Yüzündeki maske, kelimelerindeki dolambaç ve hareketlerindeki o içtensizlik hemen fark ediliyor.. O yüzden bırak ruhunun tüm iplerini, olduğun gibi, geldiği gibi yaşa her anını. Enerjini ve samimiyetini asla kaybetme! Onlar sahip olduğun en değerliler, unutma..

03 Eylül 2015 18:38
MUTLU OLMA SANATI: ELEOS

Bu dünya, her birimizin önüne her an mucizeler sunmak için fazla büyük. O yüzden pembe bulutlarla yaşamanın da bir manası yok. Şimşeklerde çakacak, yağmurda yağacak, fırtınalarda kopacak.. Bazen yerle birde olacak o ellerimizle yarattığımız minicik dünyalar. En sevdiğimizin gidişini de izleyeceğiz, gitmesi için ona kapıyı da açacak, geldiğinde yok olmayı da öğreneceğiz bazen.. Akacaksa o gözyaşı, tutamayacağız.. Ve zaman tüm acılara rağmen geçip gidecek. Gözyaşı dinecek bir gün, geride elde kalan bir tek anılar olacak. İşte marifet o anılarla mutlu olmayı başarabilmekte..

25 Ağustos 2015 09:44